Правила прийому до Національного технічного університету «Харкiвський полiтехнiчний інститут» на 2009/2010 навчальний рiк

#23 от 02.12.2008

    Загальні положення

1. До Національного технічного університету «Харкiвський полiтехнiчний інститут» приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній рівень та виявили бажання здобути вищу освіту.
2. До участі в конкурсі щодо зарахування на навчання за освітньо-професійними програмами бакалавра допускаються особи, які мають документ державного зразка про повну загальну середню освіту.

На перший і наступні курси для навчання за освітньо-професійними програмами бакалавра можуть бути зараховані особи, які мають диплом державного зразка про неповну, базову, повну вищу освіту або академічну довідку встановленого зразка про незавершену вищу освіту.

Особи, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст», мають право вступати на перший курс НТУ «ХПІ» на місця державного замовлення, а також для продовження в установленому порядку навчання за освітньо-професійними програмами із скороченим терміном підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за умови вступу на напрям підготовки, що відповідає здобутому освітньо-кваліфікаційному рівню, і навчання за узгодженими навчальними планами.

Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста, магістра здійснюється на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра.

Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня магістра за кошти фізичних (юридичних) осіб може здійснюватись також на основі освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.

3. Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно з Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (із змінами), постановами Кабінету Міністрів України від 26.02.93 № 136 «Про навчання іноземних громадян в Україні» (із змінами) та від 05.08.98 № 1238 «Про затвердження Положення про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів», Указами Президента України від 25.03.94 № 112 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними прикордонними областями Російської Федерації» та від 03.06.94 № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова».

Іноземці, які постійно проживають в Україні, мають право на освіту нарівні з громадянами України. Мешканці суміжних прикордонних областей Російської Федерації (Додаток 1) мають право на освіту нарівні з громадянами України при наявності відповідних квот.

Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, зараховуються на навчання на підставі направлень Міністерства освіти і науки України в межах обсягів державного замовлення.

Iноземцi українського походження користуються тими ж правами, що й громадяни України, якщо вони були учасниками мiжнародних олiмпiад із загальноосвiтніх предметів, які визначені як профiлюючі для вступу на обрану спецiальнiсть (Додаток 2) в НТУ «ХПІ».

Усі інші іноземці укладають контракт на підготовку у Центрі підготовки іноземних громадян НТУ «ХПІ».

Усі іноземці, в тому числі ті, що користуються правами громадян України, повинні після зарахування, протягом місяця після перетину державного кордону України, пройти реєстрацію, яку здійснює Центр підготовки іноземних громадян у УГІРФО ГУМУСУ в Харківській області.

При зарахуванні на навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста, магістра осіб, які подають документ про здобутий в іноземних державах освітньо-кваліфікаційний рівень, обов’язковою є процедура нострифікації документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, що проводиться Міністерством освіти і науки в установленому порядку. Нострифікація цих документів здійснюється протягом першого року навчання.

4. Громадяни України мають право на безоплатну освіту в НТУ «ХПІ» незалежно вiд статi, раси, нацiональності, соцiального i майнового стану, роду та характеру занять, свiтоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, вiросповiдання, стану здоров’я, мiсця проживання та iнших обставин.

Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в НТУ «ХПІ» на конкурсній основі в межах вимог державних стандартів, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень громадянин здобуває вперше.

Громадяни України, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові та посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, мають право безкоштовно отримати другу вищу освіту за наявності висновків медико-соціальної експертної комісії. Такі особи до заяви додають довідку медико-соціальної експертної комісії.

5. Прийом до унiверситету здійснюється для пiдготовки фахiвцiв за освiтньо-квалiфiкацiйними рiвнями бакалавра, спеціаліста, магістра за конкурсом.

Нормативний зміст та термін навчання за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями визначається стандартами вищої освіти.

6. Фінансування підготовки фахівців у НТУ «ХПІ» здійснюється:

Обсяги прийому на перший курс для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра в НТУ «ХПІ», а також обсяги підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст та магістр за рахунок коштів державного бюджету визначаються щорічно Міністерством освіти і науки України з урахуванням видатків Державного бюджету.

7. З метою вирішення кадрових проблем регіонів у підготовці кваліфікованих кадрів при вступі до НТУ «ХПІ» організовується цільовий прийом для наступних категорій вступників:

а) відповідно до пункту 6 статті 22 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (із змінами), особи з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи, які проживають на територіях радіоактивного забруднення і направлені на навчання згідно з планом цільової підготовки або договорами з підприємствами зараховуються поза конкурсом при поданні сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з оцінками не нижче ніж 124 бали за шкалою оцінювання від 100 до 200 балів,

б) на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.99 № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості» (із змінами) міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, кожного року доводять квоту прийому сільської молоді на поточний навчальний рік.

При доведенні Міністерством освіти і науки України або іншими центральними органами виконавчої влади квот цільового прийому до НТУ «ХПІ» на поточний навчальний рік рiшенням приймальної комiсiї видiляються мiсця для цільового прийому в межах обсягу пiдготовки за державним замовленням, але їх кiлькiсть не перевищує 25 % від державного замовлення з кожного напряму підготовки.

8. Організацію прийому до НТУ «ХПІ» здійснює приймальна комісія, склад якої затверджується наказом ректора університету, який є її головою.

Приймальна комісія діє згідно з «Положенням про приймальну комісію НТУ «ХПІ», затвердженим ректором університету.

Конкурсний відбір вступників з предметів, згідно з Додатком 2, здійснюється приймальною комісією за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти, отриманими вступниками в поточному році.

Для проведення вступних випробувань на перший курс для окремих категорій абітурієнтів (Додаток 3) та подальшої участі в конкурсі за обраним напрямом в НТУ «ХПІ» створюються предметні екзаменаційні комісії НТУ «ХПІ».

Вступні випробування для окремих категорій абітурієнтів в НТУ «ХПІ» при прийомі на перший курс для навчання за освітньо-професійними програмами бакалавра покладається на Центр незалежного тестування НТУ «ХПІ».

Для проведення випробувань за фахом при прийомі на старші курси підготовки бакалаврів створюються атестаційні комісії.

Для проведення випробувань за фахом при прийомі на підготовку спеціалістів та магістрів створюються фахові атестаційні комісії.

Склади предметних екзаменаційних, атестаційних та фахових атестаційних комісій затверджуються наказом ректора університету.

Повноваження приймальної комісії, предметних екзаменаційних комісій, атестаційних комісій, фахових атестаційних комісій, структурних підрозділів університету з питань організації прийому визначаються ректором відповідно до «Положення про приймальну комісію НТУ «ХПІ».

Повноваження Центру незалежного тестування НТУ «ХПІ» визначається ректором відповідно до «Положення про Центр незалежного тестування НТУ «ХПІ».

НТУ «ХПІ» оголошує прийом вступників тільки за наявності ліцензії на здійснення освітньої діяльності за відповідними напрямами підготовки і спеціальностями (Додаток 4).

НТУ «ХПІ» створює умови для ознайомлення вступників з ліцензією на здійснення освітньої діяльності, сертифікатами з акредитованих напрямів підготовки (спеціальностей).

НТУ «ХПІ» забезпечує дотримання прав громадян на освіту, установлених законодавством України, гласність і відкритість роботи приймальної комісії, об’єктивність оцінки можливостей і здібностей вступників.

Прийом документів

9. Прийом документів від вступників здійснюють технічні приймальні комісії (відбіркові комісії) факультетів та структурних підрозділів університету, склади яких затверджені наказом ректора НТУ «ХПІ».

Прийом документів від іноземців, які укладають контракт на підготовку, здійснює центр підготовки іноземних громадян НТУ «ХПІ».

10. Прийом документiв до НТУ «ХПІ» для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра проводиться:

11. Вступники подають особисто заяву про вступ до університету, в якій вказують напрям підготовки, форму та джерела фінансування навчання.

До заяви вступники додають:

Для вступу на напрям підготовки «Фізичне виховання» вступники подають оригінали документів, які підтверджують їх високі спортивні досягнення (справки обласного спортивного комітету, грамоти, дипломи тощо).

Паспорт (свiдоцтво про народження для осiб, якi за вiком не мають паспорта), вiйськовий квиток (посвiдчення про приписку до призовної дiльницi), оригінал документа про освіту, оригінали сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти та оригінал медичної довідки за формою 086-У (при поданні нотаріально незавірених копій) вступники пред’являють особисто.

Інші документи можуть бути подані вступниками, якщо вони претендують на пiльги, установлені законодавством України або викликані обумовленими обмеженнями для вступу на навчання за відповідними напрямами підготовки, установленими нормативно-правовими актами, у терміни, визначені для подання документів.

Іноземці, які уклали контракт на підготовку з гарантією повної компенсації витрат, додають цей контракт до вказаних документів.

Іноземці, які користуються правами українських громадян та мешканці суміжних прикордонних областей РФ (Додаток 1) відповідно до Постанови КМ України від 05.08.98 № 1238, подають до вступу засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі та легалізовані у встановленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України наступні документи:

12. Особи, які беруть участь у конкурсі щодо зарахування до декількох вищих навчальних закладів або на декілька напрямів підготовки в НТУ «ХПІ», у п’ятиденний термін після оголошення списку осіб, рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням, а також за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів, зобов’язані подати оригінали документа про освітній рівень та додатка до нього, медичної довідки, сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти до приймальної (відбіркової) комісії структурного підрозділу НТУ «ХПІ», в якому вони вирішили навчатись за державним замовленням.

Особи, які в установлений термін (п’ять днів) не подали оригіналів документа про освітній рівень та додатка до нього, медичної довідки, сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти до приймальної (відбіркової) комісії, втрачають право на участь у конкурсі щодо зарахування на навчання на місця державного замовлення, а також на навчання за рахунок пільгових довгострокових кредитів.

13. При вступі абітурієнта для одночасного навчання за двома освітньо-професійними програмами за напрямами підготовки (в одному або різних вищих навчальних закладах) оригінали документів про освіту державного зразка, медичної довідки та сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти зберігаються у вищому навчальному закладі за місцем навчання за кошти державного бюджету або за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів протягом усього терміну навчання.

Під час зарахування на навчання за іншою програмою підготовки за кошти фізичних або юридичних осіб вступник подає за призначенням завірені ксерокопії документа про освіту державного зразка та додатка до нього, медичної довідки, сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти, а також довідку вищого навчального закладу, в якому зберігаються оригінали.

Копії документа про освіту, медичної довідки, сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти разом з довідкою зберігаються у вищому навчальному закладі, в якому студент навчається за кошти фізичних або юридичних осіб протягом усього терміну навчання.

14. Особи, які вступають до НТУ «ХПІ» на підготовку, що фінансується з коштів державного бюджету на умовах цільового прийому згідно з установленими квотами, додають направлення, видане відповідними органами управління Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, а також міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, організаціями, установами, що уклали угоди з вищими навчальними закладами відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Участь у конкурсі та зарахування

15. Вступ до НТУ «ХПІ» на перший курс для навчання за освітньо-професійними програмами підготовки бакалавра, незалежно від джерела фінансування, може бути здійснений тільки при поданні абітурієнтом сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з результатами проходження у поточному році за конкурсними дисциплінами НТУ «ХПІ». Перелік конкурсних дисциплін поданий у Додатку 2.

Сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти нижче встановленого рівня, тобто:

16. Прийом до НТУ «ХПІ» незалежно від фінансування підготовки та форми навчання проводиться на конкурсній основі. Конкурс в НТУ «ХПІ» проводиться за напрямами в межах факультету.

Конкурсний бал для вступу в НТУ «ХПІ» складає сумма балів з сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти за конкурсними дисциплінами (профілюючої та додаткової згідно з Додатком 2) в 200-бальній системі.

17. Для вступу на денну форму навчання за рахунок держбюджету НТУ «ХПІ» проводить вступні випробування (липень-серпень) за конкурсними дисциплінами, поданними в додатку 3, лише для наступного контингенту абітурієнтів:

а) осіб, які отримали середню освіту за межами України;

б) осіб, які для вступу повинні складати випробування зі спортивних нормативів;

в) вступників з числа військовослужбовців Збройних Сил України, а також правоохоронних органів спеціального призначення та державної спеціальної служби транспорту, звільнених з військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу;

г) іноземців з прикордонних областей Російської Федерації та окремого контингенту осіб без громадянства;

д) осіб з обмеженими фізичними можливостями;

е) вступників, які не атестовані з української мови та літератури (складають вступне випробування в НТУ «ХПІ» з російської мови та літератури).

Для проведення вступних випробувань створюються предметні екзаменаційні комісії в НТУ «ХПІ».

Проведення вступних випробувань покладається на Центр незалежного тестування НТУ «ХПІ».

18. Зарахування на денну форму навчання за рахунок держбюджету в НТУ «ХПІ» здійснюється в порядку пріоритету:

а) особи, які мають право вступу без участі в конкурсі (п. 23 цих Правил);

б) мають право на зарахування поза конкурсом (п. 24);

в) мають право на зарахування за цільовим прийомом (п. 25);

г) мають право на зарахування за загальним конкурсом.

19. Для участі в конкурсі та зарахування на денну форму навчання за рахунок держбюджету вступники повинні:

а) зі спортивних нормативів;

б) з конкурсних дисциплін НТУ «ХПІ» (для осіб, які отримали середню освіту за кордоном; для іноземців з прикордонних областей РФ та окремого контингенту осіб без громадянства; вступників з числа військовослужбовців, звільнених з військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу; осіб з обмеженними фізичними можливостями; вступників, які не атестовані з української мови та літератури (складають вступне випробування в НТУ «ХПІ» з російської мови та літератури)).

Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування в зазначений за розкладом час, або отримали менш, ніж 124 бали на вступних випробуваннях, а також ті, що забрали документи після початку вступних випробувань, до участі в конкурсі не допускаються.

20. Зарахування на денну форму навчання за рахунок держбюджету в НТУ «ХПІ» для вступників відбувається в терміни з 3 по 7 серпня.

21. Зарахування в НТУ «ХПІ» на перший курс денної форми навчання за рахунок фізичних та юридичних осіб відбувається за результатами суми балів з сертифікатів зовнішнього тестування Українського центру оцінювання якості освіти з конкурсних дисциплін НТУ «ХПІ», якщо бали в поданих сертифікатах 124–200 за 200-бальною системою (Додаток 2), або балів вступних випробувань в НТУ «ХПІ» для окремого контингенту вступників за аналогічною системою оцінювання (Додаток 3) при подачі повного комплекту документів для вступу до 29 липня.

Вступні випробування для вступу на навчання на денну форму в НТУ «ХПІ» за рахунок фізичних та юридичних осіб проводяться лише для наступних категорій вступників:

а) осіб, які отримали середню освіту за межами України;

б) осіб, які для вступу повинні складати випробування зі спортивних нормативів;

в) вступників з числа військовослужбовців Збройних Сил України, а також правоохоронних органів спеціального призначення та державної спеціальної служби транспорту, звільнених з військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу;

г) іноземців з прикордонних областей Російської Федерації та окремого контингенту осіб без громадянства;

д) осіб з обмеженними фізичними можливостями;

е) вступників, які не атестовані з української мови та літератури (складають вступне випробування в НТУ «ХПІ» з російської мови та літератури).

Зарахування на денну форму навчання за рахунок фізичних та юридичних осіб здійснюється до 10 серпня включно.

22. Участь в конкурсі та зарахування в НТУ «ХПІ» на перший курс за заочною та дистанційною формами навчання будь-якого джерела фінансування відбувається за результатами суми балів з сертифікатів зовнішнього тестування Центра оцінювання якості освіти (Додаток 2) або суми балів з університетських випробувань за конкурсними дисциплінами НТУ «ХПІ» (Додаток 3) для окремого контингенту абітурієнтів.

Зарахування на перший курс на місця державного замовлення заочної та дистанційної форм навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» проводиться на конкурсній основі до 10 серпня включно при подачі повного комплекту документів для вступу до 29 липня.

Зарахування на заочну та дистанційну форми навчання на місця, що фінансуються за рахунок юридичних та фізичних осіб, проводиться протягом року в терміни, визначені приймальною комісією.

23. Без участі в конкурсі, за умови подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти з кількістю балів не нижче встановленого рівня, зараховуються:

а) учасники міжнародних олімпіад за умови вступу на напрями підготовки, для яких профiлюючою дисципліною є предмет, з якого вони були учасниками вищезгаданих олiмпiад;

б) призери (особи, нагороджені дипломами І–ІІІ ступенів) ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України за умови вступу на напрями підготовки, для яких профiлюючою дисципліною є предмет, з якого вони були призерами вищезгаданих олiмпiад та конкурсів.

Дія цього пункту стосовно учасників та призерів олімпіад і конкурсів поширюється відповідно тільки на учасників та призерів олімпіад, що проводились Міністерством освіти і науки, які під час проведення олімпіад (конкурсів) навчались у випускних класах старшої школи та на випускних курсах професійно-технічних навчальних закладів.

24. Поза конкурсом при поданні сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти (одержанні відповідної кількості балів на вступних випробуваннях для окремого контингенту абітурієнтів) з кількістю балів не нижче встановленого рівня зараховуються:

а) особи, яким Законом України «Про статус ветеранiв вiйни, гарантiї їх соцiального захисту», надане таке право;

б) дiти-сироти та дiти, якi залишилися без пiклування батькiв, а також особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років;

в) iнвалiди І та II груп і діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом;

г) особи, яким Законом України «Про статус i соцiальний захист громадян, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи» надане таке право;

д) діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків;

е) члени сімей шахтарів та гірничорятувальників, що загинули внаслідок аварії на орендному підприємстві «Шахта ім. О.Ф. Засядька».

25. Вiдповiдно до суми набраних балiв за окремим конкурсом зараховуються на перший курс для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на цiльовi мiсця особи, якi мають цiльове направлення згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.06.99 № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості». Особи, якi не зарахованi за цiльовим прийомом, можуть брати участь у конкурсi на загальних засадах.

26. Серед абітурієнтів, які вступають на рівних умовах та набрали однакову конкурсну суму балiв, мають переважне право на зарахування на денну форму навчання в порядку пріоритету:

а) особи, яким Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» надане таке право;

б) особи, яким надане таке право відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді»;

в) особи, якi проживають у забрудненiй зонi внаслiдок аварiї на Чорнобильськiй АЕС;

г) особи, які мають вищий бал в сертифікаті зовнішнього оцінювання якості освіти з профілюючої дисципліни;

д) медалісти та особи, які мають диплом з відзнакою;

е) особи, які мають вищий середній бал в документі про середню освіту (підрахований за 5-бальною системою, Додаток 5);

є) особи, якi мають вищi бали з профiлюючих дисциплiн в атестаті;

ж) дiти-напiвсироти;

з) випускники пiдготовчих курсiв НТУ «ХПІ», підготовчого відділення, елітарних шкіл та закладів, що входять до Навчального комплексу НТУ «ХПІ»;

і) особи, якi мають стаж роботи за фахом не менше року;

ї) особи, якi виявили нахил до обраної спецiальностi (випускники технiкумiв, коледжів, професiйно-технічних навчальних закладів);

й) випускники старшої школи, нагороджені похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів».

27. Серед абітурієнтів, які вступають на заочну форму навчання, переважне право на зарахування (за інших рівних умов) в порядку пріоритету мають:

а) особи, яким Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» надане таке право;

б) особи, яким надане таке право відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді»;

в) особи, якi проживають у забрудненiй зонi внаслiдок аварiї на Чорнобильськiй АЕС;

г) дiти-напiвсироти;

д) особи, які мають стаж роботи за фахом не менше року;

е) медалісти та особи, які мають диплом з відзнакою;

є) військовослужбовці, звільнені в запас протягом останніх 3 років;

ж) випускники підготовчого відділення, підготовчих курсів та елітарних шкіл НТУ «ХПІ»;

з) особи, які мають вищий середній бал в документі про середню освіту.

28. Зарахування до екстернату проводиться згідно з Положенням про організацію екстернату у вищих навчальних закладах України, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 08.12.95 № 340 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.01.96 за № 1/1026.

29. Зарахування іноземців відповідно до міжнародних договорів, загальнодержавних програм, договорів, укладених вищими навчальними закладами з юридичними та фізичними особами проводиться до 15 листопада.

30. За рекомендацiєю органiв охорони здоров’я та соцiального захисту населення приймальна комiсiя розглядає питання про можливiсть зарахування до унiверситету понад державне замовлення за результатами спiвбесiди з правом навчання за мiсцем проживання iнвалiдiв, якi не спроможнi вiдвiдувати навчальний заклад, а також створює умови для проходження ними курсу навчання екстерном.

31. Рішення про зарахування вступника з оплатою його навчання за рахунок пільгового довгострокового кредиту приймається за результатами конкурсу, відповідно до встановленої вищому навчальному закладу квоти, за заявою вступника, що подається до приймальної комісії.

32. Зарахування випускникiв технікумів та коледжів, що входять до Навчального комплексу НТУ «ХПІ», на вiдповiднi старші курси (2–4 курси) за узгодженими (індивідуальними) навчальними планами здiйснюється за наявності вакантних місць за результатами випробування за фахом.

33. Апеляції на результати вступних випробувань в НТУ «ХПІ» для окремого контингенту абітурієнтів повинні подаватись не пізніше наступного робочого дня після оголошення результатів випробувань. Апеляції розглядають відповідні апеляційні комісіії, склад яких затверджується наказом ректора НТУ «ХПІ».

34. Особи, якi без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днiв від їх початку, вiдраховуються з НТУ «ХПІ». На звільнені при цьому місця може проводитися додаткове зарахування за конкурсом осіб, які подали сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти (успішно склали вступні випробування) до НТУ «ХПІ» і не пройшли за конкурсом на навчання.

35. Прийом до гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ» здійснюється згідно з Правилами прийому до вказаного факультету. Відбір кандидатів на зарахування до складу курсантів здійснює відбіркова комісія факультету, а зарахування проводить приймальна комісія НТУ «ХПІ» на чолі з ректором НТУ «ХПІ».

Правила прийому до гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ» узгоджуються з начальником Головного управління кадрової політики Міністерства оборони України та затверджуються Головою приймальної комісії.

36. Прийом до Полтавського політехнічного коледжу НТУ «ХПІ» здійснюється згідно з «Правилами прийому до Полтавського політехнічного коледжу НТУ «ХПІ».

37. Усі питання, пов’язані з прийомом до НТУ «ХПІ» та його структурних підрозділів (Верстатоінструментального технікуму, Полтавського політехнічного коледжу та гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ») вирiшуються приймальною комiсiєю унiверситету.

Особливості правил прийому для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів спеціаліста та магістра

38. Прийом на навчання за освітньо-професійними програмами спеціалістів та магістрів осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра (незалежно від джерел фінансування та форм здобуття освіти) за відповідним напрямом в НТУ «ХПІ» або в іншому вищому навчальному закладі здійснюється за загальним конкурсом.

Конкурсний бал для вступу на навчання за освітньо-професійними програмами спеціалістів та магістрів визначається за формулою:

де Y – конкурсний бал з точністю кратною 0.01 бала,

Xi – оцінки з виписки до диплому бакалавра,

n – кількість оцінок в виписці до диплому бакалавра,

Хд – оцінка результату державної атестації студентів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (державні іспити, захист дипломної роботи або проекту) (5-бальна система) – для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра за відповідним напрямом підготовки в НТУ «ХПІ»

або

оцінка, яка отримана на вступному випробуванні в НТУ «ХПІ» за фахом (5-бальна система) – для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра за відповідним напрямом підготовки в іншому вищому навчальному закладі.

39. Для участі у конкурсі та зарахуванні на навчання за освітньо-професійними програмами спеціаліста та магістра абітурієнт подає заяву встановленого зразка.

Реєстрацію заяв здійснюють приймальні (відбіркові) комісії факультетів та інших підрозділів НТУ «ХПІ».

40. Прийом заяв (інших встановлених документів) до НТУ «ХПІ» для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста або магістра проводиться:

Вступні випробування за фахом відбуваються:

Зарахування на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста або магістра в НТУ «ХПІ» відбувається:

41. Зарахування на 5 курс на держбюджет в НТУ «ХПІ» здійснюється в порядку пріоритету:

а) мають право на зарахування поза конкурсом (інваліди 1 та 2 груп, Чорнобильці 1 та 2 категорій, сироти до 23 років);

б) мають право на зарахування за загальним конкурсом, (прохідний бал);

в) мають право на зарахування за загальним конкурсом, (напівпрохідний бал).

Всі інші вступники можуть бути зараховані за кошти фізичних або юридичних осіб.

42. Серед абітурієнтів, які вступають на рівних умовах та мають одинаковий конкурсний бал, мають переважне право на зарахування в порядку пріоритету:

а) особи, яким Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» надане таке право;

б) особи, яким надане таке право відповідно до Указу Президента України від 21.02.2002 № 157 «Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді»;

в) особи, якi проживають у забрудненiй зонi внаслiдок аварiї на Чорнобильськiй АЕС;

г) дiти-напiвсироти;

д) особи, які мають вищий середній бал оцінок з додатку до диплома про базову вищу освіту (5-бальна система) з дисциплін циклу професійної та практичної підготовки.

Правила прийому ухвалені на засіданні Вченої Ради Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», протокол № 9 від 17 жовтня 2008 р.

Особливості правил прийому до Верстатоінструментального технікуму НТУ «ХПІ»

43. На Правила прийому до Верстатоінструментального технікуму НТУ «ХПІ» розповсюджується дія таких пунктів Правил прийому до НТУ «ХПІ»: п. п. 1, 3, 4, 6, 7, 11–14, 17–18, 21, 23–25, 31, 33, 34.

Відмінні особливості Правил прийому до Верстатоінструментального технікуму НТУ «ХПІ» наведені в п. 44–55.

44. Прийом до Верстатоінструментального технікуму здійснюється для пiдготовки фахiвцiв за освiтньо-квалiфiкацiйним рiвнем – молодший спеціаліст.

45. Особи з базовою загальною середньою освітою можуть бути зараховані на перший курс Верстатоінструментального технікуму НТУ «ХПІ» для продовження навчання за освітньо-професійними програмами підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти.

Особи, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень – кваліфікований робітник, можуть бути зараховані на другий курс Верстатоінструментального технікуму НТУ «ХПІ» на місця державного замовлення для продовження в установленому порядку навчання за скороченими програмами підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня – молодший спеціаліст за умови вступу на напрям підготовки, що відповідає здобутому освітньо-кваліфікаційному рівню.

46. Прийом документів на місця державного замовлення Верстатоінструментального технікуму проводиться: на денну форму навчання – з 29 червня по 5 серпня, на заочну форму навчання – з 29 червня по 22 серпня.

Прийом документів на місця, що фінансуються за рахунок фізичних, юридичних осіб проводиться: на денну форму навчання з 29 червня по 5 серпня, на заочну форму навчання – з 29 червня протягом року.

47. До заяви про вступ до Верстатоінструментального технікуму вступники додають документ про базову середню освіту, документ про повну загальну середню освiту або документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, сертифікати за конкурсними дисциплінами з математики та української мови і літератури (для вступу на основі повної середньої освіти).

48. Особи, які вступають до Верстатоінструментального технікуму на умовах цільового прийому згідно з установленими квотами, додають направлення, видане відповідними органами управління районних державних адміністрацій.

49. Для абітурієнтів на основі базової середньої освіти вступні випробування до Верстатоінструментального технікуму проводяться у формі комплексного тестування (з математики та української мови), яке оцінюється за дванадцятибальною системою.

50. Комплексні тестування для вступу на місця державного замовлення проводяться: на денну форму навчання – з 6 по 15 серпня, на заочну форму – з 23 по 25 серпня.

Комплексні тестування для вступу на місця, що фінансуються за рахунок фізичних або юридичних осіб, проводяться: на денну форму навчання – з 6 по 15 серпня, на заочну форму – протягом року.

Особи, які без поважних причин не з’явилися на вступні тестування в зазначений за розкладом час, або на тестуванні отримали менш, ніж 4 бали, а також ті, що забрали документи після початку вступних тестувань, до участі в конкурсі не допускаються.

51. Конкурс при вступі до Верстатоінструментального технікуму проводиться за спецiальностями (Додаток 4).

52. До Верстатоінструментального технікуму на місця держзамовлення за конкурсом зараховуються абітурієнти, якi успiшно пройшли конкурсні тестування, відповідно до суми отриманих балiв.

53. Зарахування до Верстатоінструментального технікуму проводиться:

54. При однаковій кількості набраних конкурсних балів право на першочергове зарахування до Верстатоінструментального технікуму мають:

а) особи, які мають стаж роботи;

б) особи, які направлені підприємствами на основі договору;

в) особи, які мають в документі про освіту вищі бали з конкурсних дисциплін.

55. Зарахування вступників верстатоінструментального технікуму, що мають повну загальну середню освіту, здійснюється на другий курс денної форми навчання за результатами з сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти (з математики та української мови і літератури), які оцінюються за 200-бальною системою та за умови наявності вакантних місць, що фінансуються за рахунок державного бюджету, а також у межах ліцензійного обсягу на місця, що фінансуються за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

Особливості Правил прийому до Верстатоінструментального технікуму ухвалені на засіданні Педагогічної Ради Верстатоінструментального технікуму Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», протокол № 3 від 15 жовтня 2008 р.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет