О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

У ХПІ відкрили Центр сучасних технологій


#1-2 от 28.01.2016

На знімку: ректор Є. І. Сокол, декан М. А. Погрібний, зав. кафедри О. В. Соболь

23 грудня 2015 року на кафедрі матеріалознавства НТУ «ХПІ» дали старт референтного Центру сучасних технологій в металографії і матеріалознавстві (знімок зліва).

У лабораторії встановили світлові мікроскопи Primo Star та Stemi 2000-CS виробництва німецької компанії «Carl Zeiss», а також обладнання харківської компанії «Укрінтех».

Мікроскопи прямої та інвертованої дії для макро- і мікродосліджень до 1000 крат збільшують досліджувані об’єкти, серед яких, зокрема: метали, сплави, біоматеріали. Устаткування застосовується в таких наукових сферах, як археологія, історія, хімія, біологія, медицина.

«Дуже важливо, що за допомогою сучасних мікроскопів можна досліджувати організми на клітинному рівні, що дозволить на ранніх стадіях діагностувати початкові стадії хвороби, в тому числі рак. А якщо, скажімо, проаналізувати структуру металу клинка IX ст., можна зробити висновки про те, як раніше розвивалися металургія, озброєння», – підкреслив завідувач кафедри матеріалознавства Олег Соболь.

Студенти та аспіранти Політеху використовуватимуть це обладнання в процесі навчання, а також для досліджень у рамках дипломних та дисертаційних робіт.

«Використання даних мікроскопів виводить наші дослідження на новий, більш високий рівень», – зазначив майстер виробничого навчання кафедри матеріалознавства Сергій Князєв.

Як повідомив завідувач кафедри матеріалознавства Олег Соболь, вже через кілька місяців (березень-квітень 2016 року) планується відкриття нових приміщень Центру за участю представників керівництва компанії «Carl Zeiss» і керуючого компанії «OPTEC» в країнах Східної Європи Максима Ігельника. Намічається подальше розширення дослідницького комплексу за рахунок сучасного обладнання «Carl Zeiss» і «OPTEC», у тому числі для растрової електронної мікроскопії.

Зазначимо, що відкриття центру – один з основних етапів виконання умов угоди про співпрацю ХПІ з нідерландською компанією «OPTEC». Співпраця охоплює наступні області науки: матеріалознавство, включаючи наноматеріалознавство та матеріалознавство для альтернативної енергетики, наукові розробки для прикладної медицини, включаючи біомедичні технології, 3D-технології візуалізації та ін.

На базі цих напрямків буде створено два міжнародних кластери НТУ «ХПІ»: з матеріалознавства та біомедичних технологій.

За інформацією сайту Міністерства освіти і науки України.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет