О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

У Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ»


[Олександр Срібний, ТВО начальника клубу, молодший лейтенант]
#18 от 12.11.2018

Колектив Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» на чолі з начальником інституту, полковником О. В. Серпуховим (на знімку зліва) урочисто зустрів старшого солдата Василя Омельченка, який приніс українській збірній золоту та срібну медалі в «Іграх Нескорених». З 20 по 27 жовтня ветерани та військовослужбовці, які отримали поранення під час виконання службового обов’язку на сході України, змагалися на масштабних міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених» – Invictus Games у Сіднеї (Австралія). До основного складу команди України увійшов п’ятикурсник факультету озброєння та військової техніки Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», старший солдат Василь Омельченко. Василь – учасник антитерористичної операції, він брав участь у бойових діях на території Донецької та Луганської областей у 2014 році, де під час виконання бойового завдання отримав контузію. У легкоатлетичних змаганнях Василь Омельченко став найспритнішим у забігу на 400 метрів, прийшовши на фініш першим із результатом 53,44 с, та зайняв друге місце у стрибках в довжину, показавши результат 5,43 м.

Українська команда показала ще кращий результат, ніж минулого року. Загалом наші спортсмени вибороли 20 медалей, серед яких 7 золотих, 10 срібних та 3 бронзових. Нагадаємо, у «Іграх Нескорених» – 2017 молодший сержант нашого інституту Олег Зімніков виборов історичне для України «золото» у перегонах на 1500 м.

Вітаємо нашого нового переможця і бажаємо йому сил та наснаги!

Участь в урочистих заходах до Дня захисника України

На головній площі Харкова 14 жовтня у День захисника України вихованці військових ліцеїв і кадетського корпусу, у тому числі й особовий склад Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» склали клятву на вірність Україні і пройшли урочистим маршем. На виставці військової техніки, де був представлений практично весь арсенал військових частин, розташованих на території Харківського гарнізону, Військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ» представив декілька різноманітних зразків броньованої та спеціальної техніки.

У Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ» теж відбулися урочисті заходи, присвячені Дню захисника України, що збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, об’єднує різні покоління, кожне з яких має своїх українських героїв. З нагоди свята кращі військовослужбовці були відзначені державними і відомчими нагородами та заохочені керівництвом навчального закладу.

«Уроки мужності» у підшефних школах Харкова провели найдосвідченіші офіцери та курсанти Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». Вони розповідали молоді про сьогодення Збройних Сил України, перспективи їх розвитку та про внесок особового складу навчального закладу у справу захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої Батьківщини у ході проведення антитерористичної операції. У затишній атмосфері діти та вчителі щиро спілкувались із військовослужбовцями, переглядаючи фотопрезентації про справжніх захисників України.

Дню захисника України було присвячене й спортивне свято, де спортсмени Інституту продемонстрували свою майстерність, швидкість і силу у гирьовому спорті, перетягуванні канату, естафеті 4х400 м, у бігу на 1000 м, змаганнях із рукопашних боїв із подушками та воєнізованій естафеті. Перше місце посіла команда навчального курсу радіаційного, хімічного, біологічного захисту-2 (3–5 курси навчання). Переможців нагородили тортами та грамотами.

Заняття з евакуації бронетанкового озброєння та техніки

в польових умовах впродовж тижня з 16 до 19 жовтня проходили у Військовому інституті танкових військ. На одному з навчальних місць курсанти відпрацьовували витягування танку з грузького ґрунту. На інших – використовували обладнання БРЕМ-1, БРЕМ-2 та БТС-4 для витягування пошкодженої техніки, підіймання вантажу і зварювальних робіт електродуговою зваркою. Глибокі теоретичні та практичні знання технології важливі для відновлення бронетанкового озброєння та техніки, адже воно є основним джерелом поповнення втрат озброєння і техніки безпосередньо в ході бойових дій. Найдосвідченіші викладачі кафедри бронетанкового озброєння та військової техніки доклали максимальних зусиль для того, щоб майбутні офіцери сформували корисні практичні навички, які знадобляться їм у майбутньому на первинних офіцерських посадах.

Духовне волонтерство

18 жовтня Військовий інституту танкових військ НТУ «ХПІ» відвідали представники міжконфесійної християнської організації «Християнська Україна» на чолі з засновницею та президентом Міжнародного Альянсу «Мирослава», засновницею жіночого руху Тетяною Глорі.

Гості завітали до військового навчального закладу із духовною місією. Тетяна Глорі презентувала колективу інституту освячені у Меджугор’ї статуї Пресвятої Богородиці миру, як обереги для захисників України, а духовний наставник та капелан отець Іван благословив особовий склад навчального закладу на добрі справи в ім’я нашої Батьківщини. В рамках зустрічі обговорювались питання щодо допомоги християнської організації в реабілітації військовослужбовців інституту, які брали участь у бойових діях.

Тетяна Глорі та представники міжконфесійної християнської організації «Християнська Україна» домовилися про подальшу співпрацю із Військовим інститутом танкових військ НТУ «ХПІ».

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет