Головний конструктор В.Л. Швецов: «До нас приходять кращі»

#8 от 20.05.2014

Кафедра турбінобудування в нашому вузі була створена в 1930 році, а Харківський турбогенераторний завод став до ладу в 1934-му. У 1935 році кафедра випустила перших інженерів для заводу. З того часу наші випускники працюють на цьому підприємстві на всіх посадах.

Віктор Леонідович Швецов – головний конструктор з парових турбін – працює на ВАТ «Турбоатом» із 1977 року. Отримавши призначення на завод, випускник кафедри турбінобудування Харківського політехнічного протягом 4 років працював шеф-інженером у турбомонтажному відділі.

Далі кар’єра молодого спеціаліста розвивалася так: з 1981-го по 1990-й – інженер-конструктор відділу експлуатаційної надійності, там же став заступником начальника, з 1993-го – начальником відділу. А з 2005 року працює головним конструктором «Турбоатома» з парових турбін.

«Ми отримували в інституті міцну підготовку – і фундаментальну, й спеціальну, проходили практику в цехах турбінного. То ж відчували себе, навіть на перших порах, досить упевнено, – згадує Віктор Леонідович. – Та, звичайно ж, справжнього досвіду набували вже на підприємстві».

А вчитися тут було в кого. Цілі покоління турбобудівників з вдячністю і повагою згадують одного з випускників ХПІ, відомого всій галузі фахівця, Генерального конструктора заводу «Турбоатом» Юрія Федоровича Косяка. Понад півстоліття працював він на підприємстві, саме під його керівництвом були спроектовані найпотужніші турбіни для теплових електростанцій України, Росії й Казахстану, країн дальнього зарубіжжя.

«Генеральний конструктор Ю.Ф. Косяк заклав основи створення турбін для атомних електростанцій, розвинув і очолив цей напрямок, який став основним для нашого заводу, – продовжує В.Л. Швецов. – З повагою згадуємо Леоніда Олександровича Зарубіна, теж випускника ХПІ, який працював заступником головного конструктора з 1973 по 2009 роки. На «Турбоатомі» працюють випускники трьох харківських вузів – політехнічного, аерокосмічного університетів та інженерно-педагогічної академії. Та переважна більшість начальників відділів у СКБ парових і газових турбін – вихованці ХПІ: Іван Іванович Кожешкурт – начальник розрахункового відділу, Олександр Олександрович Піпін - начальник конструкторського відділу та інші».

Віктор Леонідович відзначив, що підприємство в цілому і його СКБ охоче приймають на роботу нинішніх випускників Політеху, обираючи, звичайно ж, кращих. «Прислухаємося до рекомендацій викладачів, знайомимося зі студентами на презентаціях, що їх проводить університет, працюємо у складі Державної екзаменаційної комісії при захисті дипломів. Ми пропонуємо молодим спеціалістам гідну зарплатню, тож сподіваємося на відповідну віддачу. Сьогодні у складі нашого СКБ працює 80 спеціалістів віком до 30 років, половина з них – політехніки. Отже традиційні зв’язки «Турбоатома» з НТУ «ХПІ» тривають, і продовжувати нашу співпрацю будуть майбутні покоління випускників нашого рідного Політеху».

 

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет