Олімпіади
|
На знімку (зліва направо): Катерина П’ятидверна, Наталя Чепорнюк, професор П. Г. Перерва, Аліна Зайцева і професор Г. К. Дорожко. | |
Наукову весну економісти-політехніки зустрічали другим етапом Всеукраїнської студентської олімпіади з інтелектуальної власності, яку 18–19 квітня проводила кафедра організації виробництва і управління персоналом (завідувач – професор О. Д. Матросов) економічного факультету (декан – професор П. Г. Перерва).
Учасники олімпіади отримали привітання від голови Державної служби інтелектуальної власності України М. Ковіни, який побажав усім «натхнення, невичерпної енергії, міцного здоров’я, віри у власні сили і чергових перемог».
Змагання відбувалось у двох групах учасників: для профільних вузів, де є підготовка за фахом «Інтелектуальна власність»; для вузів, де викладається тільки дисципліна «Інтелектуальна власність».
Усього у заході взяли участь 82 студенти (42 – за дисципліною, 40 – за фахом) з 27 вищих навчальних закладів України. Серед них – Приазовський технічний університет, Київська Політехніка, Донецький національний технічний університет, Сумський державний університет, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського та інші.
Як зазначив голова журі професор Г. К. Дорожко, всі учасники продемонстрували надзвичайно високий рівень знань і робота журі була важкою як ніколи.
Але переможці були визначені, і серед них Аліна Зайцева, яка посіла 1 місце (кафедра організації виробництва і управління персоналом) та Катерина П’ятидверна – почесне 2 місце (кафедра інформатики та інтелектуальної власності, завідувач – професор М. М. Солощук) Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Наталя Чепорнюк виборола 2 місце, вона представляла Донецький національний технічний університет, 3 місце розділили представники Української інженерно-педагогічної академії Станіслав Самко та Сумського державного університету Інна Гончарова.
З дисципліни «Інтелектуальна власність» призерами стали:
- 1 місце Альона Ємельянова, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського;
- 2 місце Арсен Піпія, Харківська національна академія міського господарства;
- 3 місце Сюзанна Фонарьова, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.
Родзинкою заходу стало проведення 19 квітня в новому корпусі науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» школи-семінару «Актуальні питання і перспективи інтелектуальної власності в Україні», на якій виступила директор бібліотеки НТУ «ХПІ» Л. П. Семененко з презентацією «Бібліотека як центр знань університету». Її слова «Шукайте своїх вчителів і будьте майстрами своєї професії!» стали своєрідним слоганом олімпіади.
Патентний повірений України, випускник НТУ «ХПІ» Є. С. Стогній провів інтерактивну міні-лекцією «Експертиза корисних моделей в Україні: проблемні питання».
Заступник голови Товариства винахідників і раціоналізаторів України Л. Б. Пижева, а також голова журі, завідувач кафедри інтелектуальної власності і права Приазовського державного технічного університету, професор Г. К. Дорожко відзначили високий рівень підготовки студентів, їх цілеспрямованість, вручили грамоти, сертифікати і цінні подарунки.
З надією будемо чекати наступної весни!