О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Ми раді, що Ви поруч з нами!


[Колектив кафедри політичної історії]
#13-14 от 23.06.2011

30 червня цього року відзначає свій ювілей завідувач кафедри політичної історії, професор, кандидат історичних наук Віталій Іванович Ніколаєнко. Народився він у важкому для нашої Батьківщини 1941 році. Суворий повоєнний час, просте і чесне виховання робітничої родини на Дніпропетровщині, служба у рядах Військово-Морських сил загартували його характер.

Більша частина життя Віталія Івановича невіддільна від Харківського політехнічного. Понад 40 років він працює в нашому університеті, з них 30 років керує кафедрою. Тут він достойно пройшов шлях від аспіранта до професора, завідувача кафедри політичної історії.

Добре розуміючи виключну цінність і значимість історії для осмислення минулого, осмислення сучасного та визначення шляхів розвитку нашої країни в майбутньому, Віталій Іванович віддає багато сил, енергії, знань та досвіду справі підготовки істориків нової генерації.

Ім’я Віталія Івановича відоме не тільки в нашому закладі і в інших вузах Харкова, але і далеко поза межами нашого міста. Всюди його невтомна та плідна діяльність, високий професійний авторитет отримали заслужені визнання та повагу. Разом з тим, В.І. Ніколаєнко насамперед є щирим патріотом ХПІ, людиною, яка багато зусиль доклала до вивчення його історичного шляху. Під його керівництвом видано низку фундаментальних праць з історії НТУ «ХПІ». Нещодавно побачила світ колективна монографія під редакцією В.І. Ніколаєнка, присвячена 125-й річниці з дня заснування нашого університету, - «Харківський політехнічний інститут». Історія розвитку. 1885-2010».

За відгуком Почесного професора НТУ «ХПІ», ветерана університету В. Т. Долбні, це «не просто чергове формальне ювілейне видання із поверховим екскурсом в історію, а глибоке дослідження високої наукової якості, яке суттєво збагачує історію вітчизняної освіти, додає нових фактів щодо розвитку вищої технічної школи в Україні».

Широким і багатогранним є коло наукових інтересів професора В.І. Ніколаєнка. Він є автором майже 100 наукових робіт. Серед них монографії, курси лекцій, програми та навчальні посібники з різних курсів - «Політична історія», «Історія України», «Історія науки і техніки». Його кафедра підготувала більше 30 кандидатів та кількох докторів історичних наук.

Віталій Іванович талановитий і авторитетний організатор наукових досліджень і педагогічного процесу. Займаючи посаду заступника голови Ради кафедр соціально-гуманітарних дисциплін, він проводить значну роботу з координації суспільствознавчих кафедр. Сумлінний науковий підхід, глибока ерудиція, ґрунтовність у вирішенні будь-яких проблем створили йому заслужений авторитет серед політехніків.

Віталій Іванович заслужено удостоєний нагород і почесних звань, серед яких - медаль «Ветеран праці», знак «Відмінник освіти України», почесні грамоти. Втім, не менш високою нагородою є глибока повага і вдячність колег ювіляра.

Віталій Іванович енергійна, емоційна, щира людина. Для всіх оточуючих - він вірний товариш, завжди готовий підтримати і прийти на допомогу.

Ми завжди цінуємо Віталія Івановича і радіємо з того приводу, що він поруч з нами!

 

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет