|
Слева направо: Вагді Хінді Арсан Міна (Судан, О-67б), Анна Курбанова Азіза (Туркменистан БФ-28е), Карімі Джоні Бехназ (Іран ІФ-39г), Фалд Аббас Джоаа (Ліван ІФ-36ж), Самер Мухтар Рахма Мохамед (Судан О-67в), Халіфе Алі (Ліван ІФ-36ж), Ван Сяоху (Китай ЕК-37а). | |
Понад 60 років ХПІ веде підготовку фахівців для іноземних держав. За цей час диплом нашого вузу отримали 4135 студентів із Азії, Африки, Європи, Латинської Америки – всього з 93 країн світу. Багато з них займають високі посади на батьківщині в галузях промисловості, науки, економіки, політики. За роки незалежності України університет підготував 1693 спеціалісти та магістри для 76 держав світу, 45 кандидатів наук, одного доктора технічних наук, понад 60 спеціалістів пройшли стажування на різних кафедрах нашого університету.
Зараз в НТУ «ХПІ» навчається 1320 іноземців на 17 факультетах за 63 спеціальностями. Більшість із них починають своє знайомство з університетом на факультеті міжнародної освіти (попередня назва – підготовчий факультет). Три кафедри факультету міжнародної освіти – гуманітарна, соціально-економічна та природничих наук – навчають студентів російській та українській мовам, допомагають їм повторити шкільний курс спеціальних дисциплін, щоб вони могли потім вступити на один із факультетів НТУ «ХПІ» або якогось іншого вузу України.
На короткотермінове стажування до НТУ «ХПІ» приїздять студенти з Австрії, США, поглиблено займаються лінгвістикою, вивчають педагогіку, українську мову та ін.
І більшість іноземних студентів беруть активну участь у житті університету, виступають на концертах, вечорах, перемагають у міських конкурсах. Часто проводять тематичні зустрічі, на яких студенти знайомлять присутніх із своїми країнами, їх суспільним життям і мистецтвом, демонструють слайди і фільми.
Більшість випускників ХПІ, повертаючись на батьківщину, ще довгі роки не поривають зв’язків із своєю альма матер, сповіщають про свої успіхи, приїздять на зустрічі й конференції. Збережуть добру пам’ять про НТУ «ХПІ» й ці хлопці й дівчата, які вчаться на різних факультетах університету.
На знімку: (зліва направо) Вагді Хінді Арсан Міна (О-67б, Судан), Анна Азіза Курбанова (БФ-28е, Туркменістан), Карімі Джоні Бехназ (ІФ-39г, Іран), Фадл Аббас Джомаа (ІФ-36ж, Ліван), Самер Мухтар Рахма Мохамед (О-67в, Судан), Халіфе Алі (ІФ-36ж, Ліван), Ван Сяоху (ЕК-37а, Китай).