|
студенти факультету інтегральної підготовки на заняттях у комп’ютерному класі; | |
Понад 13 років тому, в 1995 році на підставі договору про спільну діяльність між Харківським державним політехнічним університетом та Університетом внутрішніх справ, підписаного ректорами Юрієм Трохимовичем Костенком та Олександром Марковичем Бандуркою, був створений економіко-правовий факультет. Договір про спільну діяльність був затверджений у Міністерстві освіти України. Факультет ХДПУ та УніВС мав за мету спільну підготовку студентів водночас за напрямами «Менеджмент» та «Право за контрактом». Для цього був складений інтегральний навчальний план, що містив освітньо-професійні програми підготовки спеціалістів за двома напрямами. У 1996 році факультет зробив перший набір студентів на 1 курс навчання – 73 студенти денного та 56 заочного навчання. Очолив факультет декан – завідувач кафедри менеджменту НТУ «ХПІ», професор Леонід Миколайович Івін. Викладали на факультеті провідні викладачі ХДПУ та УніВС: професор, завідувач кафедри організації виробництва та управління персоналом ХДПУ П.Г. Перерва, професор, завідувач кафедри економіки і маркетингу ХДПУ А.І. Яковлєв, професор, завідувач кафедри історії УніВС В.А. Греченко, професор, завідувач кафедри філософії УніВС О.В. Тягло, професори М.І. Погорєлов (декан факультету з 1999 по 2003 рік), Ю.В. Тимофєєв, В.М. Тимофєєв, О.М. Безсмертний, О.М. Гаврись, М.А. Єрмоловський, Ю.М. Коломієць, В.М. Куклін, Т.Є. Андрєєва, В.І. Успаленко, В.А. Кройтор, доценти Ю.П. Янович, О.С. Проневич, Ю.І. Зайцев, Л.А. Крівцун, В.Ф. Райко, О.А. Гавриленко, Л.П. Скотнікова, В.О. Серьогін, В.М. Лєвков, Г.Ф. Фомін та інші, чиї імена увійшли в життя студентів ЕПФ, передавались по «студентському радіо», і, ми впевнені, згадуються випускниками досі. Студенти були зараховані в обидва вузи, мали студентський квиток ХДПУ та посвідчення-перепустку УніВС, дві залікові книжки відповідно.
|
На знімках: на святі посвячення в студенти – 2008. | |
З 1997 року для економіко-правового факультету було відведено окремий корпус (БКК – російською – большой красный корпус) ХДПУ. В ньому були обладнані навчальні класи, аудиторії, приміщення для деканату, комп’ютерного класу, бібліотеки та буфету. Враховуючи інтегральний характер підготовки майбутніх фахівців, на факультеті була організована бібліотека, для чого закуповувалась навчальна література, періодичні видання з обох фахів, читальна зала поповнювалась методичними матеріалами кафедр обох вузів.
У 2000 році ЕПФ зробив перший випуск бакалаврів менеджменту, а у 2001 – бакалаврів права. Перший випуск спеціалістів, що відбувся в 2002 році, склав 29 осіб за денною формою навчання та 36 за заочною. Випускники ЕПФ одержали два дипломи: економіста-менеджера НТУ «ХПІ» та юриста ХНУВС, що дозволило їм працювати в органах внутрішніх справ, судах, комерційних банках, на підприємствах різних форм власності, в органах місцевого самоврядування, та займатися власним бізнесом. Інтегральна освіта одержала високу оцінку і в роботодавців, і у самих випускників факультету.
В 2003 році НТУ «ХПІ» уклав договір про спільну діяльність з підготовки фахівців з Українською академією банківської справи при Національному банку України (м. Суми). Цим договором передбачено інтегрування за спеціальностями «Банківська справа» та «Фінанси» з боку УАБС та «Програмне забезпечення автоматизованих систем» та «Філологія (Переклад)» з боку НТУ «ХПІ».
У 2006 році факультет відзначив 10-річчя першого набору та 5-річчя першого випуску. За цей період було підготовлено понад 350 фахівців за інтегральним планом.
Зміни в Україні щодо системи освіти обумовили зміну в статусі та принципах підготовки на факультеті. Харківський національний університет внутрішніх справ припинив дію договору про спільну діяльність, і тому у 2007 році спільного набору на 1 курс НТУ «ХПІ» та ХНУВС не відбулося. Економіко-правовий факультет було реорганізовано у факультет інтегральної підготовки, який увійшов до складу Національного технічного університету «ХПІ». Виконуючим обов’язки декана факультету з 10 липня 2008 року став професор Андрій Володимирович Кіпенський.
На сьогоднішній день факультет інтегральної підготовки здійснює організацію навчання за двома спеціальностями водночас за денною та заочною формою: «Менеджмент організацій», «Облік і аудит», «Програмне забезпечення автоматизованих систем», «Філологія (Переклад)». Випускаючими є кафедри менеджменту і оподаткування (завідувач – професор В.А. Соколенко), економічного аналізу і обліку (завідувач – професор В.М. Тимофєєв), автоматизованих систем управління (завідувач – професор М.Д. Годлєвський), ділової іноземної мови (завідувач – професор А.А. Бадан). Планується продовження спільної підготовки фахівців з Українською академією банківської справи та Національною юридичною академією ім. Ярослава Мудрого.
У 2008 році факультет прийняв на 1 курс 43 студенти. Ось які їх враження.
Ганна Мамалат (ІП-18б): «Зміни у житті великі та приємні. З’явились нові знайомі, друзі, улюблені дисципліни, викладачі… запізнення на пари, переплутані конспекти. Знаю, далі буде нелегко, але цікаво!»
Віктор Горленко (ІП-18б): «Місяць навчання пролетів як один день. Політех зустрів нас теплом і затишком. Викладачі з першого дня взялися за наше навчання. Важко, але що поробиш... Вони готують нас до самостійного життя. Вони хочуть, щоб ми вийшли зі стін нашого університету гарними спеціалістами і не зганьбили його ім’я, відоме у всьому світі».
Зміни на ринку праці України вимагають підготовки фахівців, що розуміються на широкому колі господарської, виробничої, дослідницької та наукової діяльності, тому все більше молодих людей намагаються одержати, крім базової, другу вищу освіту, чи розширити коло своїх знань в різноманітних навчальних програмах. Майже всі навчальні заклади України створюють систему другої вищої освіти. Це відповідає й принципам Болонського процесу – long live learning , або навчання та підвищення кваліфікації протягом всього життя. Тому інтегральна освіта має перспективи розвитку.