О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Курс НАТО з перепідготовки колишніх військовослужбовців


[Тетяна Каменєва]
#2-3 от 14.02.2019

18 січня в НТУ «ХПІ» відбулося урочисте відкриття курсу перепідготовки за напрямком «Комунікаційні та інформаційні технології» в Міжгалузевому інституті післядипломної освіти НТУ «ХПІ». На цьому курсі будуть навчатися 20 колишніх військовослужбовців. На урочистій церемонії була присутня делегація НАТО у складі менеджера програми НАТО в Україні з перепідготовки військовослужбовців Крістофера Штаудта та його заступника – Олександри Огороднікової.

Пан Крістофер Штаудт у своїй вітальній промові відзначив, що з 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері. Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона та ін. Протягом років курси проходять у більш ніж 60 містах та селищах всієї України. Цивільний бюджет НАТО дозволив у 2018 році здійснити перепідготовку понад 800 колишніх військовослужбовців. На цей час вже понад 11000 військових пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» з 2009 року бере участь у програмах НАТО – Україна з перепідготовки (професійного навчання) та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, які звільнені в запас або вийшли у відставку. За цими програмами у Харкові, Чугуєві Харківської області та в Полтаві вже пройшли перепідготовку та отримали допомогу в працевлаштуванні понад 1500 осіб.

В урочистій церемонії також брали участь: директор Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ», доктор технічних наук Юрій Паржин, начальник відділу соціального забезпечення Харківського обласного військового комісаріату підполковник В’ячеслав Джміль, викладачі університету та представники засобів масової інформації. Навчання на курсі, що відкрився, будуть проходити до 27 березня і вже розпочато прийом заяв на наступні курси перепідготовки за напрямками «Комунікаційні та інформаційні технології» і «Менеджмент та ділове адміністрування».

Тетяна Каменєва

Фото Валерія Таємницького

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет