STEMCamp School

#11 от 14.06.2018

Літня школа з такою назвою відкрилася 4 червня в НТУ «ХПІ» за підтримки Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) вперше у Харківському регіоні. Її організатором виступило ГО «Об’єднання молодих вчених НТУ «ХПІ» за підтримки Посольства США в Україні.

НТУ «ХПІ» активно використовує нові підходи для популяризації науки серед школярів. Так, у травні відбувся цілий ряд науково-популярних заходів: незвичайні Дні науки у Краматорську та у Новій Водолазі, Дні науки і Міжнародний День світла в ХПІ. Ще у березні Політех відвідав відомий у світі популяризатор науки, к. фіз. н., фахівець у галузі прикладної оптики Хосе Беніто Васкес Дорріо, який провів серію майстер-класів у стилі STEM для школярів і вчителів. У нашому університеті відбуваються незвичайні Дні відкритих дверей, канікули з Політехом, Суботи з Політехом та інші наукові фестивалі, під час яких вчені нашого вузу влаштовують воркшопи, майстер-класи, інтерактивні лекції, залучають школярів до наукових дослідів.

На урочистій церемонії відкриття ректор НТУ «ХПІ», професор Євген Сокол та Голова Ради молодих вчених при ХОДА Наталія Куфтеріна привітали всіх учасників та побажали їм творчих успіхів! Як зазначив один з організаторів і ментор STEMCamp School, доцент кафедри етики, естетики та історії культури ХПІ Василь Маліков, у цій літній школі можуть навчатися всі діти, в тому числі ті, хто має особливі потреби. З понад 250 бажаючих було відібрано 100 школярів 14–16 років, але серед них є і діти молодшого віку.

Проект тривав 10 днів. Діти відвідали лекції вчених ХПІ. З ними також поділився своїми знаннями спікер від США шкільний фізик-експериментатор Крістофер Чіаверіна. Лабораторні роботи і майстер-класи відбулися за п’ятьма різними напрямками: фізика, хімія, екологія, енергетика та інженерне проектування. Команди по 5 чоловік підготували в одному з напрямів і презентували власні проекти. Вони будуть представлені на фестивалі науки, яким 15 червня завершиться STEMCamp School.

Більш детально про роботу літньої школи читайте у наступному номері.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет