На початку навчального року відбулася традиційна зустріч ректора НТУ «ХПІ» Л.Л. Товажнянського із студентами-першокурсниками – сиротами. Це не тільки ті діти, які залишилися без батьків неповнолітніми, а й ті, батьки яких знаходяться в ув’язненні, або позбавлені батьківських прав. Діти зібралися абсолютно достойні – серйозні та розумні. Діти, які у своєму, поки що недовгому житті, вже зазнали чимало лиха та суму, але… зуміли працювати над собою. Вони добре вчилися у школах та технікумах, успішно пройшли вступне тестування, на підставі якого і стали нарешті студентами НТУ «ХПІ».
|
Тепло і по-батьківськи говорив ректор. І відчувалося, як хочеться йому довести юнакам та дівчатам, що відтепер ХПІ – їх рідна оселя, де нема ворогів, де тільки чутливі наставники та вірні друзі. Відчувалося, як хочеться йому вселити в цих новоспечених студентів не просто надію на прекрасне майбутнє, а саму віру в нього та в їх власні сили. «Наше завдання, щоб кожний з вас став випускником, – сказав Леонід Леонідович. Але для цього ви повинні дуже плідно працювати». Ректор запросив студентів звертатися по допомогу до нього або до проректорів Євгена Івановича Сокола та Юрія Дмитровича Сакари. Також професор Л.Л. Товажнянський закликав студентів цінувати роки навчання. Усвідомити, що далеко не всі молоді люди мають можливість вчитися. «Ви молоді, здорові та енергійні і саме тим щасливі, – говорив ректор. – Зараз ви можете сприймати знання, щоб потім користуватися ними». «В НТУ «ХПІ» дуже потужний викладацький склад, налаштований на те, щоб передати вам ці знання. Ви тільки повинні сприйняти їх».
Ректор висловив свою подяку студентам за те, що вони вибрали саме цей вуз. – Майбутнього держави нема без нового покоління, – сказав Леонід Леонідович. – А нове покоління – це ви! Ви повинні, просто зобов’язані усміхатися та радіти. Адже ви – студенти»!
Ректор запевнив молодих людей, що до них в університеті буде особливо уважне ставлення, особлива увага та підтримка. Але підкреслив, що НТУ «ХПІ» це не дитячий садок, що ніхто тут не заставить вчитися, якщо студент сам цього не бажає.
Також на цій зустрічі юнаки та дівчата дізналися, як держава заохочує їх до навчання. Ці студенти будуть отримувати не лише академічну стипендію за умови в строк складеної сесії, а ще й допоміжну – соціальну, яка складає 55 % від розміру академічної – для неповнолітніх, та трохи менше для тих, кому вже виповнилося 18 років. Присутня на зустрічі Ніна Степанівна Сумцова, головний бухгалтер по стипендіях, запевнила молодь, що з жовтня стипендія збільшиться. Ті, хто буде мати середній бал «4», одержуватимуть академічну стипендію разом із соціальною. Якщо середній бал буде нижчим за «четвірку» – будуть отримувати лише соціальну. Крім цього, студентам-сиротам належить сплачувати гроші на харчування та проїзд у міському транспорті. Ті, кому ще не виповнилося 18 років, отримають цю суму та ще й плюс 40 % від неї. Також для цих студентів установлена сума у 595 гривень на взуття та одяг. Ніна Степанівна запросила першокурсників до себе, щоб терміново оформити всі необхідні документи. Проректор Ю.Д. Сакара повідомив ще про одну приємну новину – 4 студентів, які мають відмінні атестати або з відзнакою закінчили технікум, будуть деякий час одержувати губернаторську стипендію.
Наприкінці зустрічі ректор НТУ «ХПІ» Л.Л. Товажнянський, проректори Є.І. Сокол та Ю.Д. Сакара, а також голова студентського профкому А.О. Нагорний вручили студентам корисні подарунки – портфелі із необхідними для навчання канцтоварами. Ректор потиснув руку кожному. Кожного окремо привітав із вступом до університету, кожному побажав здоров’я, щасливого життєвого шляху та великих успіхів у навчанні. Здається, усі студенти повірили у своє майбутнє, у справжню щирість своїх нових наставників. Саме такою і була мета ректора – щоб вони повірили і бажали вчитися й працювати, щоб вони захотіли стати хорошими людьми.
Можна сказати, що контакти було встановлено. Десятки пар очей дивилися на свого ректора. Виключно всі присутні студенти, ще зовсім діти, дивилися серйозно. Навіть надто серйозно. У кожного з них своя доля. Хочеться, щоб у всіх вона склалася добре. І хай їм у цьому допоможе НТУ «ХПІ».