О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Почесний доктор НТУ «ХПІ»


#22-23 от 14.12.2012

Почесний доктор НТУ «ХПІ»
Співпраці – два десятиліття

3 грудня в НТУ «ХПІ» відбулася урочиста церемонія вручення диплома Почесного доктора НТУ «ХПІ» завідувачу кафедри слов’янської філології Клагенфуртського Університету (Австрія) професору Тільманну Ройтеру.

Від імені всього університету ректор НТУ «ХПІ» професор Л. Л. Товажнянський подякував професору Т. Ройтеру за його внесок у розвиток освіти, а також зазначив, що з його допомогою було зроблено безліч кроків на шляху інтернаціоналізації та демократизації освіти, що є найважливішим елементом розвитку суспільства. Він висловив також сподівання на плідну співпрацю і надалі і виступив з ініціативою організації спільної програми подвійних дипломів двох університетів-партнерів. Цю ініціативу підтримала і делегація Клагенфуртського університету на чолі з Почесним доктором НТУ «ХПІ» професором Генріхом Майером.

Професор Т. Ройтер запропонував всім присутнім взяти участь у його лінгвістичному дослідженні і відповісти на питання, що стосуються особливостей української мови.

Тільманн Ройтер – професор російської філології Інституту славістики Клагенфуртського університету. У його наукові інтереси входять гуманітарні науки, зокрема, вивчення культурних особливостей країн СНД, а також мовознавство і лексикологія в контексті слов’янських мов. Він також активно займається вивченням багатомовності і діалектів в Україні. У фонді НТБ НТУ «ХПІ» є видання, створені Т. Ройтером разом із вченими нашого університету. Серед них – «Словник лексичних паралелей російської та німецької мов», який був написаний спільно з завідувачем кафедри української, російської мов та прикладної лінгвістики ХПІ професором В. В. Дубічінським.

Протягом 20 років професор Т. Ройтер є організатором і головним координатором програми обміну студентів між Австрією і Україною, яка була свого часу однією з першої в Україні. За період його багаторічної співпраці з кафедрою гуманітарних наук НТУ «ХПІ» близько 700 австрійських та українських студентів отримали можливість відвідати країну, мову якої вони вивчають, отримати незабутній досвід міжкультурних комунікацій, а також скласти мовний іспит на сертифікат.

Прес-служба НТУ «ХПІ»

 

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет