Зі святом знань!

#15 от 29.08.2017

Дорогі друзі! Початок нового навчального року є подією знаковою для нашого університету впродовж усієї його багатої, понад 130-річної, історії. Змінюються епохи, державний та суспільний устрої, а його Величність Знання залишається серед головних пріоритетів людства. От і сьогодні сідає за парти покоління молодих українців, якому належить стати освіченими, вмілими фахівцями й переконаними патріотами, продовжувати розбудову нашої держави, зміцнювати її добробут і міжнародний авторитет.

Міцніє тенденція прагнення молоді отримати технічну освіту, адже вона є основою розвитку економіки, всієї держави. Відомо, що будь-яка країна виходить із кризи лише за рахунок інженерної думки, нових технологій, конструкцій, унікальних рішень. Підтримка технічної освіти з боку нашої держави виражена в збільшенні цього року на 10 відсотків обсягу прийому до технічних вузів. Це дуже важливо для такого вузу, як НТУ «ХПІ», випускники якого поповнюють інженерний склад гігантів промисловості Харкова. Сьогодні є значний попит на наших фахівців із боку заводів тракторного, ім. Малишева, Турбоатома, де успішно відновлюється виробництво.

На перший курс зараховано 1976 студентів на денну форму навчання та 96 – на заочну. Вони будуть навчатися в НТУ «ХПІ» за 102 спеціалізаціями, серед яких особливо популярними є професії, пов’язані з інформаційними технологіями. Як і щороку, до них додалася нова – з кібербезпеки в енергетиці, створення якої відбиває, з одного боку, потребу в захисті відповідних систем України і з іншого – змогу забезпечити підготовку таких фахівців, адже в нашому університеті є потужні кафедри і висококваліфіковані спеціалісти, як у галузі енергетики, так і в ІТ сфері. В цьому році ми розпочинаємо пілотний проект з трансформації інженерної освіти на базі IT спеціальностей. Продовжуємо розвивати дуальну освіту.

Сьогоднішні першокурсники зробили вдалий вибір. Ви, дорогі друзі, будете навчатися сучасним інформаційним технологіям, отримаєте наскрізну математичну, гуманітарну, екологічну підготовку. Ви будете мати можливість ще в студентські роки долучитися до участі в наукових дослідженнях, у яких вашими наставниками будуть відомі вчені, академіки, лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, чиї дослідження є сьогодні в авангарді світових інноваційних процесів.

Колектив університету може пишатися оцінкою багатьох вітчизняних і світових рейтингів. Цього року, наприклад, у рейтингу QS World University Rankings 2018 Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» зайняв позицію 701+ та 4 позицію серед усіх українських вищих навчальних закладів. Це найкращий показник ХПІ за всю історію існування світового рейтингу, складеного британською консалтинговою компанією Quacquarelli Symonds (QS).

Від вас, дорогі друзі-студенти, ми чекаємо зацікавленого, небайдужого ставлення до навчання. Від вас самих залежить, як багато ви зможете взяти від університету знань, досвіду, вміння навчатися протягом усього життя, без якого неможливо стати успішними в сьогоднішньому складному і такому цікавому світі, в якому вирішальними факторами прогресу є інформація, наука, верховенство людського інтелекту.

Як і завжди, велику увагу приділяємо ми вирішенню соціальних проблем студентства. Цій меті підпорядкована діяльність із благоустрою гуртожитків, оздоровлення й відпочинку. Студенти НТУ «ХПІ» мають безліч можливостей розвинути свої обдарування, цікаво відпочивати і весело провести чудову пору свого життя – студентські роки. Далеко за межами Харкова відомий наш Палац студентів, колективи якого заслужили широке визнання, а їх виступи збирають повні зали глядачів – студентів Політеху та інших вузів міста.

Унікальна спортивна база університету за окремими видами спорту має статус центру олімпійської підготовки. Учасниками Спартакіади університету стають щороку тисячі студентів. Видатними є спортивні досягнення політехніків на різноманітних змаганнях найвищого рівня – обласних, всеукраїнських, європейських та світових. Серед наших студентів є чемпіони світу і Європи, учасники й переможці Олімпійських ігор. Це, наприклад, недавні випускники – переможець Олімпійських ігор-2012 Яна Дементьєва (академічне веслування), призер Олімпійських ігор-2004 Олександр Сердюк (стрільба з луку), призер Олімпійських ігор-2016 Олена Вороніна (фехтування на шаблі), нинішні студенти – переможець чемпіонату світу серед юніорів Руслан Пестов (весловий слалом), переможець Європейських студентських ігор з бадмінтону Анастасія Дмитришин, призер чемпіонату світу, чемпіон Європи з підводного орієнтування Євген Золотов та багато інших.

Протягом 2016–2017 років студенти НТУ «ХПІ» здобули 2 золоті, 5 срібних, 4 бронзових медалей світового рівня, 3 золоті, 6 срібних, 1 бронзову нагороди європейського рівня та 71 золоту, 65 срібних, 58 бронзових медалей на турнірах в Україні.

У цьому році ми суттєво покращили умови для відпочинку у спортивно-оздоровчому таборі «Політехнік» у Фігуровці. Провели реконструкцію табору, наприклад, тут з’явилися нові міні-котеджі, буфет, відпочиваючі отримали можливість вільно користуватися Інтернетом у Wi-Fi зонах.

Сьогодні, після літнього відпочинку для студентів і напруженої праці викладачів із забезпечення нового прийому до університету, ми розпочинаємо пору навчання, наполегливого оволодіння знаннями. Кожен навчальний рік – це черговий етап розвитку університету, він ставить перед нами нові завдання в усіх галузях діяльності. Впевнений, що разом ми їх виконаємо.

Зі святом знань вас, дорогі викладачі, співробітники і студенти! Успіхів вам, добробуту і особистого щастя!

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет