|
Зовсім недавно ми писали про високі досягнення студентів кафедри «Електричні машини» в цьому та попередніх роках у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт (КСНР). В газеті зазначалося, що до них додався Міжнародний КСНР. І ще було анонсовано конкурс такого ж типу на кінець травня. Ці конкурси проводяться за підтримки Міністерства освіти і науки України і мають офіційний статус.
Наші студенти вперше взяли участь у Міжнародному КСНР «Black Sea Science 2018» за напрямом «Відновлювані джерела енергії та охорона навколишнього середовища», який проводився в Одеській національній академії харчових технологій (ОНАХТ). 1 місце у турнірі посів Ілля Сергієнко (Е-14а (ЕМБ), який під керівництвом професора В. В. Шевченко підготував роботу «Визначення перспектив застосування генераторів з постійними магнітами для малих вітроенергетичних установок». Ілля набрав 91 бал із 100 можливих, і це достойний результат, адже за 9 призових місць змагалися 34 студенти. Серед них були представники інших кафедр ХПІ, але, на жаль, вони не отримали переможних балів.
|
Слід зазначити, що серед конкурсантів були представники багатьох українських закладів вищої освіти (ЗВО), а також студенти з Китаю, Болгарії, Бєларусі.
Останнім у цьому навчальному році для наших студентів став Міжнародний конкурс студентських наукових робіт, який відбувся 19 травня в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського. До його оргкомітету входить низка університетів інших країн. У цьому конкурсі профілюють вісім спеціальностей, а для наших студентів ми обрали, природно, свою, а саме – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
|
З поданих робіт за чинною відповідно до наказу МОНУ квотою лише 25% можуть отримати призові місця. З додержанням цього положення їх розіграли 19 студентів-доповідачів. І наші студенти підтримали традиційний високий імідж кафедри щодо КСНР. У ньому за перемогу змагалися вже три студенти кафедри електричних машин.
Перше місце посіла вже досвідчена конкурсантка Світлана Ревуженко (Е-12бм (ЕМБ) з «Розробкою програмного комплексу для автоматизованих розрахунків магнітного поля та електромагнітних параметрів турбогенераторів в програмному середовищі FEMM», яку вона виконала під керівництвом професора В. І. Мілих. Друге місце у дебютанта конкурсу Віталія Кропінова (Е-14а (ЕМБ), доповідь «Залежність ККД від схеми з’єднання обмоток статора двигуна з ротором, що котиться», керівник – доцент А. В. Єгоров; трете місце зайняв недавній переможець студентської олімпіади Микола Дзюба (Е-14б (ЕМБ) «Високотемпературні надпровідники – майбутнє електроенергетичних установок», керівник – професор В. В. Шевченко.
|
Вагомий вклад у перемогу внесла старший викладач Л. В. Шилкова, яка координувала науково-дослідні роботи студентів кафедри та займалася загальною організацією їх участі у КСНР.
Навчальний 2017/18 рік позаду. І вже можна підвести остаточний підсумок участі студентів кафедри електричних машин у всіх цьогорічних КСНР. І він є рекордним! 14 студентів від третього до шостого курсів з 14 роботами отримали 15 дипломів переможців, у тому числі, І ступеня – 8, ІІ ступеня – 3 і ІІІ ступеня – 4 (зазначимо, що одну роботу виконали двоє студентів, а Світлана Ревуженко перемогла у двох різних конкурсах).