Університет отримав Золоту медаль виставки «Сучасна освіта в Україні – 2008» за перемогу в номінації «Упровадження здобутків університетської науки в освітню практику»
НТУ «ХПІ» присуджено звання «Кращий виробник вітчизняних товарів 2008 року», а 4 роботи, представлені на конкурс виставкової акції «Барвиста Україна», нагороджені дипломами і Золотими медалями.
|
№ 1 – ця назва була повернута відновленій аудиторії електротехнічного корпусу – архітектурної пам’ятки. Це ще один крок у процесі збереження, зміцнення історичної бази нашого університету. Після урочистого відкриття аудиторії, якій присвоєно ім’я професора П.П. Копняєва, в ній відбуваються урочисті збори, проходять лекції і різні зустрічі.
18 переможців 3-го конкурсу «Молодий науковець Харківщини» – молодих вчених НТУ «ХПІ» – отримали від Харківської облдержадміністрації комп’ютери, а асистент кафедри ДВЗ Денис Мєшков – грант на проведення наукових досліджень.
Окремі кафедри й цілі факультети відсвяткували ювілеї. 60 років виповнилося кафедрі «Автоматика й управління в технічних системах», 45 – «Промислова й біомедична електроніка», 10-річчя відсвяткували кафедри права, ділової іноземної мови та перекладу, біотехнології й аналітичної хімії. 35 років тому був створений підготовчий факультет для іноземних громадян Центру підготовки іноземних громадян НТУ «ХПІ».
8 колективів Палацу студентів НТУ «ХПІ» стали лауреатами конкурсу «Студентська весна – 2008».
|
Ксенія Жарченко (на знімку справа) стала фіналісткою обласного конкурсу «Студоспів – 2008». Анастасія Дорошенко (ІФ-87) на Міжнародному фестивалі пісенної творчості, що проходив в Ужгороді, отримала Диплом І ступеня та запрошення на прослуховування до Київської консерваторії.
На знімку внизу: Анастасія Дорошенко, Роман Ткаченко, Євгеній Кривцов (НТУ «ХПІ») та Ірина Тимченко (Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого) на церемонії вручення «Студентського Оскару».
|
Близько 2500 студентів НТУ «ХПІ» змагалися в І етапі предметних олімпіад. Його переможці захищали честь вузу на наступних рівнях, де виборюють від 110 призових місць на міських олімпіадах, завжди до 30 – на всеукраїнських. Цього року їх 28 – призерів ІІ етапу Всеукраїнських студентських олімпіад з різних навчальних дисциплін та спеціальностей. З них 8 зайняли перші місця, 10 – другі, 10 – треті.
Конкурс «Міс ХПІ – 2008», який відбувся у квітні, був організований Органом студентського самоврядування «Студентський альянс». Перше місце у ньому посіла студентка ЕМБ факультету Світлана Усенко, друге місце і титул 1-ї «Віце Міс» отримала Наталія Рудакова (АП), а третє місце зайняла і, відповідно, стала 2-ю «Віце Міс» Анастасія Куценко (Е).
Подією світового значення були чергові Олімпійські ігри в Пекіні (Китай). У складі збірної України у них взяли участь студент НТУ «ХПІ», легкоатлет Ігор Бодров (БФ) та випускники нашого університету – лучник Олександр Сердюк (ІФ) та Яна Дементьева (ЕК) – академічна гребля.
50 кандидатських і 9 докторських дисертацій захистили науковці НТУ «ХПІ» в 2008 році. Серед них Л.М. Ульев (каф. «Інтегровані технології, процеси й апарати»), М.В. Ведь («Технічна електрохімія»), В.Ю. Крамаренко («Технологія полімерних композиційних матеріалів та покриттів»), О.Б. Скородумова («Технологія кераміки, скла та емалей») – докторські; а також В.Ю. Воловщиков (АСУ), Є.В. Філімонов («Інтегровані технології в машинобудуванні»), М.М. Ігнатенко (НДПКІ «Молнія») – кандидатські, та інші.
До 11 Державних премій України в галузі науки і техніки, що їх отримали політехніки за попередні 10 років, додалися ще 2. Лауреатами стали професор А.Ф. Шеховцов; професор, проректор НТУ «ХПІ» А.П. Марченко; професор В.О. Пильов; головний науковий співробітник І.В. Парсаданов (каф. ДВЗ); професор, завідувач кафедри інтегрованих технологій машинобудування ім. М.Ф. Семка А.І. Грабченко; професор кафедри технології машинобудування та металорізальних верстатів, головний інженер ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» В.А. Фадєєв.