|
На знімку: професор М. Д. Сахненко в оточенні студентів. | |
11 травня виповнилось 60 років доктору технічних наук професору Миколі Дмитрович Сахненку. Випускник ХПІ, він у 1981 р. захистив кандидатську дисертацію, у 1999 р. – докторську, став професором. У науковому доробку цієї неординарної творчої людини понад 350 наукових і науково-методичних публікацій – підручники, монографія, 45 патентів і визнання в Україні та за її межами як вченого, що плідно продовжує і творчо розвиває традиції наукової школи харківських політехніків у галузі технічної електрохімії, матеріалознавства та протикорозійного захисту.
Починаючи з 1984 року М. Д. Сахненко керує науково-дослідними роботами, що виконувались за урядовими постановами та запитами підприємств промисловості. Професор М. Д.Сахненко активно сприяє налагодженню наукового співробітництва між НТУ «ХПІ» та науковими установами країн зарубіжжя, зокрема Інститутом фізичної хімії АН Польщі, є учасником міжнародних дослідницьких проектів. Наукові розробки, виконані під його керівництвом, оприлюднені майже у 150 доповідях на національних і міжнародних (Польща, Росія, Велика Британія, Болгарія, Австралія, Німеччина, Білорусь, Мальта та ін.) наукових форумах. Розповсюдженню напрацьованого наукового доробку сприяють і активна участь М. Д. Сахненка у роботі Наукової ради з проблеми «Електрохімія» НАН та Міжвідомчої науково-технічної ради з проблем корозії і протикорозійного захисту при Президії НАН України, ефективна робота керованого ним науково-технічного семінару з актуальних проблем гальванотехніки для працівників підприємств Харківщини.
Професор М. Д. Сахненко успішно поєднує наукову, педагогічну та громадську діяльність. Він є провідним лектором кафедри технічної електрохімії з фахових дисциплін, в 2007 р. визнавався кращим викладачем професійно-орієнтованих дисциплін університету, є членом науково-методичної комісії МОН України з хімічної технології та інженерії, ним створено методичне забезпечення навчальної дисципліни для аспірантів університету «Нормативні документи та вимоги ВАК України до дисертаційних робіт і атестаційних справ», що сьогодні є єдиною в Україні. Він плідно працює у складі спеціалізованої вченої ради в НТУ «ХПІ», є членом Експертної ради ВАК України з хімічних технологій, ним підготовлено 5 кандидатів наук. Визначальною його характеристикою є залучення талановитої молоді – школярів (через МАН) і студентів – до наукових досліджень та участі в олімпіадах, конкурсах і конференціях. Він має високий авторитет серед наукової спільноти України як учасник і організатор наукових форумів, ініціатор проведення з 2008 року на базі НТУ «ХПІ» Всеукраїнської конференції «Молодіжний електрохімічний форум». Відзначимо і його участь у громадському житті університету як профорга кафедри з 10-річним стажем, члена комісії з трудових спорів та заступника голови профспілкового комітету. Ми знаємо його також як щиру, інтелігентну, порядну, талановиту і доброзичливу людину з неабияким почуттям гумору та оптимістичним світоглядом.
Шановний Миколо Дмитровичу, бажаємо Вам не тільки здоров’я, щастя та творчої наснаги, а невичерпної енергії й талановитих особистостей поряд!