|
Кожен рік додає до скарбниці Політеху нові нагороди: медалі, кубки, призи. Не став виключенням і 2011-й, він поповнив її багатьма новими відзнаками виставок, конкурсів. Таким надбанням є і Премія Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді у розбудові України, яку одержали науковий співробітник кафедри «Двигуни внутрішнього згоряння» Дмитро Євгенович Самойленко (на знімку – зліва) та асистент цієї ж кафедри Денис Вікторович Мешков у номінації «Наукові досягнення».
Про цей творчий тандем наша газета писала неодноразово. Д. Є. Самойленко та Д. В. Мешков одночасно отримали нагороди Третього конкурсу «Кращий молодий науковець Харківщини», разом відвідали Південну Корею за міжнародним договором про підвищення ефективності використання природного газу в автомобільних двигунах. Нинішня перемога – результат продовження їх кропіткої багаторічної праці.
Робота Д. Є. Самойленка присвячена універсальному способу регулювання доцентрових лопаточних машин. Ця розробка не має аналогів у світі. Її універсальність полягає у сфері застосування: не тільки агрегатів надуву двигунів внутрішнього згоряння, а й використання при регулюванні нового покоління безфреонових кліматичних установок, які працюють за турбокомпресорним циклом. «Уже зараз ця технологія відпрацьована стосовно до ДВЗ, ми отримали дослідні та промислові зразки», – говорить Дмитро Євгенович.
А Денис Вікторович Мешков вперше запропонував використання швидкодіючих лінійних ультразвукових перетворювачів в дизельній паливній апаратурі вітчизняного ДВЗ. Разом з лабораторією мікроелектроніки НТУУ «КПІ» виконана розробка лінійних п’єзоелектричних перетворювачів, проведені повномасштабні дослідження їхньої роботи, включаючи ресурсні випробування. Розроблена конструкція електрокерованої паливної форсунки, схема лінійного перетворювача й алгоритм його збудження з 2004 року захищені патентом України.
«Це, мабуть, найвизначніша подія 2011-го для нас, – говорить Д. В. Мешков. – Чекаємо від наступного року цікавої і творчої роботи, направленої на вирішення практичних задач вітчизняного двигунобудування. Напередодні Нового року бажаю кафедрі ДВЗ подальшого розвитку, створення нових технологій навчання і впровадження їх в учбовий процес, подальшого розвитку матеріальної бази, а усім – натхнення і нових звершень!»