Всеукраїнський конкурс
Підсумкова науково-практична конференція учасників ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2009/2010 н. р. з галузі науки «Двигуни та енергетичні установки» відбулася в НТУ «ХПІ» 23–25 березня 2010 року.
Галузеву конкурсну комісію очолив проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ», завідувач кафедри двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) НТУ «ХПІ», професор Андрій Петрович Марченко. Комісія розглянула 62 студентські наукові роботи з 27 вищих навчальних закладів України.
На конференції виступили 24 студенти з 20 вищих навчальних закладів. За результатами рецензування були визначені кращі наукові роботи, що могли претендувати на нагородження. Переможці зробили доповіді на науково-практичній конференції та в процесі дискусії захистили результати своїх робіт. Усі студенти-доповідачі одержали дипломи переможців конкурсу І–ІІІ ступенів та заохочувальні дипломи, а призові місця розподілилися таким чином: ІІІ місце – О. Ільючик (Миколаївський державний аграрний університет), О. Коломієць та О. Савенко (Автомобільно-дорожній інститут державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет»), М. Кривко (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»), В. Лепетюх (Придніпровська державна академія будівництва та архітектури), А. Османов (Республіканський вищий навчальний заклад «Кримський інженерно-педагогічний університет»), С. Шиян (Чорноморський державний університет імені Петра Могили), М. Янковий (Первомайський політехнічний інститут Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова), ІІ місце – М. Білецький (Українська інженерно-педагогічна академія), Є. Грайворонський (Харківський національний автомобільно-дорожній університет), В. Жихар (Одеська національна морська академія), О. Матюха (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»), В. Невретов (Запорізький національний технічний університет), Ф. Сіренко (Національний аерокосмічний університет імені М. Є.
Жуковського «Харківський авіаційний інститут»), О. Філатов (Східноукраїнський національний університет імені В. Даля), А. Якимович (Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова). На І місці – С. Бакланов (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»), М. Краснокутський (Українська державна академія залізничного транспорту), І. Москаленко (Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»), І. Юрко (Сумський державний університет). Заохочувальний диплом отримав Леонід Воробйов (Херсонська філія Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова).
Студенти-науковці з інших міст України раді були побувати в Харкові. Їм дуже сподобався наш університет, у якому їх зустріли, як вони самі кажуть, дуже гостинно. Вони познайомились із славетною історією Політеху. 25 березня для всіх учасників конференції були організовані екскурсії до Музею історії НТУ «ХПІ» та автобусна екскурсія містом. Юні науковці зачаровано роздивлялися пам’ятки архітектури та прогулялися чистими вулицями Харкова.
Станіслав Бакланов, студент 6 курсу НТУ «ХПІ», посів почесне І місце. На конференції він зробив доповідь на тему «Підвищення ефективності прогнозування ресурсної міцності поршнів тракторних дизелів на стадії їх проектування». Над цією темою хлопець працює вже два роки під керівництвом професора кафедри ДВЗ нашого університету В. О. Пильова. У своїй роботі Станіслав запропонував теоретичну економічну стаціонарну та нестаціонарну модель експлуатації тракторних дизелів. «Станіслав – грамотний, цілеспрямований студент. Він уже має публікації у періодичних наукових виданнях, у Всеукраїнському журналі «Двигуни внутрішнього згоряння», збирається взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції MicroCAD-2010 – Харків», – розповідає професор В. О. Пильов.
Валентин Жихар (ІІ місце) приїхав до нас разом зі своїм науковим керівником В. П. Кардашем (професором кафедри судових енергетичних установок Одеської національної морської академії). Хлопець виступив з доповіддю «Пластичні мастила для механізмів та агрегатів СЕУ». Він та його керівник запропонували співвідношення дрібнодисперсних порошків та масел і дослідили використання цієї змащувальної суміші в різних сферах механізмів та агрегатів судових енергетичних установок.
Фелікс Сіренко (ІІ місце) з Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» працював над темою «Аналіз впливу конструкторських, технологічних та експлуатаційних факторів на систематичну похибку вимірювання крутильного моменту фазометричним методом» під керівництвом свого викладача Р. Л. Зеленського, якому юнак дуже вдячний. Доповідь – частина магістерської роботи, її результати незабаром будуть використовуватися при заміні старих вимірювачів крутильного моменту та при проектуванні нових. Хлопець вважає, що досягати успіху йому допомагають власна наполегливість та педагоги його університету. Фелікс планує вступати до аспірантури.
Матвій Янковий (ІІІ місце) студент Первомайського політехнічного інституту НУК. Хлопець вперше приїхав до Харкова. Він з любов’ю розповідає про своє рідне місто, про навчання у Первомайському політехнічному коледжі на відділенні «Автосервіс, механіка», після якого хлопець вступив одразу на 3-й курс інституту. На конференції Матвій представив доповідь на тему «Дослідження роботи газогенераторної установки, оснащеної комбінованим фільтром-охолоджувачем з кільцями Рашига». Вони спрямовані на якісне очищення газового палива. Ця робота є успішним продовженням наукових досліджень, що ведуться на його рідній кафедрі, представлених на минулорічному конкурсі. Матвій вважає, що своїм успіхом він зобов’язаний науковому керівникові С. М. Литвину, к. т. н., доценту, завідувачу кафедри ДВЗ та ТМ Первомайського політехнічного інституту. У майбутньому хлопець мріє вступити до аспірантури.
Після підведення остаточних підсумків конференції голова галузевої комісії професор Андрій Петрович Марченко поздоровив юних науковців, представників різних регіонів України, з успішною участю у заході всеукраїнського масштабу, зазначив, що їх наукові праці – це вже великий вклад у справу відродження вітчизняної науки в галузі «Двигуни та енергетичні установки», побажав молодим людям міцного здоров’я, бадьорого настрою та наступних творчих надбань.