Успішного навчального року!

[Ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський]
#14 от 30.08.2008

Дорогі друзі!

Шановні викладачі, студенти, їх батьки та співробітники Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»!

Щиро вітаю усіх вас із Днем знань! Це свято не лише тих, хто навчає і навчається, а й усього суспільства. Сьогодні, коли цивілізація вступила в постіндустріальну стадію свого розвитку, її майбутнє визначають вже не стільки матеріальні (природні) ресурси, скільки людський фактор, його інтелектуальні можливості, динамізм і творча спрямованість. Саме вони забезпечують прорив у галузі високих технологій, а разом з ним – добробут народу, єдність людей творчої наснаги, конкурентну спроможність та авторитет суспільства і держави на міжнародній арені.

Із розумінням цього, я певен, розпочинають навчальний рік студенти. Саме такого – творчого і відповідального – ставлення до навчального процесу, здобуття знань чекаємо від них ми – педагоги.

Дорогі першокурсники! Ви обрали один із кращих вузів України, відомий далеко за межами нашої держави, вуз із багатою, понад 120-річною історією та з не менш гідним сьогоденням. Цього року НТУ «ХПІ» увійшов у число 10 кращих українських вузів за рейтингом лідерів вищої школи, складеним із урахуванням оцінок кращих роботодавців.

Наш університет, як відомий навчальний заклад, прийнято до міжнародних організацій: Асоціації європейських університетів, Альянсу університетів за демократію, Мережі університетів країн Чорного моря та ін. Підтвердженням високого рівня наукової та професійної підготовки, яку надає своїм випускникам НТУ «ХПІ», є той факт, що вони плідно і творчо працюють на важливих посадах у державних, дипломатичних, громадських та інших структурах нашої держави.

Фундаментальна підготовка фахівців величезною мірою обумовлена діяльністю всесвітньовідомих наукових шкіл університету, які не лише не втратили за роки економічних негараздів своїх надбань, а й розвинули їх, виховали нові покоління науковців. Надбання вчених, професорів НТУ «ХПІ», результати їх найновіших досліджень негайно стають складовою навчальних програм, забезпечують випускникам сучасний рівень знань. Щороку десятки політехніків стають переможцями Всеукраїнських і міжнародних студентських олімпіад, виборюють перші місця в конкурсах молодих науковців, отримують стипендії Президента України, Верховної Ради, місцевих владних структур та іменні стипендії видатних вчених Харківського політехнічного. Ми певні того, що й наступні покоління вихованців НТУ «ХПІ» будуть активно і творчо діяти в усіх основних сферах життєдіяльності українського суспільства: господарській, соціальній і духовній, досягнуть високих професійних показників.

Новий навчальний рік – нова сторінка життя та праці політехніків – принесе, я певен, наступні успіхи й звершення нашому колективу. Для їх досягнення дуже важливим є початок, напружений темп навчання та праці з перших днів вересня. Бажаю всім політехнікам вдалого початку навчального року, здійснення усіх надій і сподівань, міцного здоров’я і бадьорого настрою!

Ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, д. т. н., професор.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет