О газете | Архив номеров | Архив статей | Поиск      

Стратегія сталого розвитку структурно-інноваційної перебудови української економіки (2004 - 2005)


#10-11 от 27.04.2004

Такими були назва і порядок денний науково-практичної конференції під керівництвом Президента України, що відбулася 20 — 21 квітня в Києві. Президент Леонід Кучма виступив зі вступним словом перед її учасниками, якими були міністри України на чолі з прем'єром Віктором Януковичем, народні депутати України, академіки і член-кореспонденти НАНУ, представники виробничої сфери, центральних органів виконавчої влади, науково-дослідних інститутів та ін. Вищу школу представляли керівники навчальних закладів, серед яких були ректор НТУ «ХПІ», професор Л. Л. Товажнянський і проректор нашого університету, професор А. П. Марченко.

І в доповіді прем'єр-міністра, і у виступах інших учасників наради здійснювався аналіз змін у стані української економіки за часів незалежності нашої держави, відзначалася стійка тенденція її зростання, збільшення валового вітчизняного продукту більш як на 9 відсотків за 2003 рік, накреслювалися основні стратегічні напрямки її подальшого розвитку.

Проблемам розвитку освіти і науки України був присвячений виступ міністра Василя Кременя. Він детально зупинився на ході реформ у цих галузях, на здійсненні інтеграції до європейського освітнього простору в світлі Болонського процесу. Зокрема, міністр наголосив на необхідності виконання Закону України «Про наукову і науково-технічну політику», яким передбачене бюджетне фінансування названих напрямків не менш як 1,7 відсотка ВВП. Міністр також наголосив на необхідності дотримання законодавства щодо освіти, фінансування якої мусить складати 8 відсотків від ВВП. Лише за умов хоча б такого забезпечення освітньої системи вона зможе здійснювати підготовку спеціалістів, здатних оновлювати свої знання протягом усього життя відповідно до сучасного стрімкого науково-технічного прогресу.

Нарада завершилася півторагодинною доповіддю Президента Леоніда Кучми, у якій була накреслена стратегія розвитку української економіки на наступне десятиріччя.

Разработка, поддержка и наполнение: лаборатория информационно-поисковых систем НТУ "ХПИ" © 2004 — 2021


Яндекс.Метрика

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет