Магістранти-електромеханіки у «Карпатнафтохім»

[Поліна Ніколенко]
#8 от 26.04.2018

На знімку у Музеї «ТОВ «Карпатнафтохім» зліва направо: голова Ради ветеранів підприємства Ю. П. Безуглий, доцент Т. Ю. Кунченко, Георгій Міщенко та Сергій Сенченко

Десятитижневу переддипломну практику – з 5 лютого по 15 квітня – пройшли студенти кафедри «Автоматизовані електромеханічні системи» НТУ «ХПІ» Сергій Сенченко Е (ЕМБ-52бм) та Георгій Міщенко Е (ЕМБ-52ам). Хлопці працювали на підприємстві ТОВ «Карпатнафтохім» у місті Калуш Івано-Франківської області. Про організацію практики та її насичені дні нам розповіли керівник магістрантів, к. т. н., доцент Тетяна Юріївна Кунченко та самі студенти.

«Восени минулого року до 18 вишів України, у тому числі і до нашого університету, надійшли листи із пропозиціями про співпрацю від різних підприємств, – розповідає доцент Т. Ю. Кунченко. – Серед них було і ТОВ «Карпатнафтохім». Адміністрація цього підприємства дуже зацікавлена в молодих кваліфікованих кадрах. Я вже багато років керую практикою студентів і вважаю, що співпраця між навчальним закладом та промисловим підприємством дуже важлива. Завідувач кафедри, Заслужений діяч науки і техніки України, професор В. Б. Клєпіков прийняв пропозицію, і ми домовилися про проходження практики нашими студентами у ТОВ «Карпатнафтохім».

Тетяна Юріївна також відзначила, що співпрацею з ТОВ «Карпатнафтохім» зараз зацікавилися її колеги-викладачі. На кафедрі навіть обговорюється можливість запрошення спеціалістів підприємства до Харкова. Таким чином, вони отримають можливість познайомитися безпосередньо зі студентами, прорекламувати своє виробництво та, можливо, знайти серед студентів майбутніх працівників підприємства.

«Наші студенти залишилися дуже задоволеними своєю практикою, – продовжує Тетяна Юріївна. – По-перше, підприємство сплатило їм вартість проїзду в обидва кінці – з Харкова до Калуша і назад! По-друге, магістранти отримали справжню зарплатню за трудові години! Хлопців за всіма правилами прийняли на роботу, вони пройшли медогляд, інструктаж «Охорона праці для новоприйнятих співробітників», обов’язковий при прийомі на роботу. Потім, вже працюючи, Георгій та Сергій проживали у гуртожитку, з яким «Карпатнафтохім» уклало договір. Хлопці також безкоштовно харчувалися у їдальні підприємства. Вони працювали повний робочий день з 7.30 до 16.15, а на виробництво їх привозив спеціальний автобус…»

Нашим магістрантам дуже сподобалося працювати, за десять тижнів вони познайомилися з роботою всіх цехів! Ніхто, як то кажуть, не відмахувався від практикантів, з перших днів шефство над ними взяв Ігор Васильович Лаврик – старший енергетик виробництва, керівник практики, якому хлопці дуже вдячні за допомогу та цінні поради!

У Музеї ТОВ «Карпатнафтохім» вони познайомилися з історією міста, його промисловим розвитком та історією самого виробництва. А ще побували на очисних спорудах. Ось як Сергій та Георгій розповідають про свою практику.

«Коли ми приїхали з Івано-Франківська до Калуша, нас зустрів мікроавтобус зі співробітниками підприємства – спеціалістами з підготовки персоналу. З того часу нами постійно займалися, ми ніколи не були надані самі собі. Ми дуже вдячні усім співробітникам підприємства, які нам допомагали, особливо своєму куратору – І. В. Лаврику. За час практики нам вдалося познайомитися з найсучаснішою технікою, отримати безцінний досвід!..

Взагалі ми проходили практику в складі служби з ремонту, профілактики та обслуговування виробництва поліхлорвінілу суспензійного і каустичної соди (ПВХС і КС). Це виробництво включає в себе чотири цехи: з виробництва хлору і каустичної соди; з виробництва хлорвінілу; з виробництва поліхлорвінілу суспензійного та розділення повітря. Ми дізналися на практиці, як здійснюється електропостачання цехів, обслуговування устаткування, водночас ми ознайомилися із діяльністю всього підприємства. Можемо стверджувати, що отримані в НТУ «ХПІ» знання ми підкріпили практичними навичками. Впевнені, що у майбутньому це дозволить нам стати висококваліфікованими фахівцями!»

Зараз Сергій Сенченко працює над магістерською роботою під керівництвом професора Ю. М. Кутового, а Георгій – старшого викладача П. О. Коротаєва. Сергій мріє вступити до аспірантури НТУ «ХПІ», а Георгій не виключає, що після закінчення Харківського політеху поїде працювати у ТОВ «Карпатнафтохім».

А це свідчить про те, що переддипломна практика майбутніх магістрів електромеханіки була насправді успішною та продуктивною!

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет