О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Ми рівні


[Поліна Ніколенко]
#2-3 от 14.02.2019

Благодійна акція з такою назвою, присвячена Дню Святого Миколая, відбулася в НТУ «ХПІ» 18 грудня. Її учасниками стали понад 30 вихованців зі шкіл-інтернатів №6 і №8 міста Харкова (для дітей зі зниженим слухом, ДЦП та наслідками поліомієліту).

Розпочинаючи зустріч з дітьми, ректор університету професор Є. І. Сокол привітав їх та побажав усім розвитку і вдосконалення. Євген Іванович запросив старшокласників вступати до Політеху, зазначивши, що у ХПІ є квоти для дітей з обмеженими можливостями. Гості Політеху спілкувалися з директором навчально-наукового інституту хімічних технологій і інженерії Ігорем Михайловичем Рищенком, представниками студентського відділення товариства інженерів нафтогазової промисловості (Kharkiv SPE Student Chapter), викладачами та студентами.

Діти відвідали Музей історії НТУ «ХПІ», де отримали пам’ятні подарунки, а також Центр Арсенал Ідей Україна, де взяли участь у різних майстер-класах від викладачів і студентів кафедри технології жирів та продуктів бродіння. Ті розкрили школярам секрети приготування шоколадних цукерок, напоїв, а також продемонстрували хімічні досліди. У свою чергу, представники Українського науково-дослідного інституту природних газів АТ «Укргазвидобування» розповіли вихованцям шкіл-інтернатів про походження нафти, способи її видобутку, а також різні геологічні породи.

«Нам дуже сподобалося в ХПІ, – кажуть Ірина Данько та Роман Скидан із Харківського спеціального навчально-виховного комплексу №8. – Сьогодні такий цікавий день! Ми дізналися все про майонез, танки та блискавки!!! Дуже вразила нас історія найстарішого технічного університету України! А які красиві старовинні корпуси на території студмістечка! Наша мрія – стати студентами Політеху!»

«Дуже вдячні керівництву ХПІ за такий теплий і добре організований прийом, – каже керівник дітей Яна Миколаївна Єна. – Всі наші вихованці у захваті! Багато хто з них добре вчиться, мріє про вищу освіту. Тому сьогоднішній захід для нас дуже важливий».

Водночас з програмою для дітей, в холі електрокорпусу НТУ «ХПІ» проходив благодійний ярмарок. Тут політехніки, в тому числі студенти-іноземці, які навчаються за спеціальностями нафтогазової галузі, продавали різні речі. Виручені кошти передали на подарунки для гостей – вихованців шкіл-інтернатів. Для них також були зібрані іграшки та одяг.

Куратори благодійної акції зазначають, що це перший подібний проект, мета якого показати, що діти з обмеженими можливостями не самотні, у них є підтримка. Школярі з задоволенням брали участь в майстер-класах, дослідах, знайомилися з Політехом. Старшокласники зацікавилися можливістю вступу до ХПІ, підготовчими програмами для складання ЗНО, можливістю отримання додаткових балів.

Організаторами та волонтерами проекту були представники кафедр видобутку нафти, газу і конденсату, технології переробки нафти, газу і твердого палива, технології жирів та продуктів бродіння навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії НТУ «ХПІ», студентського відділення товариства інженерів нафтогазової промисловості (Kharkiv Polytechnic SPE Student Chapter), а також Музей історії НТУ «ХПІ», Український науково-дослідний інститут природних газів АТ «Укргазвидобування».

Підготувала Поліна Ніколенко

Фото Валерія Таємницького

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет