О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

«Мені подобається творча робота»


[М. Михайлина]
#12 от 19.05.2009

Анастасія Олександрівна Крамаренко в 2005 році закінчила кафедру технологій жирів і вирішила залишитися в нашому університеті. Що ж спонукало дівчину до цього, адже спеціалісти харчової, тим більше олійно-жирової промисловості, затребувані своєю галуззю. Перш за все, це прекрасний колектив, який очолює завідувач кафедри, професор Федір Федорович Гладкий, та бажання присвятити себе науковій діяльності.

Ще під час підготовки магістерської роботи Анастасія вивчала фосфоліпіди рослинних олій, розробила новий метод їх видобутку, який ще й підвищує якість фосфоліпідів для харчової промисловості. «В аспірантурі я продовжила вивчення цієї тематики, тільки вже більш глибоко, – розповідає про свою наукову роботу Анастасія Олександрівна. – Фосфоліпіди дуже важливі для організму, адже вони є частиною клітинних мембран, які забезпечують їхню пластичність і проникність. У нас ці речовини – побічний продукт виготовлення олій, а ось зарубіжні фахівці зацікавилися нашими лецитинами. Річ у тім, що за кордоном їх виробляють із сої, а вона генно-модифікована, а цікавить саме натуральний продукт».

Анастасія Крамаренко із захопленням розповідає про свою наукову роботу, кандидатську дисертацію вона захистила в листопаді минулого року. Кафедра технології жирів створює умови для аспірантів, що вони весь свій час присвячують науковій діяльності. Лише після підготовки роботи до захисту Анастасія починає педагогічну діяльність: веде практичні заняття з основ наукової діяльності для 4 курсу та лабораторний практикум з курсів «Технологія галузі» та «Технологія жирів». Студенти завжди уважно, зацікавлено слухають молодого викладача, адже Анастасія Олександрівна ретельно готується до кожної зустрічі з ними, веде свої практичні та лабораторні в ігровій формі.

Зараз А. Крамаренко відповідає за співпрацю свого факультету з Радою молодих учених, допомагає студентам, які вже зацікавилися науковою діяльністю.

– Мені вже зараз хочеться знову присвятити більше часу науці, саме практичним дослідженням, адже ця творча робота мені дуже подобається, не дивлячись ні на які труднощі!

Ми зустрілися з Анастасією Олександрівною напередодні Дня науки. Та привітали її не лише з цим святом – у її житті сталася велика подія, днями вона вийшла заміж. Вітаємо нашу героїню та її обранця Всеволода і бажаємо справжнього щастя й любові на все життя! А щаслива людина обов’язково відбудеться і в улюбленій професії.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2019


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет