О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Мудрий керівник і наставник молоді


[Колективи Н факультету, кафедри ТЕВ і редакція газети «Політехнік»]
#22-23 от 18.10.2010

18 вересня 2010 року виповнилося 75 років професору, доктору технічних наук, академіку Академії наук Вищої школи України, завідувачу кафедри технічної електрохімії Борису Івановичу Байрачному.

Б. І. Байрачний вступив до Харківського політехнічного інституту в 1954 році, закінчив його з відзнакою, отримавши кваліфікацію інженера-технолога за спеціальністю «Технологія електрохімічних виробництв». З 1959 по 1961 рік Борис Іванович працював на кафедрі «Технологія електрохімічних виробництв» інженером, з 1965 року і до теперішнього часу – на викладацьких посадах, пройшовши шлях від асистента та старшого викладача (1965–1970 рр.), доцента (1970–1983 рр.) до професора та завідувача кафедри (з 1983 р.).

Наукова діяльність професора Б. І. Байрачного пов’язана з вирішенням найактуальніших проблем електрохімії: осадженням металів на нержавіючу сталь та титан, вдосконаленням хімічних джерел струму, дослідженням анодних процесів на вентильних металах, удосконаленню електрохімічних процесів виробництва конденсаторів, тощо. Наукова школа кафедри технічної електрохімії на чолі з професором Б. І. Байрачним спрямована на розробку та впровадження електрохімічних процесів у хімічних джерелах струму, гальванотехніці, гідроелектрометалургії, електрохімічному синтезі та каталізі, екологічній безпеці.

За 50 років науково-педагогічної діяльності Б. І. Байрачний опублікував 310 наукових праць, в т. ч. 13 підручників, навчальних посібників та монографій, він має 68 авторських свідоцтв та патентів, є автором 228 статей. За участю та під керівництвом професора Б. І. Байрачного захищено 3 докторських та 23 кандидатські дисертації.

Визнання заслуг Б. І. Байрачного на державному рівні підтверджено трьома Почесними грамотами МОН України, присудженням йому нагороди Ярослава Мудрого та призначенням стипендії Президента України.

Борис Іванович Байрачний – мудрий керівник і наставник молоді, надійний колега, щира людина. Він має великий авторитет і користується глибокою повагою у керівників різних рангів, у своїх колег, підлеглих та студентської молоді.

Щиро вітаємо Вас, шановний Борисе Івановичу, з ювілеєм та бажаємо Вам міцного здоров’я та творчого довголіття!

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет