О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Вчений, педагог, журналіст


#21 от 28.11.2017

80 років виповнилося Анатолію Івановичу Яковлєву – завідувачу кафедри економіки і маркетингу НТУ «ХПІ», доктору економічних наук, професору, Заслуженому працівнику освіти України, академіку Академії інженерних наук України. Він знаний фахівець з актуальних напрямів економічної науки, таких як управління проектами, економіка та управління інвестиційно-інноваційної діяльності, економіка знань, розвиток теорії та методів соціально-економічної ефективності нововведень. Професор А. І. Яковлєв опублікував більше 400 наукових праць, в тому числі 50 книг (підручники, монографії у 12 країнах світу: Австрії, Болгарії, Великої Британії, Словенії, Фінляндії та ін.).

На його праці є посилання численних науковців, позитивні рецензії у престижних виданнях. Професор А. І. Яковлєв виконує наукові роботи як керівник та відповідальний виконавець за найважливішою державною тематикою на завдання Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки, Харківської обласної держадміністрації.

Це визначило широке визнання його науково-педагогічної діяльності. За успіхи в галузі економіки ім’я професора А. І. Яковлєва включено до словників міжнародного бібліографічного центру у м. Кембриджі «Видатні люди ХХ сторіччя» та «Видатні вчені ХХІ сторіччя».

А. І. Яковлєв є членом Міжнародної асоціації з управління проектами, виступав з доповідями на Всесвітніх конгресах у різних країнах світу. Виходив переможцем конкурсів серед викладачів вузів України, був визнаний кращим завідувачем кафедри Харківського регіону. Нагороджений срібною медаллю і дипломом Мішкольцського університету (Угорщина), Почесною грамотою Міносвіти і науки України, вищою нагородою Харківського регіону – знаком «Слобожанська слава».

Професор А. І. Яковлєв проводить велику роботу з підготовки висококваліфікованих кадрів економістів. За його підручниками вчаться студенти багатьох вузів, у тому числі за межами України. Студентські наукові роботи, виконані під його керівництвом, неодноразово виходили переможцями на Всеукраїнських конкурсах. Особисто підготував 2 докторів та 20 кандидатів наук.

Анатолій Іванович є членом Національної спілки журналістів України. Виступає з аналітичними та економічними оглядами у засобах масової інформації. Як спортивний коментатор, брав участь у ХХІІ Олімпійських іграх у м. Москві.

Ювіляра тепло вітали колеги по кафедрі й економічному факультету, представники інших вузів. Отримав професор А. І. Яковлєв поздоровлення й від ректорату нашого університету. До цих вітань приєднуємося й ми – журналісти газети «Політехнік», бажаємо нашому колезі й широко відомому науковцю і педагогу міцного здоров’я, добробуту та багатьох років активного й творчого життя!

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет