О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Німецьку знає на 200!


[Підготував І. Гаєвий]
#4-5 от 15.03.2017

Погодьтеся, що рідко зустрінеш першокурсника, який за свій небагатий навчальний «стаж» вже був відзначений іменною стипендією Президента України. До цієї нагороди студенти прямують роками, намагаючись вчитись на «відмінно», перемагати в олімпіадах та наукових конкурсах. А ось студентка 1 курсу кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем НТУ «ХПІ» Валерія Баша (СГТ-36а) вже встигла відзначитись і «завоювати» це почесне звання.

«Ще у гімназії №45, – згадує Валерія, – я добре засвоїла англійську та німецьку мови, їх вивчала на уроках та на додаткових заняттях. У 10 та 11 класах я стала переможцем Всеукраїнської олімпіади з німецької мови серед школярів. Вступаючи до ХПІ, складала іспит з іноземних мов. З німецької набрала максимум балів – 200. Зараз вчуся на спеціальності «Прикладна лінгвістика», де студенти мають унікальну можливість разом із вивченням іноземних мов (англійської та німецької) та лінгвістичних дисциплін отримати підготовку у галузі інформаційних технологій. Вважаю, що мені дуже пощастило з групою СГТ-36а, де вчаться 7 симпатичних та веселих дівчат і 5 серйозних та надійних хлопців. У вузі я відчуваю більше свободи та, водночас, і відповідальності, ніж у школі. Мені цікаво спілкуватися з людьми, адже я досить комунікабельна людина, хочу досягти у житті дуже багато!»

Додамо, що наприкінці минулого року студенти кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем брали участь у Міжвузівській науковій конференції «Science Looks Ahead», яка відбулася на базі кафедри іноземних мов нашого університету. Зі своєю доповіддю «Praktische Anwendungen der angewandten Linguistik» у секції німецької мови «Wissenschaft von heute und morgen» виступила і Валерія Баша.

Доцент кафедри інтелектуальних комп’ютерних систем, куратор групи СГТ-36а Ольга Валеріївна Каніщева: «У моїй групі навчаються чудові студенти, кожен з них – яскрава особистість та індивідуальність. У них були досить високі вступні бали з ЗНО, і в зимову сесію вони показали також гарні результати. Всі склали іспити вчасно. Лера Баша – дуже здібна, цілеспрямована дівчина. Я вважаю, якщо вона буде продовжувати, як-то кажуть, тримати планку, то в майбутньому стане висококласним спеціалістом. Хочеться, щоб вона отримала якісні знання, а згодом з теплом згадувала час, який провела в нашому університеті».

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет