Вдячні НТУ «ХПІ» за інноваційний досвід

[О. Бохан, співробітник методичного відділу НТУ «ХПІ».]
#4-5 от 15.03.2017

ХІV Міжнародна методична школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті»

На знімках: роботу школи-семінару відкрили ректор Є. І. Сокол і проректор Р. П. Мігущенко

У нашому університеті 1–3 лютого відбулася ХІV Міжнародна методична школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті», де наші викладачі щедро ділилися з колегами-освітянами інноваційним досвідом, новими освітніми технологіями, розробка і впровадження яких є давньою традицією нашого університету.

Привітав учасників школи-семінару ректор, член-кореспондент НАНУ, професор Є. І. Сокол, який коротко познайомив гостей університету з досягненнями НТУ «ХПІ» і побажав усім плідної роботи. Виступаючи на пленарному засіданні, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Р. П. Мигущенко звернув увагу учасників семінару на необхідність змінювати саму спрямованість навчального процесу, щоб формувати фахівця, людину, здатну і психологічно, і професійно жити і діяти в сучасному, постійно змінюваному середовищі.

Ефективним для модернізації вищої технічної освіти є впровадження у навчальний процес інноваційних методів викладання. Проблеми інноваційних технологій і методів у сучасній вищій освіті актуальні, оскільки посилилася тенденція переходу від знаннєво орієнтованого навчання до особистісно та діяльнісно орієнтованої технічної освіти.

НТУ «ХПІ» уже багато років є лідером вищої технічної освіти України. Методичні конференції і семінари стали регулярними. До нашого навчального закладу приходять переймати досвід методичної роботи і викладачі з інших вищих навчальних закладів, і шкільні вчителі.

Велике значення для вдосконалення методики викладання, підвищення якості та ефективності проведення всіх видів занять має Міжнародна школа-семінар «Сучасні педагогічні технології в освіті», яка стала традиційною. Головна його мета – розповсюдження досвіду педагогічної діяльності передових викладачів НТУ «ХПІ».

Цього року в одинадцяти майстер-класах та дев`яти майстернях (до речі, це найбільша кількість майстер-класів та майстерень за всі роки проведення шкіл-семінарів) взяли участь 1218 слухачів з 15 міст України, 51 організація Харкова. Серед них: 50 професорів, 67 доцентів, 104 викладачі, а також вчителі, аспіранти, асистенти, методисти, психологи, бібліотекарі, інженери.

А за останні п’ять років проведення Міжнародних шкіл-семінарів загальна кількість їх учасників склала понад 4700 викладачів. Це були викладачі та співробітники НТУ «ХПІ», представники майже всіх вищих навчальних закладів Харкова та 42 міст України. Очно або в режимі відеоконференцій та скайпу брали участь представники Австрії, Болгарії, Великої Британії, Німеччини, Російської Федерації, Республіки Бєларусь, Румунії, США.

у майстер-класі професора О. Г. Романовського

З року в рік методичний відділ, який організує цей захід, оновлює майже на 70 відсотків тематику педагогічних майстерень, що приваблює багатьох науково-педагогічних працівників знову відвідувати наш університет. Цього року, наприклад, одна лише кафедра педагогіки і психології ім. І. Зязюна забезпечила проведення 9 педагогічних майстерень.
За результатами школи-семінару буде виданий збірник методичних праць «Сучасні педагогічні технології в освіті».

Велика кількість учасників Міжнародної школи-семінару з різних навчальних закладів та регіонів України – це визнання високого рівня розвитку педагогічних технологій і педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників нашого університету.

Ось лише кілька відгуків слухачів XIV Міжнародної методичної школи-семінару «Сучасні педагогічні технології в освіті»:

«Викладачі ДВНЗ «Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну» висловлюють щиру вдячність працівникам методичного відділу, організаторам XIV Міжнародної методичної школи-семінару за високу організацію, методичну тематику освітніх питань. Особливо хочеться відзначити майстер-класи професорів О. С. Пономарьова, О. Г. Романовського, доцента Н. В. Підбуцької».

«Сотрудники библиотеки ХНУСА повысили свой профессиональный уровень, получили массу позитивных впечатлений как от мастер-классов, так и от сотрудников библиотеки НТУ «ХПИ».

«Вдячна за ознайомлення з сучасними технологіями у технічному вузі. Масштабність вашого закладу для українських студентів і для України, її розвитку безсумнівна. Майстерні з лідерства і втілення його у процес навчання у вищій школі з технічних спеціальностей захоплюють мене. Вдячна всім організаторам і викладачам за проведення такої школи для викладачів, хто мобільний, активний і хоче розвиватися. Вразила кількість учасників і кількість майстерень з демонстрації власного досвіду! – асистент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя».

«Вперше взяли участь у такому семінарі. Враження позитивні, інформація необхідна для роботи з сучасною молоддю, доступна подача; всі доповідачі компетентні і привітні. Дуже вдячні організаторам і викладачам за приємне спілкування, за можливість підвищити свій рівень…», – вчителі Куп’янської загальноосвітньої школи № 1.

«Я, Шаповалова Владислава Сергіївна, к. псих. н. (кафедра педагогіки та психології НФаУ) вже третій рік поспіль відвідую школу-семінар. Ця школа є корисною особливо для молодих вчених, бо тут розглядаються сучасні педагогічні технології, психолого-педагогічні аспекти освітнього процесу, особливості взаємодії між викладачем та студентом. Весь колектив нашої кафедри, який був присутній на семінарах, висловлює слова вдячності організаторам школи-семінару за надану можливість розвитку та пізнання досвіду колег. Запрошуємо до співпраці!».

«Я, Познеева Людмила Викторовна, учитель русского языка и литературы ХЗОШ №125, впервые в этом году попала на школу-семинар. Хочу выразить огромную благодарность НТУ «ХПИ» и лекторам. Благодарю И. В. Полянскую за вдохновение и эмоциональность мастерской, за саму идею КИМ, которой она так искренне с нами делилась, Н. В. Середу – за мастер-класс по сторителлингу – это невероятно интересно и познавательно, Г. В. Попову и И. Е. Штученко – за возможность поучаствовать в трансформационно-коучинговой игре, О. Ю. Чередниченко – за знакомство с прогрессивными образовательными технологиями. Общая огромная благодарность всем за эти прекрасные три дня, полные энергии, вдохновения и веры!».

«Відвідала майстер-клас «Формування конструктивної конфліктної взаємодії у навчально-виховному процесі ВНЗ». Ця тема дуже актуальна. Автор цікаво та великою кількістю наочних прикладів доносить до аудиторії методику ліквідації конфлікту. Аудиторія задавала багато питань стосовно викладання методики в конкретних ситуаціях. Інтерес до даного майстер-класу з боку викладачів був великий…», – викладач економічних дисциплін у Харківському гуманітарному університеті «Народна Українська Академія» Е. Ш. Цибульська.

«Традиционные для педагогики проблемы были рассмотрены под новым углом, были предложены нестандартные решения этих проблем. Выступающие продемонстрировали высокий профессионализм и креативный подход. Затронутые вопросы и предложенные пути их решения заслуживают большого внимания…», – преподаватель кафедры экономики ХНАДУ М. В. Оробинская.

На останнє хочеться додати, що Відділ освіти Запорізької міської адміністрації запросив наших викладачів до себе з метою проведення курсів для викладачів їхнього регіону.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет