Магістри – 2008

[І. Гаєвий]
#13 от 17.06.2008

Магістри – 2008

Їх 494 – юнаків і дівчат, які отримують цього року дипломи магістрів, дипломи про закінчення Національного технічного університету «ХПІ». Позаду 6 років навчання, захопливого входження у світ наукових досліджень, перші реальні розробки – все, що дало їм право подолати найвищу сходинку університетської освіти. На випускників-магістрів чекають підприємства і фірми, науково-дослідні установи і банки. Велика частина з них залишається, як і щороку, в рідному ХПІ – вони стануть аспірантами, молодими викладачами, будуть зміною своїх наставників. На це їм дають право «червоні» дипломи, їх отримують 115 магістрів. З них 81 – випускники факультету інформатики і управління, 37 – економічного, 31 – комп’ютерних та інформаційних технологій, 30 – інтегрованих технологій та хімічної техніки, 26 – факультету технології органічних речовин та ін.

Всеволод Стрижак: «Ми вдячні за знання і турботу про нас»

«Всеволод Стрижак (МШ-43б) – дуже талановитий студент. Він досконало оволодів обчислювальною технікою, графічними системами, бере активну участь у виданні кафедрою навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, є автором двох наукових публікацій, у тому числі і в закордонних виданнях. Разом зі вченими кафедри проводить науково-дослідну роботу з економії енергії у кранових електроприводах з частотним керуванням. Такі студенти приходять до нас не кожного року, тому ми з задоволенням запросили хлопця до аспірантури», – так сказав нам про одного з кращих магістрів кафедри підйомно-транспортних машин та обладнання її завідувач, професор Отто Володимирович Григоров.

Для Всеволода цей рік видався успішним. Він став переможцем II туру Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини та обладнання» (номінація – «Підйомно-транспортні машини»), який відбувся у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті.

«Моє перше знайомство з кафедрою, – згадує Всеволод, – відбулося відразу після вступних іспитів. У бесіді з доцентом Володимиром Петровичем Свергуном я дізнався про викладачів кафедри ПТМ, її традиції, у тому числі і про співробітництво з Магдебурзьким університетом ім. Отто фон Герікке (Німеччина)». У майбутньому, коли Всеволод проходив місячне стажування у цьому вузі, йому стали у пригоді знання з німецької мови, які отримав ще у школі, а в НТУ «ХПІ» їх закріпив на кафедрі іноземних мов.

На 4 курсі Всеволода, як одного зі здібних студентів кафедри ПТМ, її завідувач О.В. Григоров залучив до наукових досліджень. У співавторстві з Отто Володимировичем та аспірантами Сергієм Губським і Денисом Коваленком Всеволод опублікував дві наукових статті, присвячені зносостійкості кранових коліс.

У цьому році у рамках урядової програми Німеччини Леонарда Ейлера (один з напрямків DAAD) Всеволод разом з Віктором Резановим проходив місячне стажування у Магдебурзькому університеті. Хлопці зібрали там багатий науковий матеріал, який використали у своїх магістерських проектах. У Всеволода, наприклад, науково-дослідна частина проекту присвячена зносостійкості кранових коліс. Зараз у лабораторії підйомно-транспортних машин створюється спеціальний стенд, на якому можна буде досліджувати частотне керування приводом. У цій роботі активну участь бере і Всеволод Стрижак.

Він впевнений, що ще довго буде згадувати і свою дружну групу, і навчання на кафедрі військової підготовки, де вдалося повправлятися в стрільбі з автомата та пістолета, оволодіти військовою технікою та скуштувати справжньої солдатської каші! З особливою вдячністю також згадає Всеволод і своїх викладачів за отримані знання і турботу про студентів.

А з університетом, сподіваємося, Всеволод не розлучиться.

І. Гаєвий

У Німеччині Всеволод зустрів випускників своєї кафедри, які успішно працюють у цій країні. Разом з ними подорожував, побував у Берліні. Цей знімок зроблений під новим куполом Бундестагу.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара Національний університет цивільного захисту України Народная украинская академия Харківський національний автомобільно-дорожній університет Національний фармацевтичний університет Національний гірничий університет