О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Щастя, миру й добробуту в новому році!


[Євген Сокол, ректор НТУ «ХПІ»]
#19-20 от 11.12.2018

Євген Сокол, ректор НТУ «ХПІ», член-кореспондент НАНУ, д. т. н., лауреат Державної премії України, професор.

Дорогі друзі!

Сьогодні, в переддень Новорічного свята та Різдва Христового, хочу привітати викладачів, студентів і співробітників університету! Разом ми долали труднощі року, що минає, разом будемо працювати далі, множити добрі діла, зміцнювати наш вуз, творчо й відповідально робити свою справу.

Ми маємо чим пишатися, у 2018-му нам вдалося чимало зробити в усіх напрямках діяльності – підготовці фахівців, наукових дослідженнях, розвитку матеріальної бази, поширенні міжнародної співпраці.

Про високу якість знань, отримуваних нашими студентами, свідчать їх перемоги у Всеукраїнських олімпіадах. За підсумками минулого навчального року 41 політехнік став переможцем у ІІ турі, 17 із них з предметних дисциплін, 24 – зі спеціальних.

Наша гордість – молоді дослідники, переможці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Ці 64 студенти – майбутні продовжувачі наукових шкіл Харківського політехнічного, я впевнений, що багато з них стануть професорами, лауреатами Державної премії, академіками.

Кожен день року, що минає, був наповнений великими й малими звершеннями кожного з нас. Вітаю політехніків із новими перемогами, якими вони прикрашають імідж нашого університету. Ось лише кілька знаменних подій 2018-го.

Почесне звання «Лідер STEM-освіти в Україні» та Гран-прі в номінації «Розробка і впровадження STEM-освіти у вищому навчальному закладі» отримав наш університет на Міжнародній виставці «Освіта і кар’єра – День студента 2018».

У фіналі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування команда наших студентів (кафедра комп’ютерної математики та аналізу даних, завідувач професор Л. М. Любчик) на чолі з Владиславом Мацем виборола перше місце в Україні і четверте – в Південно-Східній Європі.

Знаменним став рік, що минає, для 63 викладачів і науковців, які захистили кандидатські дисертації, а сімох, що захистили докторські, слід назвати поіменно. Це І. В. Доманський, О. М. Петренко (кафедра електричного транспорту та тепловозобудування), С. О. Кравченко (ДВЗ), О. Ю. Кропачек (ТОЕ), Ю. В. Паржин (інформатики та інтелектуальної власності), В. В. Стариков (фізики металів та напівпровідників), Г. Є. Філатова (обчислювальної техніки та програмування).

Невтомна праця політехніків, науковий та педагогічний потенціал університету забезпечили НТУ «ХПІ» провідні місця в ряді рейтингів. Ось одні з найпоказовіших: у рейтингу кращих світових університетів QS World University Rankings 2018 Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» зайняв позицію 701–750 і 4 позицію серед усіх українських вищих навчальних закладів. Це є повторенням минулорічного найкращого показника ХПІ за всю історію його участі у цьому світовому рейтингу, складеному британською консалтинговою компанією Quacquarelli Symonds (QS). У ТОП-100 вузів України Національний технічний університет увійшов до числа 6 кращих університетів держави.

Кожен візьме з собою в майбутнє найкраще з того, що сталося в минулому році, який ми проводжаємо з подякою. Ми з надією дивимося в майбутнє – сьогодні наш університет отримав нову структуру, успішно пройшли вибори директорів новоутворених інститутів, і весь колектив працює, використовуючи нові підходи до організації навчального процесу та наукових досліджень. Створення інститутів та укрупнення факультетів за принципом «одна спеціальність на одному факультеті чи в інституті» дозволить зосередити і сконцентрувати учбовий і науковий потенціали для вирішення надскладних завдань із трансформації інженерної освіти та виходу на міжнародний ринок, комерціалізації інтелектуальної власності. Цей крок має залучити додатковий контингент як українських, так і іноземних студентів, а також інвестиції в наукові дослідження. Сподіваємося, що нам вдасться ще немало зробити для розвитку й процвітання Харківського політехнічного, для щастя й добробуту всієї України і кожного з її громадян, для майбутнього нашої молоді.

Бажаю, щоб над нами було мирне небо, щоб кожен з вас жив щасливо в нашому університеті, відчував піклування про себе і, в свою чергу, дбав про процвітання нашого ХПІ! Бажаю всім успіху і гадаю, що великі звершення Політеху ще попереду!

У переддень свята бажаю всім політехнікам успіхів у навчанні, наукових дослідженнях, у творчості, нових спортивних досягнень. Бажаю викладачам, студентам, співробітникам оптимізму, радості і віри, добробуту й щастя!

З Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, спокою та злагоди вашим близьким!

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет