ХV Міжнародний форум «Зброя та безпека – 2018»

[Євген Галкін, співробітник НДЧ]
#18 от 12.11.2018

На знімку: проректор НТУ «ХПІ», професор А. П. Марченко дає пояснення заступнику Міністра освіти і науки України М. В. Стрісі (другий зліва).

Виставка «Зброя та безпека» спрямована на поглиблення військової та військово-технічної співпраці із зарубіжними країнами-партнерами, посилення вітчизняного економічного потенціалу, а також на об’єднання всіх громадян України, незалежно від статі, національності та віросповідання навколо ідеї побудови нової сильної та квітучої України.

З 2004 року успішне проведення виставки «Зброя та безпека» є свідченням високого авторитету вітчизняного науково-промислового комплексу в проектуванні й виробництві нових видів зброї, військової та спеціальної техніки, якість яких неодноразово була перевірена в реальних умовах і затвердила право України мати масштабний міжнародний форум зброярів.

Наш університет вже традиційно щорічно бере участь у цьому форумі. На виставку було привезено ряд натурних зразків, які мають відношення до її тематики, а саме:

Гідрооб’ємно-механічна трансмісія (ГОМТ 1С). Може забезпечити застосування структурного та параметричного синтезу безступінчастих гідрооб’ємно-механічних трансмісій (ГОМТ) в просуванні та модернізації військових легких (до 20 т), важких (до 60 т) бойових машин, військових дорожньо-будівельних машин.

Газодетонаційний танковий міномет. Особливості: напівавтоматичне наведення міномету на ціль та корегування вогню за рахунок його інтегрування до системі управління вогнем танка; регулювання дальності пострілу; автоматичне казенне зарядження.

Сенсор виявлення вогневих точок ВУХ.А/1.0. Пристрій, призначений для виявлення снайперських вогневих позицій ворога, пеленгує звук від дульного вихлопу і вказує азимут на вогневу точку та кут підвищення.

Smart Quadrocopter – гібридний квадрокоптер. Особливості: безпілотний апарат може застосовуватись для автоматичного моніторингу, доставки вантажів, контролю безпеки й охорони техногенних об’єктів.

Крім цього НТУ «ХПІ» представив натурні зразки деталей ДВЗ, на яких демонструвалися розроблені в університеті передові технології щодо зміцнення поверхні деталей та підвищення їх ресурсу роботи:

– технологія корундового покриття деталей ДВЗ;
– технологія плазмово-електролітної обробки робочої поверхні поршнів ДВЗ, що дозволяє формувати мангано- та кобальтовмісні керамікоподібні оксидні покриви із високими каталітичними та теплозахісними властивостями;
– технологія дискретного зміцнення корінних та шатунних шийок валів ДВЗ з дискретністю 60–75% від загальної площі шийки.

У роботі на виставковому стенді НТУ «ХПІ» взяли участь вчені нашого університету: проректор, професор А. П. Марченко, завідувач кафедри автомобіле- і тракторобудування, професор В. Б. Самородов, завідувач кафедри матеріалознавства, професор О. В. Соболь, завідувач кафедри загальної електротехніки, професор К. В. Коритченко, директор НДПКІ «Молнія», професор С. Г. Буряковський, представники НДЧ та кафедр автомобіле- і тракторобудування, комп’ютерного моделювання процесів та систем, двигунів внутрішнього згоряння.

На стенді університету були представлені також яскраві змістовні плакати, у яких можна було почерпнути цінну інформацію про розробки вузу з багатьох напрямків.

За допомогою ПК демонструвалися відеоролики з інформацією щодо натурних зразків та випробувань у роботі деяких із них, зокрема газодетонаційного танкового міномета та гібридного квадрокоптера.

Експозиція стенду університету викликала жвавий інтерес у відвідувачів, які задавали багато питань про представлені зразки і висловлювали бажання обговорити з розробниками можливості співпраці.

НТУ «ХПІ» отримав почесний Диплом учасника виставки «Зброя та безпека – 2018».

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет