Переможцями ХХ обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» стали двоє політехніків.
У номінації «За шляхетний приклад служіння українському народові» переміг полковник, начальник кафедри загальновійськових дисциплін факультету озброєння та військової техніки Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» Анатолій Михайлович Касімов. У номінації «Науковець» кращим був визнаний доктор технічних наук, професор кафедри промислової і біомедичної електроніки нашого університету Павло Федорович Щапов. Вони отримали пам’ятні дипломи від голови Харківської облдержадміністрації Ю. О. Світличної та голови Харківської обласної ради С. І. Чернова.
|
Полковник Анатолій Михайлович Касімов – випускник Харківського Гвардійського вищого танкового командного училища (ГВТКУ). Проходив службу на посаді командира танкового взводу у військовій частині 36919 м. Новоград-Волинський Житомирської області ПрикВО, командував танковою ротою у в/ч А0923 м. Новоград-Волинський Житомирської області ПівнОК, згодом був призначений там начальником штабу – першим заступником командира танкового батальйону. З серпня 2001 року по червень 2003 року був слухачем оперативно-тактичного рівня Національної академії оборони України.
У ХПІ працював викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри Харківського Інституту танкових військ (ХІТВ), а згодом – факультету військової підготовки НТУ «ХПІ». У 2016 році був призначений начальником кафедри загальновійськових дисциплін факультету, а у грудні 2017-го – начальником кафедри загальновійськових дисциплін факультету озброєння та військової техніки Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ».
Колеги-військові знають Анатолія Михайловича як високо професійного, дисциплінованого, сумлінного офіцера з високим рівнем військово-технічної та методичної підготовки. Цінує людські якості та професіоналізм полковника А. М. Касімова і командування Інституту танкових військ. Адже він завжди уважний до деталей, знає вимоги керівних документів з питань підготовки офіцерських кадрів, організації та проведення освітнього процесу. Постійно бере участь у розвитку навчальної, методичної і наукової роботи кафедри, має багаторічний досвід щодо навчання та підготовки офіцерських кадрів, є співавтором 9 наукових статей та монографій.
Полковник А. М. Касімов – учасник антитерористичної операції на Сході України, нагороджений Відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», медалями «За сумлінну службу» 1 і 2 ступенів, медаллю «Ветеран служби», нагрудним знаком «За зразкову службу», «Знаком пошани». Своїми високими професійними якостями, сумлінним виконанням службових обов’язків, активністю та наполегливістю Анатолій Михайлович робить великий внесок у навчання майбутніх офіцерських кадрів для Збройних Сил України.
Доктор технічних наук, професор кафедри промислової і біомедичної електроніки НТУ «ХПІ» Павло Федорович Щапов – відомий в Україні вчений-метролог. Майже відразу після закінчення у 1969 році Новочеркаського політехнічного інституту він почав працювати в ХПІ, де пройшов шлях від асистента кафедри електровимірювальної техніки до професора кафедри ПБМЕ.
|
Професор П. Ф. Щапов – фундатор наукової школи в галузі первинних та вторинних перетворень стохастичних нестаціонарних сигналів промислового та біомедичного призначення. Протягом 48 років був відповідальним виконавцем 26 науково-дослідних робіт держкомітетів і галузевих міністерств, результати яких успішно впроваджені на підприємствах та в установах Харкова.
Вчений активно співпрацює з науковцями Харківського обласного клінічного центру урології і нефрології ім. В. І. Шаповала, Харківським військовим шпиталем, Інститутом медичної радіології, Державною установою «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева Національної академії медичних наук України».
Професор П. Ф. Щапов – автор понад 100 наукових публікацій, з яких 5 монографій, 3 навчальних посібники та 20 патентів України. Підготував 3 докторів та 3 кандидатів технічних наук, керує дослідженнями аспірантів та докторантів.
Стажувався в університеті Поля Валері (Франція), кілька років працював на посаді професора в Алжирській народній демократичній республіці, де був відзначений почесними грамотами.
Павло Федорович – ініціатор використання в навчальному процесі новітніх методів навчання, інформаційних освітніх технологій, широкого впровадження обчислювальної техніки для підготовки кваліфікованих фахівців. За багаторічну працю вчений відзначений Грамотою Харківської обласної ради, Срібною медаллю академіка П. Л. Капіци, Міжнародним дипломом на наукове відкриття з біофізики «Явище п’єзобіосинтезу в біологічних тканинах» (2013 р.).
Щиро вітаємо наших лідерів вищої освіти Харківщини і бажаємо їм нових досягнень та високого визнання в подальшому!