О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

«Computational Linguistics and Intelligent Systems» (CoLInS 2017)


[Доценти кафедри ІКС Н. Борисова, О. Каніщева]
#10-11 от 22.05.2017

На знімку:професор Наталія Шаронова, доцент Ольга Каніщева, проректор Ельдар Велієв та Олександр Медовой (компанія AltexSoft)

Міжнародна конференція з такою назвою відбулася 21 квітня в НТУ «ХПІ». Це був перший досвід проведення конференції такого рівня нашою кафедрою інтелектуальних комп’ютерних систем (ІКС). Але не перший досвід проведення конференцій взагалі. Вісім років ми були організаторами спочатку Міжвузівської, а потім Всеукраїнської науково-практичної конференції для студентів, аспірантів, молодих вчених «Інтелектуальні системи та прикладна лінгвістика».

Тьєрі Хамон (LIMSI-CNRS & Université Paris 13, Париж, Франція);

Підготовка до першої міжнародної конференції розпочалася ще восени 2016-го. З нашими партнерами – співорганізаторами конференції – кафедрою програмної інженерії та інформаційних технологій управління НТУ «ХПІ» і кафедрою інформаційних систем та мереж Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка» ми вирішували різноманітні організаційні питання: формування програмного комітету, пошук рецензентів, спонсорів, створення сайту конференції, підготовка інформаційних повідомлень, листів, вибір кейнот спікерів та багато інших. І ця злагоджена робота дала позитивний результат – почали надходити статті та тези доповідей. Напевно, найлегше нам було визначитися з місцем проведення конференції. Ним стала Науково-технічна бібліотека НТУ «ХПІ».

Нарешті 21 квітня відбулася довгоочікувана подія. О 9 годині ранку вже всі на місцях: студентки 4 курсу К. Кліменкова, М. Чухненко, К. Юр’єва реєструють учасників, студентки 3 курсу Є. Нагорна та В. Чуйко зустрічають гостей у холі бібліотеки та супроводжують їх до залу, доцент кафедри О. В. Каніщева – голова Оргкомітету – у конференц-залі готова до будь-яких несподіванок. Перший гість не змусив довго чекати на себе. О 9.15 зареєструвався один з кейнот спікерів конференції Дмитро Ланде. За ним прибули гості з Франції та Польщі: Тьєрі Хамон та Анжей Смоларц і Вальдемар Войцик, учасники конференції з Києва, Херсона, Львова, доповідачі студентської секції, слухачі та інші гості конференції. О 10 годині розпочалося пленарне засідання. З привітаннями до учасників конференції звернулися проректор НТУ «ХПІ» Е. І. Велієв та голова наглядової ради Kharkiv IT Cluster, головний виконавчий директор компанії AltexSoft О. Медовой. Далі з короткою розповіддю про історію конференції виступила завідувач кафедри ІКС професор Н. В. Шаронова. Після неї свої доповіді представили четверо з восьми кейнот спікерів – представники академічного середовища та ІТ-компаній, які займаються розробкою лінгвістичного програмного забезпечення: Мар’яна Романишин (компанія Grammarly, м. Київ), Тарас Хнот (компанія SoftServe, м. Львів), Дмитро Ланде (Інститут запису інформації НАН України, м. Київ), Тьєрі Хамон (LIMSI-CNRS & Université Paris 13, Париж, Франція). З 12 до 13.30 учасники та гості конференції могли неформально поспілкуватися під час кави-брейку, відвідати Музей історії НТУ «ХПІ» та постерну секцію конференції, де представники ІТ-компаній SoftServe та DataArt знайомили усіх бажаючих з власними розробками в області автоматизованої обробки природної мови, дарували сувеніри, проводили конкурси та розіграш призів. З 13.30 розпочалася друга частина пленарного засідання, з доповідями виступили наступні четверо кейнот спікерів: Володимир Шалімов (компанія Fortifier, м. Харків), Вольфганг Керстер (Institut für Logistik und Unternehmensführung, м. Гамбург, Німеччина), Владислав Колбасін (компанія Grid Dynamics, м. Харків), Ярослав Проценко (компанія Fortifier, м. Харків). А після ще однієї маленької перерви робота конференції почалася у двох секціях: Paper Presentations та Student Section. Усі доповідачі представляли результати власних досліджень або власні унікальні розробки, ділилися своїм досвідом.

Сподіваємося, що участь у нашій конференції стала корисною для усіх учасників, слухачів та гостей! Запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь у CoLInS 2018, яка проходитиме у Львові. Усі подробиці шукайте на веб-сторінці конференції www.colins.in.ua

Натхнення, творчої наснаги, успіхів усім нам!

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет