Правила прийому до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на 2010/2011 навчальний рік

#3 от 09.02.2010

        Провадження освітньої діяльності у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки АВ № 420497 від 19 вересня 2008 р. зі змінами, внесеними рішеннями ДАК протокол № 74 від 16 грудня 2008 р., протокол № 77 від 07 травня 2009 р., протокол № 78 від 04 червня 2009 р., протокол № 79 від 02 липня 2009 р.

    Правила прийому розроблені Приймальною комісією Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (далі – Приймальна комісія) відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 873 від 18 вересня 2009 року та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 6 жовтня 2009 р. за № 930/16946.

    1. Загальні положення

    1. 1. Вищий навчальний заклад – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ») оголошує набір на підготовку фахівців для здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційними рівнями, напрямами підготовки (спеціальностями) відповідно до ліцензії в межах ліцензованого обсягу, у тому числі у відокремлених структурних підрозділах: Чернівецькому факультеті НТУ «ХПІ», Гвардійському ордена Червоної Зірки факультеті військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ», Міжгалузевому інституті післядипломної освіти НТУ «ХПІ», НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Полтава, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Бердянськ, НКП НТУ «ХПІ» у м. Тростянець, НКП НТУ «ХПІ» у м. Чернівці, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Балаклея, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Ізюм, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Торез та вищих навчальних закладах І рівня акредитації, що є у структурі: Верстатоінструментальному технікумі НТУ «ХПІ», Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» та Військовому коледжі сержантського складу НТУ «ХПІ» (див. Додаток 1).

    1. 2. До НТУ «ХПІ» приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та виявили бажання здобути вищу освіту.

    1. 3. Прийом до НТУ «ХПІ» на всі освітньо-кваліфікаційні рівні здійснюється за конкурсом незалежно від джерел фінансування.

    1. 4. Для вступників, які потребують поселення в гуртожиток під час вступу, надання місць у гуртожитку гарантовано як в базовому університеті, так і у відокремлених підрозділах.

    При поселенні на час вступу абітурієнтам необхідно звернутись до деканатів (дирекції) обраного для вступу факультету (технікуму або коледжу) з проханням надати місце в гуртожитку.

    2. Вимоги до рівня освіти вступників

    2. 1. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, бакалавра в НТУ «ХПІ» та його відокремлених структурних підрозділах приймаються особи з повною загальною середньою освітою.

    2. 2. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти у Верстатоінструментальному технікумі НТУ «ХПІ» та Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ» приймаються особи з базовою загальною середньою освітою.

    2. 3. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста в НТУ «ХПІ» приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра.

    2. 4. На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра в НТУ «ХПІ» приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста. Прийом на підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста здійснюється за кошти фізичних (юридичних) осіб.

    2. 5. Верстатоінструментальний технікум НТУ «ХПІ» та Полтавський політехнічний коледж НТУ «ХПІ» приймають на перший (зі скороченим терміном навчання) або другий курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника, на визначену кількість місць для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за умови вступу на споріднену спеціальність.

    2. 6. Базовий університет та його відокремлені факультети, НКЦ, НКП НТУ «ХПІ» приймають на другий (третій) курс з нормативним терміном навчання на вакантні місця осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра за умови вступу на споріднений напрям підготовки.

    2. 7. Гвардійський ордена Червоної Зірки факультет військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ», який здійснює підготовку громадян для проходження військової служби за контрактом на посадах осіб офіцерського складу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, приймає на навчання за відповідними програмами підготовки осіб, які мають повну загальну середню освіту та відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

    2. 8. Військовий коледж сержантського складу НТУ «ХПІ», який здійснює підготовку громадян для проходження військової служби за контрактом на посадах осіб сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, приймає на навчання за відповідними програмами підготовки осіб, які мають повну загальну середню освіту та відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

    2. 9. Гвардійський ордена Червоної Зірки факультет військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» та Військовий коледж сержантського складу НТУ «ХПІ» приймають на навчання військовослужбовців військової служби за контрактом рядового, сержантського та старшинського складу за окремим конкурсом на місця державного замовлення для підготовки фахівців за напрямами освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра та молодшого спеціаліста, що визначаються щороку Міністерством освіти і науки України та Міністерством оборони України.

    2. 10. НТУ «ХПІ» здійснює прийом студентів на старші курси у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти України № 245 від 15 липня 1996 року. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі поновлення осіб, які повертаються після академічної відпустки.

    2. 11. Міжгалузевий інститут післядипломної освіти НТУ «ХПІ» здійснює перепідготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст».

    3. Фінансування підготовки фахівців

    3. 1. Фінансування підготовки фахівців у НТУ «ХПІ» здійснюється:

    3. 2. Громадянин України має право безоплатно здобути вищу освіту на конкурсній основі, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.

    3. 3. Громадянин України має право безоплатно здобувати вищу освіту за другим напрямом (спеціальністю), якщо він за станом здоров’я втратив можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії.

    4. Строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання

    4. 1. Прийом заяв і документів, вступні екзамени, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти для базового університету, Чернівецького факультету НТУ «ХПІ», Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ», для відокремлених структурних підрозділів НТУ «ХПІ»: НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Полтава, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Бердянськ, НКП НТУ «ХПІ» у м. Тростянець, НКП НТУ «ХПІ» у м. Чернівці, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Балаклея, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Ізюм, НКЦ НТУ «ХПІ» у м. Торез та вищому навчальному закладі І рівня акредитації, що є у структурі: Військовому коледжі сержантського складу НТУ «ХПІ», проводиться в такі строки:

   

Етапи вступної кампанії 

Денна форма навчання 

Заочна форма навчання  

Вступники на основі освіти  

повної загальної середньої 

повної загальної середньої  

Початок прийому заяв та документів 

15 липня 2010 року

Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають складати вступні випробування у ВНЗ

22 липня 2010 року

1) за державним замовленням:

22 липня 2010 року,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

15 серпня 2010 року   

Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які не складають вступних випробувань і не проходять творчі конкурси

31 липня 2010 року

1) за державним замовленням:

31 липня 2010 року,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

15 серпня 2010 року

Строки проведення у ВНЗ вступних екзаменів та творчих конкурсів

23–31 липня 2010 року

1) за державним замовленням:

23–31 липня 2010 р.,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

23 липня–28 серпня 2010 р.

Термін оприлюднення рейтингового списку вступників

1 серпня 2010 року

Терміни зарахування вступників

1) за державним замовленням:

до 10 серпня,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

до 25 серпня (після зарахування на місця державного замовлення відповідного напряму підготовки)

1) за державним замовленням:

до 10 серпня,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

до 30 серпня (після зарахування на місця державного замовлення відповідного напряму підготовки)  

4. 2. Прийом заяв і документів, вступні екзамени, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі базової та повної загальної середньої освіти для вищих навчальних закладів І рівня акредитації, що є у структурі НТУ «ХПІ»: Верстатоінструментальному технікумі НТУ «ХПІ», Полтавському політехнічному коледжі НТУ «ХПІ», проводиться в такі строки:

 

Етапи вступної кампанії

Заочна форма навчання

 

На основі повної вищої освіти

 

Початок прийому заяв та документів

15 вересня 2010 року

 

Закінчення прийому заяв та документів

15 жовтня 2010 року

 

Терміни зарахування вступників

до 31 жовтня 2010 року

 

Етапи вступної кампанії

Денна форма навчання

Заочна форма навчання

Вступники на основі освіти

базової загальної середньої

повної загальної середньої

базової або повної загальної середньої

Початок прийому заяв та документів

15 липня 2010 року

Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають складати вступні випробування у ВНЗ

22 липня 2010 року

15 серпня 2010 року

Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які не складають вступних випробувань і не проходять творчі конкурси

31 липня 2010 року

15 серпня 2010 року

Строки проведення у ВНЗ вступних екзаменів та творчих конкурсів

23–31 липня 2010 року

15–22 серпня 2010 р.,

Термін оприлюднення рейтингового списку вступників

1 серпня 2010 року

23 серпня 2010 року

Терміни зарахування вступників

1) за державним замовленням:

до 10 серпня,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

до 25 серпня (після зарахування на місця державного замовлення відповідного напряму підготовки)

 

 

    4. 3. Прийом заяв і документів, вступні екзамени, випробування, що проводить НТУ «ХПІ» та його відокремлені підрозділи, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі освітньо-кваліфікаційних рівнів кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста проводиться в такі строки:

 

Етапи вступної кампанії

Денна форма навчання

Заочна форма навчання

Вступники на основі освіти

базової загальної середньої

повної загальної середньої

базової або повної загальної середньої

Початок прийому заяв та документів

15 липня 2010 року

Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають складати вступні випробування у ВНЗ

22 липня 2010 року

15 серпня 2010 року

Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які не складають вступних випробувань і не проходять творчі конкурси

31 липня 2010 року

15 серпня 2010 року

Строки проведення у ВНЗ вступних екзаменів та творчих конкурсів

23–31 липня 2010 року

15–22 серпня 2010 р.,

Термін оприлюднення рейтингового списку вступників

1 серпня 2010 року

23 серпня 2010 року

Терміни зарахування вступників

1) за державним замовленням:

до 10 серпня,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

до 25 серпня (після зарахування на місця державного замовлення відповідного напряму підготовки)

28–30 серпня 2010 р.

 

    4. 4. Прийом заяв і документів, вступні випробування, що проводить НТУ «ХПІ» та його відокремлені підрозділи, конкурсний відбір та зарахування на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст», «магістр» вступників на основі базової та повної вищої освіти проводиться в такі строки:

 

Етапи вступної кампанії

Денна форма навчання

Заочна форма навчання

На основі базової та повної вищої освіти

Початок прийому заяв та документів

15 липня 2010 року

Закінчення прийому заяв та документів

1) за державним замовленням:

31 липня 2010 року,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

25 серпня 2010 року  

Терміни зарахування вступників

1) за державним замовленням:

до 10 серпня 2010 року,

2) за кошти фізичних та юридичних осіб:

до 30 серпня 2010 року   

 

    4. 5. Прийом заяв і документів, вступні екзамени, конкурсний відбір та зарахування на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти для Міжгалузевого інституту післядипломної освіти НТУ «ХПІ» проводиться в такі строки:

 

Етапи вступної кампанії

Заочна форма навчання

На основі повної вищої освіти

Початок прийому заяв та документів

15 вересня 2010 року

Закінчення прийому заяв та документів

15 жовтня 2010 року

Терміни зарахування вступників

до 31 жовтня 2010 року

 

    4. 6. Строки прийому документів вступників на денну форму навчання для вступу на навчання до Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» та Військового коледжу сержантського складу НТУ «ХПІ», що здійснюють підготовку громадян для проходження військової служби за контрактом на посадах осіб офіцерського, сержантського та старшинського складу, визначаються Міністерством освіти і науки України та Міністерством оборони України.

    4. 7. Вступники з числа осіб, які не є військовослужбовцями, що виявили бажання вступити до Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» та Військового коледжу сержантського складу НТУ «ХПІ», які здійснюють підготовку громадян на посади осіб офіцерського складу для проходження військової служби за контрактом, для оформлення особової справи кандидата на навчання подають заяву до районного (міського) військового комісаріату за місцем проживання у період з 1 січня до 1 червня року вступу. Вступники з числа військовослужбовців подають рапорт за командою з 1 лютого до 1 квітня року вступу.

    5. Порядок прийому заяв і документів для вступу до НТУ «ХПІ»

    5. 1. Вступники особисто подають заяву про вступ до НТУ «ХПІ», в якій вказують напрям підготовки (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра) або спеціальність (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, спеціаліста, магістра) та форму навчання.

    5. 2. До заяви вступник додає:

    При прийомі в порядку переведення або поновлення додається також академічна довідка встановленого зразка про незакінчену вищу освіту.

    5. 3. Вступники, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, додатково подають сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (або його копію), виданий у поточному році, з оцінками з предметів, що визначені правилами прийому до НТУ «ХПІ» для конкурсного відбору щодо вступу на обраний напрям підготовки. Вступники, які подають сертифікат з кількістю балів з визначених предметів нижче 124 балів, до участі у конкурсному відборі не допускаються.

    5. 4. Особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди) подають документи, що засвідчують їхнє право на складання вступних екзаменів у НТУ «ХПІ».

    5. 5. Особи, які не брали участь у зовнішньому незалежному оцінюванні подають документи, що засвідчують їхнє право на складання вступних екзаменів у НТУ «ХПІ»:

    5. 6. Приймальна комісія здійснює перевірку відповідності сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти базі даних цього центру та участі вступників у зовнішньому незалежному оцінюванні. Письмове підтвердження Українським центром оцінювання якості освіти невідповідності сертифіката є підставою для відмови абітурієнтам щодо їх участі у конкурсі та зарахуванні на навчання. У разі зарахування таких абітурієнтів наказ про зарахування анулюється.

    5. 7. Приймальна комісія розглядає документи вступників та приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до НТУ «ХПІ».

    5. 8. Факт ознайомлення вступника з правилами прийому, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію відповідного напряму підготовки (спеціальності), а також надання ним згоди на оприлюднення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних випробувань) та наявності підстав для вступу поза конкурсом фіксується у заяві вступника і підтверджується його особистим підписом.

    5. 9. Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон або інший документ, який засвідчує особу і громадянство (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), та військовий квиток (посвідчення про приписку до призовної дільниці) і документи, що підтверджують його право на вступ, вступник пред’являє особисто.

    5. 10. Особи, які вступають на підготовку за державним замовленням на умовах цільового прийому згідно з установленими квотами, додають направлення, видане відповідними органами освіти Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (для закладів I рівня акредитації – відповідними органами освіти районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій), а також міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, організаціями, установами, що уклали договори з НТУ «ХПІ» відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

    5. 11. При прийнятті на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста, магістра на основі базової або повної вищої освіти осіб, які подають документ про здобутий за кордоном освітньо-кваліфікаційний рівень, обов’язковою є процедура нострифікації документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, що проводиться Міністерством освіти і науки України в установленому порядку. Нострифікація цих документів здійснюється протягом першого року навчання.

    5. 12. Усі копії документів завіряються за оригіналами в НТУ «ХПІ» або в установленому законодавством порядку.

    5. 13. Документи, що дають право на вступ у порядку цільового прийому, поза конкурсом, за результатами співбесіди, які засвідчують досягнення визначних успіхів у вивченні профільних предметів, які дають право на першочергове зарахування при однаковому конкурсному балі, вступник подає (пред’являє) особисто у терміни, визначені для прийому документів. Вступники мають право подати до Приймальної комісії інші додаткові документи, які, на їх думку, можуть бути взяті до уваги при конкурсному відборі.

    5. 14. Для вступу до Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» та Військового коледжу сержантського складу НТУ «ХПІ» здійснюється медичний огляд військово-лікарською комісією.

    Медичний огляд кандидатів проводиться згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу та медичний огляд у Збройних Силах України затвердженим наказом Міністра оборони України від 04 січня 1994 р. № 2 зі змінами.

    Усі кандидати, які вступають до Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» або Військового коледжу сержантського складу НТУ «ХПІ», зобов’язані подати документи, що містять дані про стан здоров’я кандидата:

    Кандидати, які без поважних причин не з’явилися на медичний огляд у призначений за розкладом час, у яких відсутні медичні книжки і результати попередніх обстежень до заключного медичного огляду та складання вступних випробувань не допускаються.

    Медичний огляд не передбачає лікувальних заходів.

    За результатами медичного огляду кандидата робиться висновок стосовно його відповідності до навчання – «придатний» або «непридатний».

    Кандидати, у яких за результатами медичного огляду висновок «непридатний» до подальшого складання вступних випробувань та участі у конкурсі не допускаються.

    5. 15. Для вступу до Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» та Військового коледжу сержантського складу НТУ «ХПІ» здійснюється оцінка індивідуальних психологічних якостей.

    Оцінка індивідуальних психологічних якостей включає оцінку військової направленості, оцінку рівня нервово-психічної стійкості та оцінку спроможності навчатися. Вивчення індивідуальних психологічних якостей здійснюється фахівцями в галузі професійного психологічного відбору при проведенні вступних випробувань.

    Оцінювання індивідуальних психологічних якостей кандидатів на навчання здійснюється відповідно до Інструкції про проведення військово-професійної орієнтації та вступних випробувань у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 14 квітня 1998 р. № 152 (зі змінами).

    Індивідуальні психологічні якості кандидата оцінюються як «пройшов професійний психологічний відбір» або «не пройшов професійний психологічний відбір». Максимальна оцінка з індивідуальних психологічних якостей становить 70 балів. Кандидати, в яких під час тестування індивідуальних психологічних якостей виявлена нервово-психічна нестійкість, а також ті, які набрали менше 50 % (менше 35 балів) від максимальної кількості балів даної оцінного оцінювання, вважаються такими, що не пройшли професійний психологічний відбір, і з числа кандидатів для вступу до Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» або Військового коледжу сержантського складу НТУ «ХПІ» відраховуються. Рішення приймальної комісії щодо таких кандидатів оформляється окремим протоколом. Кандидатам, не зарахованим за результатом оцінювання індивідуальних психологічних якостей, в документах, що видаються на руки чи надсилаються до військкоматів за місцем проживання, записується формулювання відмови в зарахуванні: «Не пройшов вступного випробування».

    5. 16. Для вступу до Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України НТУ «ХПІ» та Військового коледжу сержантського складу НТУ «ХПІ» здійснюється оцінювання рівня фізичної підготовленості.

    Оцінювання рівня фізичної підготовленості кандидатів здійснюється за результатами практичного виконання фізичних вправ: біг на 100 м, підтягування на перекладині, біг на 3 км.

    Усі вправи приймаються протягом одного дня. Для виконання вправи надається одна спроба. Повторне виконання вправ з метою підвищення оцінки не дозволяється.

    Рівень фізичної підготовки оцінюється як «залік» або «незалік». Для отримання оцінки «залік» абітурієнту слід набрати суму не менше 35 балів (із трьох вправ). Максимальна сума балів – 70 балів (згідно нормативів оцінювання фізичної підготовленості кандидатів.

    Згідно з наказом Міністра оборони України від 03 серпня 2007 р. № 444 оцінка з фізичної підготовки кандидатів для вступу складається з оцінок, отриманих ними за виконання всіх призначених для перевірки вправ, i визначається:

Рівень фізичної підготовленості оцінюється як «незалік», якщо кандидат отримав хоча б одну оцінку «незадовільно».

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет