|
Урочисто відзначали День танкіста в нашому університеті. З нагоди свята 13 вересня факультет військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відвідав Міністр оборони України Степан Полторак (на знімку справа ).
Він привітав особовий склад факультету з професійним святом та вручив кращим військовослужбовцям нагороди Міністерства оборони України, нагрудні знаки «Знак пошани», грамоти та цінні подарунки.
Оглядаючи навчально-матеріальну базу військового факультету, Міністр оборони України дав високу оцінку професійній підготовці харківських танкістів. Він повідомив про збільшення найближчим часом держзамовлення на підготовку військових фахівців із нових зразків озброєння і військової техніки для ЗСУ, що поставляється вітчизняними заводами-виробниками.
«Невипадково Міністр оборони назвав Харків Танкоградом, – відзначив ректор НТУ «ХПІ», професор Євген Сокол, – оскільки саме в нашому місті зосереджені всі компоненти, що забезпечують безпеку держави в галузі танкобудування. У Харківському політехнічному інституті працює єдина в Україні кафедра ім. О. О. Морозова, яка готує фахівців у галузі танкобудування: інформаційних технологій і систем колісних і гусеничних машин. Наш університет веде також наукові розробки в галузі танкобудування».
Євген Сокол підкреслив, що біля витоків створення кращого танка Другої світової війни Т-34 стояли два науковці ХПІ: Михайло Ілліч Кошкін та Олександр Олександрович Морозов, і з цього моменту розпочався безперервний зв’язок між харківськими політехніками і танкобудівниками. Він повідомив також, що сьогодні кафедра НТУ «ХПІ» «Двигуни внутрішнього згоряння» під керівництвом професора Андрія Петровича Марченка займається розробкою нового дизеля для танків, інша кафедра («Теорія і системи автоматизованого проектування механізмів і машин», завідувач Микола Анатолійович Ткачук) вирішує питання посилення бойового захисту БТР, БМП і танків. Багато інших підрозділів університету спільно з заводом ім. В. О. Малишева, КБ ім. О. О. Морозова працюють над поліпшенням характеристик бронетехніки.
«І найголовніше, що наші викладачі з моменту приєднання Інституту танкових військ до Харківського політехнічного ведуть тут навчальний процес, – зазначив Євген Сокол. – Це, дійсно, дуже важливо, оскільки високий рівень педагогів НТУ «ХПІ» дає можливість курсантам отримати не тільки високопрофесійні військові знання, а й фундаментальну технічну освіту. Тому наші випускники успішно справляються з усіма етапами навчання, включаючи складні технічні завдання».
Довідка:
Харківське Гвардійське танкове училище було засноване 1944 року. У серпні 1969 року училищу було присвоєно ім’я Верховної Ради УРСР. 4 серпня 1999 р. інститут став складовою частиною НТУ «ХПІ» – Гвардійським ордена Червоної Зірки факультетом військової підготовки.
Випускникам факультету присвоюється військове звання «лейтенант» та видається диплом Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» державного зразка.
Прес-служба НТУ «ХПІ»