О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Ярмарок робочих місць «Політех–2018»


[Поліна Ніколенко, Зінаїда Мельник.]
#19-20 от 11.12.2018

XIV щорічний Ярмарок робочих місць «Політех – 2018» відбувся 9 листопада у спортивному комплексі НТУ «ХПІ». На ньому були представлені понад 1200 вакансій для студентів і випускників. Це рекордний показник за останні кілька років.

Понад дві тисячі відвідувачів мали можливість ознайомитися з пропозиціями роботодавців, поспілкуватися з ними в неформальній обстановці, пройти профорієнтаційні тести, а також отримати допомогу в складанні резюме.

Всім учасникам Ярмарку побажали успіху ректор НТУ «ХПІ», професор Євген Сокол, проректор, професор Руслан Мігущенко, директор департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації Лариса Карпова, директор Харківського обласного Центру зайнятості Володимир Міненко та інші.

Журналісти «Політехніка» поспілкувалися з представниками відомих компаній та студентами НТУ «ХПІ».

Заступник начальника управління кадрів АТ «Мотор Січ» О. Г. Забуга: «Наше підприємство бере участь у всіх ярмарках вакансій, що проводяться в Україні. До Харківського політеху ми приїхали вже вдруге і вважаємо, що організація подібних заходів тут на найвищому рівні. На «Мотор Січ» успішно працюють випускники ХПІ з високим рівнем підготовки. Наприклад, Сергій Анатолійович Запрій, який деякий час працював начальником механічного цеху, зараз уже «доріс» до головного контролера підприємства. Ми запрошуємо політехніків до себе, адже нам потрібні висококваліфіковані технологи, конструктори, управлінці».

«Ми не перший раз беремо участь у Ярмарку робочих місць, – каже представник компанії IT-Intetics Тетяна, – запрошуємо до співпраці студентів останніх курсів, а також випускників інженерно-технічних та ІТ факультетів. Зараз у нас є проекти, в яких можуть взяти участь студенти без досвіду роботи. Є вакансія, пов’язана з автоматизацією процесів у великих корпораціях. Основні вимоги до майбутніх співробітників компанії – володіти технологіями Microsoft Technology (VB, NET, Windows, SQL Server, Web Services, MS Office); розуміти правила і принципи аналізу, дизайну, розробки, впровадження та підтримки програмного коду в різних контекстах; володіти базовими принципами кібербезпеки; розуміти, як будуються і використовуються бізнес-процеси; знати англійську мову на рівні, не нижчому intermediate (розмовний рівень) і т. і. Офіси нашої компанії знаходяться в Харкові, Києві, Львові, Мінську, Кракові».

А менеджер навчального центру компанії «NIX Solutions» Катерина розповіла:

«Наша компанія є одним з організаторів та генеральним спонсором Ярмарку робочих місць. Ми запрошуємо студентів на безкоштовне навчання у нашому навчальному центрі. Заняття за зручним графіком тривають від двох до чотирьох місяців. Закінчивши курс, студенти проходять обов’язкове тестування, і найуспішніші з них приймаються на роботу! Вимоги до кандидатів – вища або незакінчена вища освіта в галузі IT або суміжній галузі (нам потрібні енергетики, інженерно-фізичні спеціальності). Ми завжди раді студентам Політеху, ХПІ дає прекрасну теоретичну підготовку, ну а на практиці молодим фахівцям належить багато чого дізнатися: зараз у нас відкрито понад 10 програм навчання»!

«Компанія «Телесенс» бере участь у Ярмарку робочих місць з самого початку його проведення, – говорить HR/рекрутер Наталія Плига. – Ми пропонуємо студентам реальну практику, запрошуємо на чотиримісячне стажування. Нам постійно потрібні талановиті програмісти-розробники. Співпрацюємо з кафедрою «Програмна інженерія та інформаційні технології управління» НТУ «ХПІ», а також з іншими вишами».

Спеціаліст з підбору та адаптації персоналу ТОВ НВО «Світло шахтаря» Альона Ткаченко: «Ми вже традиційно запрошуємо випускників ХПІ на роботу. Студенти Харківської політехніки проходять на нашому підприємстві практику, багато з них потім приходять до нас працювати. Ми зацікавлені в молодих, добре підготовлених інженерах, які здатні вирішувати найактуальніші проблеми сучасного машинобудування».

Біля стенду ТОВ «Карпатнафтохім», яке розташоване у місті Калуш Івано-Франківської області, журналісти «Політехніка» дізналися, що його представники вперше завітали до Ярмарку робочих місць і, незважаючи на подолання великої відстані, були переповнені надією на успіх. Адже ще минулого року між НТУ «ХПІ» та «Карпатнафтохім» був укладений договір про співпрацю. Нещодавно на підприємстві запроваджена спеціальна програма. Студентів запрошують на практику, організовуючи для них безкоштовне проживання, харчування і навіть компенсуючи їм проїзд. А ще майбутнім інженерам виплачують реальну заробітну плату. У цьому році під керівництвом доцента кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» Т. Ю. Кунченко дев’ятитижневу переддипломну практику тут пройшли Сергій Сенченко Е (ЕМБ-52бм) та Георгій Міщенко Е (ЕМБ-52ам), а згодом Сергій працевлаштувався на підприємстві. У цеху електропостачання практику проходили також Олексій Борзикін, Тетяна Плиска, Дмитро Гасаненко Е (ЕМБ-53бмп).

Владислав Ніколаєв, другокурсник: «Я приїхав до Харкова з Сєвєродонецька Луганської області і вступив до ХПІ за першим пріоритетом. Вчуся на спеціальності «Економічна кібернетика», вже зараз хочу знайти роботу за фахом. На Ярмарку мою увагу привернула компанія AB InBEV/EFES (Сан ІнБев Україна). Це один з лідерів українського пивоварного ринку. Тут є перспективна робота для студентів початкових курсів, що дуже мене порадувало! Дякую організаторам Ярмарку за прекрасну можливість познайомитися з роботодавцями!»

Роман Скнар та Денис Щербаков другокурсники навчально-наукового інституту механічної інженерії и транспорту. «Наша спеціальність «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», – розповідають хлопці. – І хоча в нас ще багато часу до щасливого моменту отримання дипломів, все ж таки хотілося б спробувати свої сили, пройти стажування, з часом знайти добре робоче місце. На Ярмарку нас зацікавили такі фірми як «ZONE 3000», «EPAM» та «SoftServe». Остання – українська ІТ компанія, яка працює в сфері розробки програмного забезпечення і надання консультаційних послуг. Ми дізналися про те, що можемо відвідувати курси, що їх пропонує корпорація «SoftServe», потім скласти тести з англійської мови. Кілька найуспішніших слухачів курсів розпочнуть працювати у компанії! Хотілося б увійти до числа щасливчиків та мати можливість поєднувати навчання та роботу!»

Студент 3 курсу кафедри автомобіле- і тракторобудування Олександр Константинов: «Я прийшов сюди вже з впевненістю, що хочу працювати у ІТ сфері. Необхідну базу знань у цьому напрямку я отримав і в інституті, і самостійно. Отже можу претендувати на місце в одній з престижних ІТ-компаній».

Студент 3 курсу кафедри фізичного виховання Микита Клиженко: «Я зайшов на Ярмарок випадково, але залишусь тут і буду збирати потрібну мені інформацію, познайомлюся з підприємствами і фірмами».

Студент 4 курсу кафедри менеджменту та оподаткування Владислав Зайцев: «У Ярмарку вакансій беру участь вдруге. Хочу знайти роботу за своєю спеціальністю за умови проходження там переддипломної практики. Вибір дуже багатий, але мене зацікавили ІТ-компанії».

Студентка 4 курсу кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності і фінансів Юлія Коломиєць: «Я теж вдруге на цьому заході і знову вражена його масштабністю та популярністю серед студентів. Я чекала на Ярмарок, готувалася до нього, адже питань в мене досить багато. В Інтернеті, на жаль, буває мало інформації про підприємство або фірму, а тут можна вживу поспілкуватися з представниками компаній, задати важливі питання і навіть укласти договір. Сподіваюсь знайти роботу за своєю спеціальністю!».

Магістрант кафедри технології машинобудування та металорізальних верстатів Юрій Василевський: «На Ярмарку мене вразила велика кількість сучасних і перспективних пропозицій від машинобудівних підприємств. Мене зацікавило ПАТ «Турбоатом», де пропонують молодим спеціалістам достойну роботу та весь пакет соціального захисту».

Підготували Поліна Ніколенко, Зінаїда Мельник.

Фото Валерія Таємницького

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет