|
На цьому знімку красиві, усміхнені, щасливі студенти груп ХТ-55а (О) і ХТ-55б (О). Переважна більшість, як бачите, дівчата. А всі разом ці студенти – прекрасний, дружний колектив, в чому особисто переконалися журналісти «Політехніка», відвідавши кафедру біотехнології, біофізики і аналітичної хімії напередодні свята 8 березня!
Харків’янка Дар’я Маслова і Валентина Дорохіна, яка приїхала до ХПІ з Маріуполя, ще в шкільні роки зрозуміли, що хімія – це їх доля! Однак, щоб бути успішними студентами кафедри біотехнології, біофізики і аналітичної хімії НТУ «ХПІ» (завідувач професор О. М. Огурцов), потрібно добре знатися і в математиці, і в біології, і в фізиці.
«Наша спеціальність – «Фармацевтична біотехнологія», – розповідає Даша, – цей напрямок дуже перспективний! На першому курсі ми вивчали загальні предмети – математику, фізику, вчилися у другу зміну, і найчастіше бувало так, що о восьмій вечора ми ще були на кафедрі! Тоді всі і згуртувалися, чаювання на кафедрі об’єднували нас, допомогли і потоваришувати, а іноді і розібратися у складнощах навчання! Впевнені, що ми друзі на все життя!»
«Вже з другого курсу в нас з’явилися спецпредмети, – продовжує Валя, – і вчитися стало ще цікавіше! На нашій кафедрі працюють дуже добрі викладачі, вони не тільки діляться з нами своїми знаннями, а й передають весь свій багатий життєвий досвід».
«Що для нас студентські роки? – посміхаються дівчата. – О, це дуже багато щасливих зустрічей і подій! Це і лекції, і лабораторні, це напружені дні сесій і модульних тижнів, це участь у конференціях! А ще це свята, які ми дуже часто відзначаємо усі разом: це і дні народження, і День студента, і Новий рік, і прекрасний весняний день 8 березня! Наші хлопці з року в рік вигадують для нас якісь яскраві привітання!»
«Більшість студентів нашої групи (і ми з Валею в тому числі!), – каже Даша, буде вступати до магістратури. Там ми зможемо зайнятися вже справжньою науковою роботою. У майбутньому хочемо працювати тільки за обраною спеціальністю».
«Ми вже побували на провідних фармацевтичних підприємствах, – доповнює Валя. – Це ПАТ «Фармстандарт-Біолік», Харківський завод хімреактивів та інші. Були також на лекціях і численних екскурсіях в інституті загальної та невідкладної хірургії».
Старостою групи ХТ-55а(О) Дар’я Андрощук «працює» с самого початку занять у Політеху. Даша вважає, що з групою їй пощастило, адже одразу відчула підтримку і допомогу колективу. «У нашій групі навчається четверо хлопців, це справжні джентльмени – Єгор Гордієнко, Дмитро Стадник, Антон Шимбрик та Ярослав Карташов, – розповідає Дар’я. – Вони і важкі реактиви та мікроскоп переставлять на потрібне місце, і воду принесуть для нашого чаювання на перерві, і веселу історію розкажуть. А ще у нас є традиція збиратися після першої сесії вдома у Антона та відзначати успішне складання іспитів. Проводжу свій час я і з подругами Марією Легезою та Інесою Єршовою».
Як зізналась наша співрозмовниця, серед студентів немає суперництва, перед сесією вони разом збираються та допомагають один одному. У групі дружать не тільки майбутні інженери, а й міста. Сама Дар’я приїхала до Харкова з Маріуполя, є дівчата та хлопці з Полтави, Миколаєва, Павлограда, Балаклії та Ізюма.
«Всі мої друзі навчаються добре, – продовжує Даша, – багато з них планують вступати до магістратури. Майже кожен має своє захоплення. Єгор Гордієнко, наприклад, захищає честь інституту у збірній Політеху з футболу, Анна Даянова гарно малює, Анна Чудная добре розбирається у квітах та різноманітних рослинах, Ольгу Євстіфієву часто можна побачити з книгою, а Анну Семененко ми називаємо комп’ютерним генієм.
Ми вдячні всім викладачам кафедри за підтримку та отримані якісні знання, а лекції куратора нашої групи старшого викладача Надії Вікторівни Ларінцевої ми запам’ятаємо надовго!»
Підготували Поліна Ніколенко, Зінаїда Мельник.
Фото Ігоря Гаєвого