|
Козацькому роду немає переводу, доки ми можемо з гордістю казати: «Я – українець! Я – козак!» – саме таке гасло прозвучало на спортивно-фольклорному святі «Козацькі розваги», яке відбулося 19 квітня в спортивному комплексі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Про козаків складали твори і співали пісні, зображували на картинах. Проте завжди були присутні два головні образи – образ кмітливого, хороброго, дужого козака, який здатен на все задля рідної землі, та образ вірної і вродливої дівчини-українки, що завжди чекала свого коханого, надихала його і допомагала.
Позмагатися за звання героїв були запрошені команда механіко-технологічного факультету Харківського національного університету будівництва та архітектури (декан – к. т. н., професор Юрій Володимирович Журавльов) та команда факультету інтегральної підготовки НТУ «ХПІ» (декан – д. т. н., професор Андрій Володимирович Кіпенський). Команди підтримували отаман Харківської міської організації «Українське реєстрове козацтво» генерал-полковник Іван Васильович Закіпний та отаман Слобожанського козацького війська генерал-полковник Віктор Ілліч Білий. Команду ХНУБА надихав та підтримував Благодійний фонд «Відродження козацтва», а міцною опорю команди НТУ «ХПІ» стала Первинна профспілкова організація студентів нашого університету.
Відкривав змагання представник Харківської міської організації «Українське реєстрове козацтво» полковник Олександр Федорович Храпач. Він привітав усіх учасників і гостей зі святом мужності, сили, витривалості та краси. А поки команди готувалися до змагань, гості свята мали можливість оцінити міцність м’язів, силу рухів і точність ударів курсантів-маргеловців (спортивно-десантний клуб) у показовому бою. На зміну курсантам на поле вийшли їх вчителі. Віртуозні прийоми захисту від різних видів зброї не залишили байдужими жодного присутнього, викликаючи захоплення і навіть якусь добру заздрість, зокрема, тому що один із наставників – жінка.
Настав час і командам показати, на що вони здатні. У першій естафеті дівчата з кожної команди мали, обертаючи обруч, дістатися від центру поля до перепони, обійти її та повернутися до команди. Перемогу у цій естафеті отримали дівчата ХНУБА.
За перебігом змагань спостерігала суддівська колегія, до складу якої ввійшли майстри спорту, старші викладачі кафедри фізичного виховання НТУ «ХПІ» Олександр Федорович Мінак та 4-кратний чемпіон світу Юрій Костянтинович Васильєв; а також майстер спорту, викладач кафедри фізичного виховання та спорту ХНУБА Сергій Іванович Ткаченко та почесний гість полковник Олександр Федорович Храпач.
Гей, козак-козаченько,
Тай хоробре серденько,
Ой, міцні в нього руки –
Ворогам для науки!
Пролунав гучний заклик ведучих до продовження змагань. Завдання для хлопців виявилося не із легких: необхідно було протягом 5 хвилин підіймати дві гирі вагою по 16 кг!!!! Перемогу отримав Богдан Горват з команди механіко-технологічного факультету ХНУБА, який зміг підняти гирю 90 разів!!!
Поки команди відпочивали, маленькі гімнасти з творчого колективу студії «Восторг», яку очолює випускниця факультету інтегральної підготовки В. І. Данилевич, порадували і здивували присутніх гнучкістю і спортивною підготовкою.
І знов настала черга доводити нашим учасницям, що вони не тільки вродливі, а й влучні і спритні. Дівчата продемонстрували своє вміння володіти м’ячем. Хутчіше з цим завданням впоралася команда з емблемою факультету інтегральної підготовки.
Не залишилося поза увагою і обговорення неймовірної козацької сили. Ведучі згадали, що козаки за легендами і гори можуть рушити, і будь-якого звіра без зброї подолати. Звичайно, гори ніхто зрушувати не пропонував, однак представники кожної команди лежачи вижимали штангу вагою у 90 кілограмів! Рівних не було Віктору Горленку – справжньому козакові, капітану команди факультету інтегральної підготовки.
Яке українське свято може обійтися без народної пісні?! Тетяна Алієва співала чудову пісню «Як у нас на Україні», під яку пританцьовували на своїх місцях і глядачі, і судді, і ведучі, а стомлені гравці могли перепочити.
Кульмінація свята ще попереду, а поки що хлопці підтягувалися на перекладині. Переможцями знову стали представники факультету інтегральної підготовки.
А далі свій внесок у перемогу команди ХНУБА зробили дівчата механіко-технологічного факультету. Вони перемогли в естафеті з тенісною ракеткою.
Після чудової пісні Ксенії Романчук «Слідом за тобою» перемогу своїй команді принесли знову дівчата ХНУБА в конкурсі стрибків через скакалку, а хлопці команди Віктора Горленка (ІП факультет НТУ «ХПІ») додали балів у свій загальний рахунок, коли змогли віджатися від підлоги за 30 секунд більше за команду суперників.
Втома брала своє, проте наші козаки трималися, їх єдина мета – перемога! Додала енергії та надихнула на нові звершення своєю чудовою піснею Валерія Свєргунова.
Головною забавою в козаків завжди було перетягування канату, отже, і наші козацькі розваги не могли оминути цей факт! У цьому останньому конкурсі здобула перемогу команда механіко-технологічного факультету.
Хвилююча мить – оголошення переможців. Шановною суддівською колегією був оголошений результат, згідно з яким загальну перемогу здобула команда механіко-технологічного факультету ХНУБА. Ну, а яке свято без подарунків? Чудовий смачний великий торт отримала команда-переможниця і трохи менший за розміром команда, яка посіла почесне друге місце. А протягом спортивного свята переможці за видами змагань отримували солодкі подарунки – коробки цукерок. Усі учасники, а також декани факультетів, без допомоги яких проведення свята було б не можливим, отримали почесні грамоти. Відчути радість перемоги і підняти настрій і патріотичний дух усім учасникам допомогла чудова пісня «Україна» у виконанні Тетяни Алієвої. Свято добігло кінця, але воно довело, що козацтво не вмерло, і козаки серед нас! Зникли оселедець і вуса, шаровари і вишиванка, люлька і шабля, але суть залишилася!