Доброта у великому місті

[Ілля Довгаль]
#21 от 29.10.2009

 

11 жовтня Харківський Благодійний фонд «Доброта» спільно з Харківською міською радою, Всеукраїнським форумом благодійників, Спілкою рекламістів України та харків’янами провели Фестиваль Доброти, який став першим етапом загальноміського благодійного проекту «Харків – місто Доброти».

25 вересня на найбільшій площі Європи стартувало будівництво міста Доброти. Символічним його початком стало створення серця майбутнього міста представниками українських та закордонних ЗМІ. Більш ніж 500 волонтерів фонду: діти та дорослі, студенти та викладачі, робітники та пенсіонери протягом 7 днів, цілодобово, зводили харківське місто Доброти.

2 жовтня відбулось офіційне відкриття Містечка, контури якого точно повторювали обриси рідного Харкова. Зовні місто Доброти мало вигляд гнізда – символу народження, колиски, точки відліку.

День у день Місто набувало життєвої сили. Саме тут на інтерактивному майданчику відбулися тематичні заходи, спрямовані на розкриття добрих почуттів та творчих можливостей харків’ян: День танцю, День пісні, День думки, День слова, День театру, а також День дітей, Добрі квести для молоді, щовечора – соціальна школа танцю.

Разом із проведенням заходів на площі Свободи Харківський благодійний фонд «Доброта» спільно із Всеукраїнським форумом благодійників за підтримки ООН та посольства США в України провели круглий стіл «Фонди громад в Україні: реалії та перспективи», семінар-практикум «Благодійність бізнесу: корисно для себе – ефективно для інших». У роботі взяли участь лідери громадських організацій, флагмани виробництва та бізнесу, представники влади. У рамках проекту «Харків – місто Доброти» пройшов благодійний майстер-клас від Євгена Ромата (голови спілки рекламістів України) та Якова Рогаліна (віце-президента PR-ліги України) з питань соціальної реклами в системі інтегрованих комунікацій соціального маркетингу.

Кошти, надані Харківською громадою та партнерами проекту «Харків – місто Доброти», були спрямовані на благодійну акцію «Виконай мрію дитини». Вихованці притулків та спеціалізованих шкіл для дітей із вадами здоров’я отримали бажані подарунки. Від такої кількості дитячих посмішок сонце над містом Доброти засяяло ще яскравіше!

У галереї «Маестро» відкрито експозицію дитячого малюнку «Доброта очима дітей». Виставка об’єднала авторів із загальноосвітніх шкіл, спеціалізованих шкіл для дітей із вадами здоров’я, шкіл-інтернатів міста та області. Оголошено конкурс соціальної реклами на тему «Доброта», фіналісти якого візьмуть участь у IV Національному фестивалі соціальної реклами у Києві.

– Усі разом ми збудували місто Доброти. Кожного дня я переконувалась у тому, що Доброта насправді має потужну творчу силу. Саме вона пробуджує наші добрі думки, слова та вчинки, – говорить Жанна Харківська, головний спеціаліст ХОО «Товариство Червоного Хреста України», випускниця механіко-технологічного факультету НТУ «ХПІ».

Харків’яни та гості міста на урочистому закритті Фестивалю на площі Свободи вишикувалися, створивши слово «Доброта», та запустили у небо свої найпрекрасніші мрії, побажання разом із сотнями повітряних кульок.

– Харків заслуговує на звання «Місто Доброти». Я дуже багато подорожую, але таких доброзичливих та чуйних людей, як у Харкові, ніде не зустрічала! Так, нехай ми інколи гніваємось на інших, говоримо грубощі в маршрутках…, але я певна, що Доброта є в кожному з нас, треба лише допомогти людям відчути її в собі, – висловила свою думку Ольга Болібок, волонтер ХБФ «Доброта», випускниця факультету автоматики та приладобудування НТУ «ХПІ».

Фестиваль закінчується, але Харків залишається містом Доброти!

Ілля Довгаль, студент групи ІФ-66а, член правління ХБФ «Доброта»

ХБФ «Доброта» разом із партнерами Фестивалю висловлює подяку керівництву, викладачам та студентам Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за розуміння, надані ресурси, особисту участь у вирішенні проблем сучасної благодійності в Україні та реалізації проекту «Харків – місто Доброти».

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет