У студентській профспілці
|
Ще другокурсницею Маріанна Коваленко (БФ-23г) прийшла до профспілки, з головою поринула у її діяльність і ось уже кілька років очолює профбюро факультету.
– Маріанно, а чим конкретно займається профбюро, окресліть головні напрямки вашої роботи?
– Слід почати з того, що в студентському профкомі я зараз очолюю організаційну масову комісію, а раніше – оздоровчу комісію. На факультеті ж доводиться займатися усім – і оздоровленням, і організацією свят, і спортивною роботою. Усе це в меншому масштабі.
– Маріанно, мабуть, найважливішим напрямком роботи є оздоровлення студентів? Які критерії відбору до таборів чи профілакторію? І чи були незадоволені?
– Дійсно, оздоровлення та відпочинок студентів це пріоритетний вектор. І незважаючи на те, що за квотою ми від факультету можемо направити на оздоровлення лише кілька студентів, образ чи конфліктів з цього приводу не виникало. За розподіл путівок до таборів у Фігуровці та Криму у нас відповідають Катерина Кочерга (БФ-14а) й Андрій Ботнар (БФ-15а). Ми, профбюро, сумлінно виконуємо свою роботу, враховуємо, перш за все, медичні показання, не останню роль грає й успішність. І зараз плануємо зробити фотозвіт про відпочинок та студентське життя БФ.
– А який вигляд матиме ваш звіт?
– Я забула сказати, що профбюро БФ випускає стінну газету. Саме такий жанр ми обираємо для виконання фотозвіту. У нас є редколегія, до якої входять Володимир Храпаль (БФ-13б), Тетяна Рогатина (БФ-23в) та Ганна Середа (БФ-23г). Вони готують стіннівки як до офіційних, так і неофіційних свят.
– А де студенти можуть побачити вашу стінгазету, і які матеріали, крім привітань, ви розміщуєте?
– Із розміщенням газети допоміг деканат, нам виділили стенд, на якому ви знайдете і привітання, і офіційну інформацію, щоб кожен міг прочитати про діяльність студентської профспілки. А також ми на стенді вивішуємо оголошення про спортивні змагання, культурно-масові заходи.
– До речі, про спорт. Що робить профбюро у цьому напрямку?
– Ми проводимо Спартакіади на факультеті, де старші курси змагаються з молодшими. Остання відбулася в грудні. Це було яскраве свято, спеціально до якого ми підготували концертні номери, наприклад, Ліза Гейко (БФ-25б) та Іра Сєдлова (БФ-34) виконували пісні. Було багато цікавого.
– Маріанно, а як ви готуєте ці свята, хто розробляє сценарії і взагалі, з чого треба починати?
– Починаємо ми зазвичай з того, що сповіщаємо старост усіх груп про те, що готується концерт. Вони, в свою чергу, доводять інформацію до інших студентів. Призначаємо збори, на яких обговорюємо ідеї, підбираємо усім бажаючим ролі. Головне, що ми не перед ким не зачиняємо дверей, якщо є бажання виступати, ми обов’язково підберемо роль.
А потім, коли всі ідеї обговорено, я розробляю сценарій. У цьому мені завжди допомагають Яна Косик и Олена Луковка з групи БФ-23б – наш «генератор ідей».
А концерти зазвичай веду я.
– У тебе є досвід виступів?
– Так, я п’ять років грала в дитячому зразковому театрі «Тимур». А в 2000 році отримала стипендію Фонду підтримки молодих обдарувань. Я була першою, кому присудили премію в номінації «Література та мистецтво».
– Маріанно, повернімося до факультетських концертів. Чи багато студентів приходить допомогти у підготовці заходів? І взагалі, активні у вас студенти, чи ні?
– На жаль, більшість студентів є лише споживачами. 90 % знають профспілку, як місце, де можна отримати путівку чи матеріальну допомогу. А в концертах з тисячі беруть учать двадцять. Можливо це специфіка нашого факультету, але ті двадцятеро завжди готові допомогти. Наприклад, група БФ-35а дуже активна, на День факультету вони навіть власну постановку зробили.
Хочеться, щоб і перший курс був таким же ініціативним, адже профактив через рік – два отримає дипломи…
– Маріанно, редакція газети «Політехнік», вітає тебе з прекрасним весняним святом. Ти маєш можливість привітати усіх жінок ХПІ.
– Дякую за привітання! А усім жінкам, котрі працюють і навчаються в нашому університеті я бажаю весняного, теплого і сонячного настрою. Щоб весна якнайдовше залишалася в серці! Якомога частіше посміхайтеся, адже посмішка допомагає перемогти будь-які труднощі!!!
|
Порядок получения путевки в санаторий-профилакторий «Политехник» НТУ «ХПИ»