О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

II Конгрес Міжнародної науково-освітньої дослідницької мережі (USERN)


#21 от 28.11.2017

II Конгрес Міжнародної науково-освітньої дослідницької мережі (USERN)

відбувся 8–10 листопада в Харкові в рамках Тижня науки. Він був ініційований головою Харківської облдержадміністрації Юлією Світличною та приурочений до Всесвітнього дня науки. Вчені НТУ «ХПІ» зустрілися з провідними вченими (у тому числі лауреатами Нобелівської та Абелівської премій) з України, США, Канади, Німеччини, Італії, Великої Британії та Словенії, які представляли фізичні, соціальні, медичні та інші науки.

На знімку В. Таємницького: учасники Конгресу – ректори харківських вузів – разом з Президентом організації USERN Німу Резаї (третій зліва)

НТУ «ХПІ» став одним із п’яти наукових майданчиків Конгресу USERN, де відбулися лекції та дискусії за участю видатних іноземних вчених. Так, 9 листопада ХПІ відвідали Даніель Паулі (Канада), Марія Магдалена Тітірісі (Велика Британія), Сабоура Ашкеварян (Іран). З вченими зустрілися ректор НТУ «ХПІ», професор Євген Сокол, проректори, професори Геннадій Хрипунов та Андрій Марченко, начальник відділу міжнародних зв’язків Олександр Гончаров, голова Ради молодих вчених ХПІ, к. т. н., доцент Роман Томашевський і д. т. н., професор кафедри динаміки та міцності машин Олексій Ларін. Результати своїх наукових досліджень представили молоді вчені нашого вузу професор Олексій Ларін, к. т. н., доцент кафедри вищої математики Тетяна Шматко та к. т. н., с. н. с. кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики Михайло Кіріченко.

«За останні 12 років вчені ХПІ отримали 14 державних премій в галузі науки і техніки, що є найвищим досягненням серед українських вишів. Ми вважаємо, що майбутня кооперація нашої держави і університету – саме в руках молодих і перспективних дослідників. Такі заходи, як Конгрес USERN, дозволяють їм розширити міжнародні контакти, обмінятися досвідом і знаннями з провідними вченими світу», – зазначив ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол.

10 листопада у ХНУ ім. В. Н. Каразіна відбулася церемонія закриття Конгресу. Тут було підписано Меморандум про взаєморозуміння між НТУ «ХПІ» та Міжнародною науковою освітньою мережею USERN. Метою його підписання є розширення співпраці в різних наукових проектах: міжнародний обмін та тренінги для вчених, обмін інформацією та технологіями, спільні дослідницькі програми, наукові конференції і т. д.

Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол подякував Президенту організації USERN Німу Резаї, своїм колегам-ректорам: Людмилі Бєловій (Харківський регіональний інститут держуправління Національної академії держуправління при Президентові України), Вілю Бакірову (ХНУ ім. В. Н. Каразіна), Володимиру Лісовому (Харківський національний медичний університет), які взяли безпосередню участь в організації наукової асамблеї.

За матеріалами прес-служби

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2016


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет