О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Це було в 2012-му


#22-23 от 14.12.2012

***

НТУ «ХПІ» – успішний учасник виставки «Сучасна освіта в Україні» протягом усіх 15 років її проведення. Цього року наш університет нагороджений золотим символом «Оскар», золотою медаллю, кришталевою стелою і Почесним дипломом. Загальна ж кількість нагород, отриманих на цій виставці, сягнула 10 золотих медалей, 10 Почесних дипломів, 6 Подяк.

***

У рейтингу 24 крупніших компаній – відділень міжнародних корпорацій та вітчизняних передовиків бізнесу – НТУ «ХПІ» названий у числі кращих 10 вузів України.

***

У квітні в НТУ «ХПІ» проводився фестиваль науки. Цій події були присвячені заходи: численні конференції, такі як VII Міжнародна «Стратегії інноваційного розвитку економіки: бізнес, наука, освіта», Міжнародна конференція молодих вчених і студентів «Інтелектуальні системи та прикладна лінгвістика» та ін., «круглі столи» – «Нові рішення та перспективи розвитку нафтопереробної та газової промисловості», «Перспективи розвитку оліє-жирової галузі в Україні», «Проблеми виробництва метанолу та складних добрив в Україні» і т. ін., семінари «Математичне й комп’ютерне моделювання», «Наукові проблеми енергетичних та транспортних турбомашин», «Сучасні технології точного об’ємного штампування», а також вузівська виставка наукових досягнень під девізом «Навчання через науку».

***

З візитами у НТУ «ХПІ» побували делегації посольств кількох країн: Республіки Таджикистан, Іраку, Ізраїлю.

***

Проректора Національного технічного університету «ХПІ», професора Є. І. Сокола обрано членом-кореспондентом Національної академії наук України по відділенню фізико-технічних проблем енергетики за спеціальністю «Керування в силовій електроніці».

***

Диплом Почесного доктора НТУ «ХПІ» вручено ректору Університету Паннонії (Угорщина) Ференцу Фрідлеру. Він підтримував участь вчених, спеціалістів та аспірантів НТУ «ХПІ» у ряді міжнародних наукових конференцій (CHISA, PRES, ESCAPE), у підготовці пропозицій та забезпеченні участі вчених, фахівців НТУ «ХПІ» у спільних наукових проектах за програмами Європейської комісії (SYNERGY, SHERHPA). Професор Ф. Фрідлер також вніс особистий вклад у підготовку проекту DISKNET, схваленого в рамках програми FP7 EC, яка дозволить вивести на новий рівень співпрацю вчених НТУ «ХПІ» та університетів Європейського Союзу.

***

У квітні створено прес-службу НТУ «ХПІ».

***

Студентка МТ факультету, «Міс ХПІ – 2012» Ольга Аксьонова стала «Королевою Слобожанщини».

***

У травні, в рамках IV Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів «Харьковская сирень», у нашому університеті відбулися зустрічі з «Оскароносцем», творцем спецефектів до фільмів «Хижак», «Матриця», «Суддя Дредд» та ін. Юджином Мамутом і майстром мультиплікації, художником постановником анімаційних фільмів Іриною Борисовою.

***

У Загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна» восьмий раз поспіль наш університет став лауреатом конкурсу «Кращий вітчизняний товар року», а три його розробки вибороли перші місця в номінації «Наука» і нагороджені Золотими медалями і Дипломами. Це модернізований циліндр високого тиску (ЦВТ) турбіни К-220-44-2М, біосумісні захисні покриття на медичних виробах і інструментах, прогресивна технологія обробки поверхні для підвищення властивостей інструменту. Університет нагороджено Золотим символом і Почесним Дипломом.

***

Перший подвійний диплом бакалавра Магдебурзького університету Отто фон Геріке (Німеччина) і НТУ «ХПІ» отримав Маркус Куме.

***

На 36-му командному студентському Чемпіонаті світу з програмування ACM ICPC (International Collegiate Programming Contest), який проходить під егідою провідної асоціації в IT-індустрії ACM (Association for Computing Machinery), харківські політехніки посіли 18 місце і увійшли до двадцятки кращих команд світу. А серед команд університетів Європи наші хлопці на 9 місці.

***

Випускниця НТУ «ХПІ» Яна Дементьєва виборола «золото» ХХХ Олімпійських ігор у Лондоні на дистанції 2000 метрів (академічне веслування).

***

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» приймав іноземних гостей – футбольних уболівальників – з 4 по 20 червня в спеціально підготовленому до чемпіонату «Євро-2012» гуртожитку № 3.

***

27–29 вересня Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» отримав два кубки, а також дві золоті та дві срібні медалі у VIII Міжнародному салоні винаходів і нових технологій «Новий час» та у VII Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час» (м. Севастополь).

***

19–20 жовтня Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України провело в нашому університеті Міжнародну наукову конференцію «Високі технології в наукових дослідженнях університетів: нанотехнології та наноматеріали, інформаційні технології, енергоефективність, технології високих напруг». Цей науковий форум зібрав видатних науковців з різних країн світу, ректорів і проректорів 96 вищих навчальних закладів, керівників НДІ, представників міністерств та відомств, промислових підприємств та бізнесу.

***

25 жовтня Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відвідав Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Володимирович Табачник. У нашому університеті він разом з ректором Л. Л. Товажнянським та проректорами оглянув новобудову науково-технічної бібліотеки. Директор НТБ Л. П. Семененко продемонструвала поважному гостеві найсучаснішу електронну пропускну систему та провела екскурсію бібліотекою: відділ реєстрації читачів, абонементний зал № 2, книгосховище, зал каталогів, абонемент наукових видань та ін.

***

14 листопада в НТУ «ХПІ» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Кирпичовські читання з історії науки і техніки», присвячена актуальним проблемам інженерної науки. У ній взяли участь не лише провідні вчені, професори і академіки, але й молоде покоління, яке формує науково-технічну еліту України. У доповідях були окреслені основні етапи наукової думки на основі багаторічних досліджень.

***

3 грудня в НТУ «ХПІ» диплом Почесного доктора НТУ «ХПІ» вручено завідувачу кафедри слов’янської філології Клагенфуртського Університету (Австрія) професору Тільманну Ройтеру. До кола його наукових інтересів входять гуманітарні науки, зокрема, вивчення культурних особливостей країн СНД, а також мовознавство і лексикологія в контексті слов’янських мов, багатомовність і діалекти України. Серед наукових робіт професора Т. Ройтера – «Словник лексичних паралелей російської та німецької мов», написаний спільно з завідувачем кафедри української, російської мов та прикладної лінгвістики ХПІ професором В. В. Дубічинським.

***

5–7 грудня в нашому університеті відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Дослідження та оптимізація економічних процесів «Оптимум – 2012». У її роботі взяли участь 172 науковці (серед них 12 докторів та 55 кандидатів наук), в т. ч. 75 – з інших міст. На конференції були представлені 65 доповідей, із них 21 на пленарному засіданні.

***

6–7 грудня в НТУ «ХПІ» відбулася ІV Міжнародна науково-методична конференція «Безпека людини в сучасних умовах», у роботі якої взяли участь 254 фахівці. Заслухано 162 доповіді, у тому числі 88 за участю магістрів, студентів та аспірантів. Було представлено 28 вищих навчальних закладів.

У рамках конференції було проведено Регіональну науково-методичну конференцію «Харківщина, студентство, екологія» для молодих вчених (аспірантів, магістрів, студентів).

***

19–20 грудня в НТУ «ХПІ» відбулися конференції «Переяславська Рада: її історичне значення та перспективи розвитку східнослов’янської цивілізації» і «Простір літератури, мистецтва і освіти – шлях до миру, злагоди ті співробітництва між слов’янськими народами», організаторами яких виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харківська облдержадміністрація, Харківська обласна рада та Спілка письменників Росії. Конференції уже всьоме об’єднають науковців та літераторів, небайдужих до питань зміцнення єдності культурно-історичних коренів українсько-російських відносин у духовній, соціально-економічній, політичній сферах

.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет