О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

2015-й – події і здобутки


#22-23 от 17.12.2015

Сьогодні, в переддень Нового року, доречно згадати найважливіші події, що відбувалися в нашому університеті протягом 2015-го. Ми маємо, чим пишатися, політехнікам вдалося чимало зробити в усіх напрямках діяльності – підготовці фахівців, наукових дослідженнях, розвитку матеріальної бази, поширенню міжнародної співпраці.

*Так у січні 2015 року, за версією міжнародного рейтингу «Webometrics Ranking of World Universities», НТУ «ХПІ» посів 2 місце серед академічних установ України, а у світі – 1265-е. Протягом року наш університет ще не раз отримував свідчення високого визнання своїх досягнень. Так за версією одного з найпрестижніших міжнародних рейтингів кращих вузів світу QS World University Rankings Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», як і минулого року, стоїть у восьмій сотні списку (група «701+»). Присутність НТУ «ХПІ» на лідируючих позиціях у світових рейтингах підтверджує його високий статус центру освіти і науки.

*Державне визнання досягнень колективу нашого університету, його славної історії було підтверджено Верховною Радою України, яка у вересні прийняла Постанову «Про відзначення у 2015 році пам’ятних дат у вищих навчальних закладах України». На державному рівні у 2015 році було урочисто відзначено ювілеї кількох університетів, серед яких Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». Згідно з цією постановою колектив університету підготував і провів чудове свято 130-річчя, учасниками якого були ми з вами.

*Цього року, разом з університетом, відзначено ювілеї багатьох факультетів і кафедр: 50-річчя інфізу і ТМ, 85-річчя кафедр технології жирів, турбінобудування; геометричного моделювання і комп’ютерної графіки (ГМКГ), 80-річчя кафедри автоматизованих електромеханічних систем, 65-річчя кафедри фізичного виховання та ін.

*У 2015 році 1749 випускників НТУ «ХПІ» отримали дипломи спеціалістів, університет підготував і випустив 938 магістрів. У лютому також відбувся урочистий випуск на Гвардійському факультеті військової підготовки ім. Верховної Ради НТУ «ХПІ». 36 молодих офіцерів, інженерів-механіків служать тепер як заступники командира з технічної частини та фахівці хімічних військ.

*Протягом року у вчених радах НТУ «ХПІ» захищено 55 кандидатських і 10 докторських дисертацій.

*Національна академія наук України обрала лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора технічних наук, професора Леоніда Леонідовича Товажнянського членом-кореспондентом за спеціальністю «Хімічна технологія».

*Міністр освіти і науки України М. С. Квіт призначив члена-кореспондента НАНУ, доктора технічних наук, професора Євгена Івановича Сокола ректором Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», затвердивши рішення колективу політехніків – результати виборів ректора, які відбулися у квітні 2015 року.

*Понад 300 викладачів, співробітників і студентів університету відзначені різними нагородами з нагоди ювілею університету. Указом Президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю професор О. І. Рогачова нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня; професор Ю. Д. Сакара отримав звання Заслуженого працівника вищої школи; професор І. В. Кононенко – Орденом «За заслуги» III ступеня з нагоди Дня науки.

*Багато вчених НТУ «ХПІ» отримали теж з нагоди Дня науки відзнаки обласної та міської влади – Подяку голови Харківської обласної ради, обласну стипендію провідному науковцю, обласну стипендію обдарованому молодому науковцю, Грамоту і Подяку Департаменту Харківської обласної державної адміністрації та ін.

*Серед важливих урочистих подій 2015 року посвята в студенти – одна з могутніх традицій нашого університету. Вона народилася півстоліття тому, отже в ювілейний для НТУ «ХПІ» рік це свято знаменувало ще одну «круглу» дату в історії нашого вузу.

*Як завжди, НТУ «ХПІ» і цього року став організатором та співорганізатором близько 30 міжнародних наукових і науково-практичних конференцій. Серед них, наприклад, «VІІ Український з’їзд з електрохімії» під гаслом «Сучасні проблеми електрохімії: освіта, наука, виробництво» відбувся у вересні цього року в нашому університеті за пропозицією Наукової ради НАН України з проблеми «Електрохімія» та активної підтримки Міністерства освіти і науки та Національної академії наук України.

*Ще не підведені остаточні підсумки участі студентів-політехніків у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 2015 року, в предметних олімпіадах, та ми можемо бути впевнені, що й цього разу кількість перемог, дипломів і призів буде вагомим свідченням високої якості підготовки, яку надає наш університет.

Це далеко не всі досягнення 2015 року, якими може пишатися колектив університету, що жив усіма тривогами й сподіваннями народу України, прагнув вдосконалювати рівень освіти і наукових досліджень, виховувати справжніх громадян України. Сподіваємося на таку ж плідну працю в щасливій, мирній Україні в 2016-му!

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2016


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет