|
На знімках В. Русиновського: так виглядає «Силіконова долина» в нашому університеті; | |
16 травня у НТУ «ХПІ» відкрився Навчально-науково-виробничий комплекс системного аналізу, інформатики і управління «Силіконова долина» НТУ «ХПІ» та ТОВ «Телесенс».
ТОВ «Телесенс» – є одним з провідних українських розроблювачів програмного забезпечення. Основними напрямками діяльності компанії, заснованої в 1998 році, є розробка і просування комплексних програмних рішень у галузі телекомунікацій на ринках країн СНД, Європи, Азії, США і розробка програмного забезпечення «під замовлення». Комплекс «Силіконова долина» є однім із перших високотехнологічних об’єднань підприємств та вузів в Україні в сфері ІТ.
Церемонія відкриття комплексу була присвячена українському Дню науки та Всесвітньому Дню інформаційної спілки, який за ініціативою ООН святкується 17 травня. Участь у відкритті взяли Голова Харківської обласної державної адміністрації А.Аваков, директор «Телесенсу» Е.Рубін, а також спеціалісти найкрупніших учбових закладів України, підприємств ІТ-індустрії, представники профільних об’єднань. Серед них – ректор НТУ «ХПІ», професор Л.Товажнянський, професор НТУУ «КПІ», декан факультету інформатики та обчислювальної техніки А.Павлов, завідувач кафедри Національного технічного університету «Львівська політехніка» В.Пасічник, віце-президент асоціації «ІТ-Україна» по роботі з вузами І.Мендзебровський, представники таких найкрупніших ІТ-компаній України, як SoftServe Business Systems, Телесенс, NIX Solution, Validio, DBBest, Хартеп та інші.
|
стрічку перерізали (зліва направо) губернатор А. Аваков, директор «Телесенсу» Е. Рубін та заступник голови Харківської обласної ради В. Заковоротний. | |
Це визначна подія для НТУ «ХПІ», адже створення такого Комплексу знаменує собою перехід на якісно новий рівень взаємозв’язку виробництва і освіти. Серед головних цілей Комплексу – рішення міжнародних і державних науково-технічних проблем, підготовка, підвищення кваліфікації інженерних та науково-педагогічних кадрів на світовому рівні, залучення професорсько-викладацького складу до реального виробництва, а студентів старших курсів – до виробничої діяльності. Для досягнення мети діяльності Комплексу поставлені наступні основні завдання такі як: формування гармонійних умов для найбільш повної реалізації потреби особистості в професійній підготовці; виконання держзамовлення й договірних (комерційних) зобов’язань НТУ «ХПІ» по підготовці фахівців світового рівня і гуманістичного світогляду, здатних адаптуватися до умов ринку; підготовка, у тому числі для закордонних країн, науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації – докторів і кандидатів наук відповідно до переліку наукових напрямків ВАК України; всебічний розвиток взаємовигідної співпраці Комплексу із закордонними навчальними закладами та суб’єктами господарювання, проведення спільних науково дослідницьких робіт, виконання виробничих замовлень, обмін інформацією, а також додаткове позабюджетне фінансування виробничо-господарської діяльності, учбово-наукової бази, матеріального стимулювання й соціального захисту членів трудового колективу.
Співпрацювати в рамках Комплексу будуть 5 кафедр НТУ «ХПІ», 30 професорів і докторів наук, 100 доцентів і кандидатів наук, 30 аспірантів і 2000 студентів, які будуть виконувати реальні проекти з розробки програмного забезпечення, які надані компанією «Телесенс».