17 листопада – День студента
|
На знімку зліва направо: Данило Горбатенко (МТ-49), Катерина Очковська (МТ-40), Анастасія Липовська (МТ-49), Дмитро Богачов (МТ-49)." | |
Минуло вже більше року зі знаменної для України спортивної події – проведення у нас чемпіонату Європи з футболу. Але і досі, мабуть, якийсь завзятий вболівальник своєї національної збірної, скажімо, Нідерландів, з вдячністю згадую гостинність українців, і, власне, харків’ян. Адже і в нашому славетному місті відбувалися запеклі футбольні баталії. Був причетний до прийому іноземців і НТУ «ХПІ», який люб’язно надав закордонним гостям свій гуртожиток №3, що розташований у мікрорайоні Олексіївка.
|
Тримірна модель учбового корпусу №2 з накладеними текстурами | |
Так от, уявний «фан», який проживав у нашій «трійці», напевно, пам’ятає комфорт, зручність кімнат своєї тимчасової домівки. Але він, напевно, не знає, що про його зручності потурбувався звичайний, (а може і не звичайний!) студент ХПІ Дмитро Богачов (МТ-49), який навчається на кафедрі геометричного моделювання та комп’ютерної графіки. Хлопець є автором системи навігації у гуртожитку, до якої входить відеоролик, що постійно нагадував гостям, як зручніше дістатися до потрібного місця (аеропорт, фан-зона та ін.), різноманітні потрібні карти, схеми, «бейджики» для волонтерів та багато іншого корисного матеріалу. Якщо, шановний читачу, ти зацікавився цією системою, мерщій у гуртожиток, адже вона і зараз надійно працює!
|
Тримірна модель наукової бібліотеки НТУ «ХПІ». | |
Ця наукова робота, яку Дмитро виконав під керівництвом доцента О. А. Глібко, стала переможцем II етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Взагалі ж, останні два роки хлопець активно бере участь у наукових конкурсах та конференціях республіканського та міжнародного масштабів. У цьому році, наприклад, це Міжнародний конкурс рекламних та PR проектів «Золотой компас» (Харків), у якому команда ХПІ отримала кращі призи у чотирьох з п’яти номінацій («Краща презентація проекту», «Кращий новинний сюжет», «Кращий внутрішньокорпоративний PR» та ін.). Не можна не згадати і про національні змагання студентських соціальних проектів, які проводила міжнародна організація Enactus, у якій харківські політехніки були третіми. Тут наші студенти представили три екологічно та соціально спрямовані проекти, один з яких направлений на боротьбу зі сміттям, інший пов’язаний з недостачею питної води. Слід повідомити, що проекти втілені в життя – автори знайшли спонсорів, які профінансували установку необхідних фільтрів у дитячих будинках. Багато позитивних емоцій привіз додому Дмитро і з Севастополя, де брав участь у Всеукраїнській конференції з комп’ютерної графіки «Графика XXI века» і у якій його доповіді було присуджено 2 місце.
«Зараз я отримую другу вищу освіту в магістратурі на кафедрі стратегічного управління на ІФ факультеті, – розповідає хлопець, – а як член СтудАльянсу продовжую брати участь у різноманітних молодіжних проектах, пропоную нові ідеї. У майбутньому бажав би працювати спеціалістом у сфері графічного дизайну».
|
Тримірна модель Головного аудиторного корпусу НТУ «ХПІ». | |
Одногрупник Дмитра Данило Горбатенко ще у школі мріяв розробляти комп’ютерні ігри і планував вступати до ХПІ, адже його старший брат вчився тут на КІТ факультеті. Ставши студентом, Данило брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з конструкторських систем, був її срібним призером, а у олімпіаді з комп’ютерного моделювання посів третє місце. Другий результат показав хлопець у Всеукраїнській студентській олімпіаді з інженерної та комп’ютерної графіки серед учасників, які використовували систему «Компас 3D», та третій – у Всеукраїнській студентській олімпіаді з нарисної геометрії та геометричного моделювання на ПЕОМ. Він також має Диплом І ступеня учасника конкурсу Міжвузівських студентських наукових робіт 2010/2011 н. р. за роботу «Пошук та аналіз методів побудови 3D моделі деяких об’єктів» (науковий керівник І. В. Середа).
Цього року, як і Дмитро Богачов, Данило став переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Таким чином він покращив свій результат у цьому престижному турнірі, адже два роки тому був нагороджений дипломом ІІ ступеня.
Разом зі ще однією переможницею конкурсу Анастасією Ліповською, яка теж навчається в групі МТ-49, Данило розробив тримірний комп’ютерний макет нашого університету (науковий керівник – старший викладач К. В. Анісімов). «Ще на першому курсі не думав, що буду займатися розробкою конструкторських систем, – розповідає хлопець. А зараз вже не уявляю свого життя без цієї цікавої та перспективної роботи!»
«У нас виникла ідея створити путівник по вузу, – продовжує бесіду Настя. – Так з’явилися тримірні макети кожної будівлі Політеху. Дуже допоміг у цьому ректорат, який дозволив нам ознайомитися з технічною документацією корпусів, топографічними картами території ХПІ. Самі ж ми зробили потрібні знімки і врешті отримали реальний проект, у якому ви знайдете не тільки наші величні, старинні будівлі, але і кожне дерево, кожну лаву, що стоять на алеях університету! Цей макет, який став основою нашої з Данилом бакалаврської роботи, може бути використаний як додаток з проведення занять з віртуального пожежно-прикладного навчання. Адже за допомогою ігрового двигуна OGRE3D ви зі своєю помічницею-камерою можете політати над територією Харківського політехнічного! До речі, цей макет я представила на конференції «Мікрокад», що відбулася цього року в НТУ «ХПІ».
Зараз майбутні інженери продовжують реалізовувати свої ідеї у цьому напрямку. І. можливо, вже скоро ми станемо свідками їх нової захоплюючої розробки! Адже у цих молодих людей крім бажання творити є й неабиякий досвід. Голова органу студентського самоврядування «Студентський Альянс» МТ факультету Анастасія Ліповська була відзначена іменною стипендією Верховної Ради України, паралельно навчається на кафедрі стратегічного управління, вона призер Міжнародної олімпіади з охорони праці, переможець Міжнародного конкурсу рекламних та PR проектів «Золотой компас», призер національних змагань студентських бізнес-проектів, які проводила організація Enactus, учасниця Всеукраїнського чемпіонату зі стратегічного менеджменту GMC Junior 2013, неодноразово проводила різноманітні акції у вузі та місті.
«Я закохалася в наш університет із самого початку навчання, – каже дівчина. – Він допоміг мені, як то кажуть, знайти себе, реалізувати свої ідеї та задуми. Спасибі тобі, любий Політех!»